10 najlepszych akcji do kupienia w 2020 r

Category: Mogą Pomóc
17 lutego 2021

Nawet najlepsze spółki użyteczności publicznej na 2020 r. Mogą nie powtórzyć wyników sektora w 2019 r., Ale oferują stabilność i dywidendy w roku, w którym oba mogą się przydać.

Kiedy inwestorzy myślą o obronie, myślą o spółkach użyteczności publicznej.

Sektor mediów S&P 500 zachowywał się jednak w 2019 roku inaczej niż defensywnie. Fundusz Utilities Select Sector SPDR (XLU) osiągnął w zeszłym roku 25,9% całkowitego zwrotu – więcej niż ponad połowa sektorów indeksu, w tym odnowiony, „rozwijający się sektor komunikacyjny i akcje uznaniowe.

To z pewnością miła niespodzianka dla inwestorów giełdowych. Wiele osób wchodzi do sektora nie szukając wzrostu, ale stabilności na słabych rynkach i pewnych dywidend, na które te firmy mogą sobie pozwolić dzięki często regulowanemu charakterowi biznesu użyteczności publicznej.

Podobnie jak większość rynku, zapasy mediów uległy rozciągnięciu w wyniku ich przebiegu w 2019 roku. „Sektor użyteczności publicznej jest obecnie notowany przy P / E na poziomie 19,3x, w porównaniu z 15-letnią historyczną średnią na poziomie 15,01x, co stanowi 29% premię w stosunku do S&P 500 – powiedział Michael Sheldon, dyrektor wykonawczy i dyrektor ds. Informatyki w firmie RDM Financial Group, powiedział Kiplingerowi w grudniowym e-mailu.

Chociaż Sheldon jest zaniepokojony wyceną sektora, szybko zwraca uwagę, że wiele spółek użyteczności publicznej ma niski współczynnik beta – miarę zmienności. W związku z tym nadal zapewniają większą stabilność w porównaniu do całego rynku.

Oto 10 najlepszych spółek użyteczności publicznej do kupienia na rok 2020. To też nie jest zwykła grupa mediów. Podczas gdy można oczekiwać, że niektóre z tych nazw zapewnią tradycyjną kombinację dochodu z dywidend i niższej zmienności, kilka z nich jest nastawionych na potencjalny wzrost dzięki połączeniu z inicjatywami związanymi z zieloną energią.

  • Typy profesjonalistów: 13 najlepszych akcji dywidendowych na 2020 rok
Dane na 7 stycznia. Akcje w kolejności alfabetycznej. Dochody z dywidend są obliczane poprzez annualizację ostatniej wypłaty i podzielenie przez cenę akcji. Opinie analityków zebrane przez The Wall Street Journal.

Algonquin Power and Utilities

  • Wartość rynkowa: 7,5 miliarda dolarów
  • Stopa dywidendy: 4,0%
  • Opinia analityków: 7 Mocne kupuj, 0 Przeważaj, 3 Trzymaj, 0 Niedowaga, 0 Sprzedaj

Firma Algonquin Power & Utilities z siedzibą w Toronto (AQN, 14,18 USD) obchodziła Dzień Inwestora 2019 na początku grudnia. Firma miała mnóstwo dobrych wiadomości do omówienia podczas spotkań w Toronto i Nowym Jorku.

Gdy zapasy mediów wkraczały w kolejną dekadę wzrostu, kierownictwo chętnie dyskutowało o swoich planach „ekologizacji działalności podlegającej regulacjom, realizacji projektów w zakresie energii odnawialnej oraz uproszczeniu całej działalności. W tym celu Algonquin planuje wydać 9,2 miliarda dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat. Około 2,5 miliarda dolarów z jej nakładów inwestycyjnych zostanie przeznaczone na energię odnawialną. Ta gałąź działalności AQN ma obecnie 3 gigawaty mocy wytwórczej – 79% z wiatru, a reszta pochodzi z energii słonecznej, wodnej i cieplnej.

