7 wskazówek, jak (legalnie) pokonać firmy obsługujące karty kredytowe

Category: Twojej Karty
17 lutego 2021

Data modyfikacji: 27 marca 2019 r

Podobnie jak większość kasyn, wydawcy kart kredytowych są zawsze bardzo dochodowi. Ale w przeciwieństwie do gości kasyna, zawsze można „pobić dom, używając karty kredytowej we właściwy sposób.

Niektóre sztuczki są dość proste lub oczywiste, podczas gdy inne wymagają pewnego sprytnego planowania.

Oto siedem sposobów na pokonanie firm obsługujących karty kredytowe w ich własnej grze.

1. Unikaj naliczania odsetek, spłacając w całości saldo z wyciągu

Jednym z głównych sposobów zarabiania pieniędzy przez wydawców kart kredytowych są spłaty odsetek. Co więcej, około połowa wszystkich amerykańskich użytkowników kart kredytowych zgłasza saldo na swoich kartach kredytowych przez cały rok lub przez jego część. Ale kiedy co miesiąc spłacasz w całości saldo wyciągu, zawsze możesz uniknąć naliczenia odsetek. Istnieje nawet termin branżowy dotyczący kart kredytowych dla tych, którzy nie płacą odsetek. Nazywają nas „deadbeats.

2. Zmaksymalizuj okres karencji

Okres karencji karty kredytowej to czas między zamknięciem wyciągu a terminem płatności – zwykle od 21 do 25 dni. Spłacając w całości saldo przed terminem płatności, możesz uniknąć naliczania odsetek. Ten okres karencji może oznaczać bezpłatną pożyczkę od wystawców kart kredytowych, a będziesz chciał jak najlepiej ją wykorzystać.

Na przykład, jeśli dokonasz dużego zakupu na początku okresu rozliczeniowego, będziesz mieć od 51 do 55 dni do terminu płatności. Może to oznaczać darmową pożyczkę na prawie dwa miesiące.

Jeśli wiesz, jak to działa i kiedy kończy się okres wyciągu z Twojej karty, możesz odłożyć dużą opłatę do następnego okresu wyciągu, aby mieć jak najdłuższy czas na spłatę opłat bez ponoszenia odsetek.

3. Zdobądź świetne bonusy za rejestrację

Branża kart kredytowych jest tak niesamowicie konkurencyjna, że ​​w rzeczywistości są gotowi zapłacić tylko za wypróbowanie swoich produktów. Prawie wszyscy wydawcy kart będą oferować nowym kandydatom hojne premie za rejestrację w postaci punktów, mil lub zwrotu gotówki.

Oferty te mogą być niewiarygodnie hojne i nie ma powodu, dla którego nie możesz z nich korzystać tak często, jak chcesz, chociaż niektórzy wydawcy kart ograniczają liczbę zapisów na ich karty. Upewnij się tylko, że możesz odpowiedzialnie zarządzać wszystkimi swoimi kartami i nie używaj ich do zadłużania się.

Będziesz także chciał upewnić się, że możesz wygodnie osiągnąć minimalne wymagania dotyczące wydatków, bez dokonywania zbędnych zakupów.

4. Pozbądź się opłat

Jednym ze sposobów zarabiania pieniędzy przez wydawców kart kredytowych jest pobieranie opłat. Opłaty te mogą obejmować opłaty roczne, opłaty za opóźnienia, opłaty za transakcje zagraniczne i inne. Jednak ponieważ branża jest tak konkurencyjna, wydawcy kart bardzo często rezygnują z opłat na żądanie.

Tak więc, jeśli przypadkowo poniesiesz opóźnioną opłatę lub po prostu nie masz ochoty płacić rocznej opłaty, skontaktuj się z wydawcą karty i poproś o jej zniesienie. Warto też poinformować ich, że rozważasz zamknięcie swojego konta z powodu opłaty.

5. Zapytaj o oferty specjalne

Jeśli masz kartę nagród, od czasu do czasu prawdopodobnie otrzymasz ofertę otrzymania dodatkowych nagród za nieco częstsze korzystanie z karty. Ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, że możesz zadzwonić do wydawców kart i po prostu poprosić o ofertę promocyjną na swoim koncie.

Nie zawsze to zadziała, ale pytanie nigdy nie boli. Czasami wydawca karty może mieć wiele dostępnych ofert i pozwolić Ci wybrać.

6. Wykorzystaj wszystkie ich zalety

Wiele kart premiowych z nagrodami podróżnymi zawiera obszerną listę świadczeń z tytułu ubezpieczenia podróżnego i ochrony zakupu. Niektóre z nich, na przykład ubezpieczenie na wypadek śmierci, to takie, z których nigdy nie masz nadziei skorzystać, podczas gdy inne mogą być dość cenne. Jeśli poświęcisz kilka minut na przeczytanie przewodnika po korzyściach z karty, z pewnością znajdziesz takie, z których możesz skorzystać.

Na przykład ochrona przed przypadkowym uszkodzeniem i kradzieżą świetnie nadaje się do zakupu delikatnej elektroniki lub nowego drona, który może się rozbić. Zasady ochrony cen mogą oferować zwrot pieniędzy, gdy przedmiot trafi do sprzedaży, a nawet jeśli znajdziesz go po niższej cenie w innym miejscu. A ochrona podróżna Twojej karty może Cię zabezpieczyć, gdy Twój bagaż zostanie zagubiony lub opóźniony, a nawet jeśli Twój lot zostanie odwołany z powodu pogody i musisz dodatkowo wydać na hotel i jedzenie.

7. Uzyskaj nową kartę bez wnioskowania o nowe konto

Jeśli nie jesteś zadowolony z posiadanej karty, nie musisz anulować swojego konta. Często możesz poprosić o zmianę produktu na inną kartę bez wypełniania nowego wniosku.

Pozwala to na utrzymanie otwartego konta, a jego historia pozostaje w raporcie kredytowym, ale nie otrzymasz premii za rejestrację.

Podsumowanie

Firmy obsługujące karty kredytowe naprawdę chcą, abyś używał ich kart – w końcu w ten sposób zarabiają pieniądze. Jeśli wiesz, jak pokonać firmy obsługujące karty kredytowe w ich własnej grze, możesz zdobyć nagrody, zwolnić z opłat i nie tylko.