4 wskazówki, jak skutecznie zarządzać wieloma kartami kredytowymi

17 lutego 2021

Karty kredytowe to potężne narzędzia finansowe, które często są zaprojektowane z myślą o określonych potrzebach. Kiedy kończysz z więcej niż jedną kartą kredytową, zwykle sprowadza się to do wyboru konkretnego produktu, który będzie odpowiadał konkretnym wymaganiom.

Jeśli masz kilka kart kredytowych, przestrzeganie poniższych wskazówek pomoże Ci w pełni wykorzystać każde konto.

1. Określ, ile możesz wydać na każdą kartę

Opracuj budżet, który pomoże Ci określić, ile pieniędzy możesz zapłacić każdą kartą bez zwiększania salda, które może być trudne do spłacenia. Każda karta powinna spełniać określone wymagania. Niektóre karty mogą zapewniać wyższe nagrody za określone rodzaje zakupów lub niektórych sprzedawców.

Otrzymasz większą wartość z każdej karty, jeśli służy ona konkretnemu celowi.

2. Płać na czas

Wiele kart oznacza wiele rachunków każdego miesiąca. Im więcej posiadasz kart, tym łatwiej zgubić rachunek lub zapomnieć o terminowym wysłaniu płatności. Aby uzyskać maksymalny efekt, można spłacić salda na wielu kartach. Możesz najpierw spłacić kartę z najwyższym oprocentowaniem i zaoszczędzić pieniądze na odsetkach. Alternatywnie możesz najpierw spłacić kartę z najniższym saldem i zamknąć konto. Ogólnie rzecz biorąc, należy unikać noszenia równowagi. Idealny do tego celu może być automatyczny system płatności rachunków online. Zazwyczaj możesz zażądać spłaty pełnej kwoty, kwoty minimalnej lub określonej kwoty z konta każdego miesiąca. Pozwala to na utrzymanie każdej karty w dobrej kondycji.

3. Śledź warunki i ograniczenia swoich kart

Koszty, takie jak opłaty roczne, odsetki itp. Dla każdej karty, sprawiają, że posiadanie wielu kart kredytowych jest kosztowną sprawą. Regularnie przeglądaj koszty swojej karty kredytowej, aby zdecydować, czy korzyści przewyższają koszty każdej karty. Jeśli nie możesz uzasadnić wydatków na jedną lub więcej swoich kart, rozważ ich anulowanie i trzymanie się tych, które najbardziej Ci odpowiadają. Warto również zauważyć, jak działa program nagród każdej karty. Znajomość salda nagród, czasu ich wygaśnięcia itp. Pomoże Ci w pełni wykorzystać każdą kartę.

4. Często sprawdzaj aktywność karty kredytowej

Regularnie sprawdzaj konta swojej karty kredytowej i zadzwoń do swojego dostawcy, jeśli coś wygląda podejrzanie, na przykład zakupy, których nie dokonałeś ani Ty, ani autoryzowany użytkownik. Im więcej masz kart, tym więcej możliwości kradzieży danych karty kredytowej mają oszuści. Śledzenie aktywności karty kredytowej pomaga uniknąć takiej sytuacji.

Korzystanie z wielu kart kredytowych może być skutecznym sposobem gromadzenia punktów premiowych i zdobywania bezpłatnych przejazdów, zwrotu gotówki i innych korzyści. Zarządzanie wieloma kartami kredytowymi może wydawać się trudnym zadaniem, ale nie musi tak być, jeśli jesteś ostrożny w korzystaniu z nich. Skonfigurowanie budżetu, zrozumienie warunków i limitów kart oraz znalezienie odpowiedniej strategii płatności może pomóc Ci w pełni wykorzystać swoje karty.

Szybkie linki

Wykorzystaj w pełni swoje oszczędności, codzienne wydatki, eskapadę na zakupy i wrażenia z podróży z Citi. Zobacz wszystkie karty kredytowe i złóż wniosek o kartę kredytową w Citi, aby już dziś zacząć korzystać z naszych ofert.

  • Karta kredytowa Citi Rewards – zbieraj punkty lojalnościowe za wszystkie wydatki. Ciesz się wieloma sposobami, w jakie karta kredytowa Citi Rewards sprawia, że ​​każdy dzień jest dla Ciebie bardziej satysfakcjonujący!
  • Citi Cash Credit Back Card – Uzyskaj zwrot gotówki za wszystkie wydane rachunki. Rób to, co zawsze robiłeś, ale rób to mniej z tą kartą kredytową Cash Back. Ponadto przez cały rok ciesz się oszczędnościami i wiecznie zielonymi korzyściami w postaci zwrotu gotówki.
  • Karta kredytowa Citi PremierMiles – zdobądź paszport na bezpłatne podróże lotnicze i swobodę wyboru ponad 100 linii lotniczych dzięki tej podróżnej karcie kredytowej. To więcej mil, mniej kłopotów! Więc dokąd się wybierasz?
  • Karta kredytowa Citi IndianOil Citi Platinum – oszczędzaj na rachunkach za paliwo. Zdobywaj szybko zbierane punkty i łatwo zamień je na darmowe paliwo. Zbieraj punkty za wszystkie zakupy i 4-krotność punktów za paliwo za pomocą tej karty kredytowej.
  • Karta Kredytowa Citi First Citizen – Natychmiastowe oszczędności i vouchery dla miłośników zakupów z kartą kredytową Citi First Citizen.
  • Karta kredytowa Citi Prestige – Ciesz się ekskluzywnymi, luksusowymi doświadczeniami w podróżach i stylu życia dzięki karcie kredytowej Citi Prestige.

Szukasz innej karty kredytowej? Możesz porównać karty kredytowe i wybrać taką, która jest idealna dla Twoich potrzeb.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź Citi Help, kompleksowy punkt docelowy dla wszystkich zapytań.