Algonquin znajduje również możliwości fuzji i przejęć (M&A), które mogą pomóc jej w zrównoważonym rozwoju. W 2019 r. Zamknęła się przejęciem St. Lawrence Gas i New Brunswick Gas, obie zakupione od Enbridge (ENB). Od 2009 roku AQN nabył 25 regulowanych przedsiębiorstw użyteczności publicznej w ramach swojego długoterminowego planu rozwoju.

Algonquin był jedną z najlepszych spółek użyteczności publicznej w ciągu ostatnich kilku lat, biorąc pod uwagę cenę i dywidendy. AQN zwrócił uwagę w swojej prezentacji z okazji dnia inwestora, że ​​do 30 września jej 10-letni roczny zwrot dla akcjonariuszy wynosił średnio 23,7% – ponad trzykrotność indeksu złożonego S & P / TSX (z kanadyjskich akcji) i dwukrotność indeksu sektora użyteczności publicznej PHLX .

Analityk Raymond James, David Quezada, wyszedł z prezentacji firmy Algonquin pod wrażeniem, nazywając firmę „naszym najlepszym wyborem w sektorze energii i mediów w liście do klientów. „Ten planowany nakład inwestycyjny wspiera oczekiwany wzrost EPS o 9-11 procent, co naszym zdaniem stawia AQN znacznie powyżej większości firm energetycznych w Ameryce Północnej – dodaje.

  • 20 najlepszych akcji emerytalnych do kupienia w 2020 r

American Water Works

  • Wartość rynkowa: 21,7 mld USD
  • Stopa dywidendy: 1,7%
  • Opinia analityków: 5 stanowczo kupuj, 1 kupuj, 5 trzymaj, 1 sprzedawaj, 1 zdecydowanie sprzedawaj

Historia American Water Works (AWK, 120,00 $) sięga 1886 roku, kiedy została założona jako American Water Works and Guarantee Company. W 1947 r. Stał się American Water Works. Dzisiejsze akcje są jednak znacznie nowsze – weszły na giełdę 23 kwietnia 2008 r., Kiedy to zostało wydzielone z niemieckiej Grupy RWE.

American Water Works posiada regulowane i rynkowe zakłady wodociągowe w 46 stanach i jednej kanadyjskiej prowincji, świadczące usługi dla ponad 14 milionów ludzi. Z przychodów w wysokości 3,4 mld USD w 2018 r. 87% pochodziło z działalności regulowanej; pozostała część pochodziła z działalności rynkowej, która obejmuje takie rzeczy, jak usługi wodne dla instalacji wojskowych, usługi gwarancyjne i związane z wodą dla przemysłu naftowo-gazowego.

Do 2023 r. American Water Works spodziewa się wzrostu swoich zysków o 7% do 10% rocznie, z 5 do 7 punktów procentowych wzrostu z planu wydatków kapitałowych na regulowane firmy. Przez następne cztery lata wyda około 1,7 miliarda dolarów rocznie.

Poszerza również swoją bazę klientów na wiele sposobów. Do końca października AWK sfinalizowała przejęcia, które w 2019 roku zwiększyły liczbę nowych klientów o 46 900, a inne przejęcia były w toku, co zwiększy liczbę nowych klientów o 26 400. Do października 2019 r. Firma powiększyła się również organicznie o 10400 klientów.

American Water Works ma kilka innych wyróżnień, o których warto wspomnieć. W 2019 roku Barron’s uznał firmę za jedną ze 100 najbardziej zrównoważonych firm – drugi rok z rzędu trafił na tę listę. AWK planuje zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o 40% do 2025 r. Dzięki wydatkom na infrastrukturę zmniejszyła roczne zużycie wody o 3,5 miliona galonów. Narzędzie zostało również wymienione w indeksie równości płci Bloomberg z 2019 r., Potwierdzającym zaangażowanie w przejrzystość w sprawozdawczości dotyczącej płci i promowanie równości kobiet.

Jeśli jesteś nastawiony na dywidendę, AWK zwiększył swoją wypłatę o 10,3% w ujęciu rocznym.