Aby zakwalifikować się do kredytu hipotecznego, użyj „szybkiej oceny”

17 lutego 2021

Co to jest szybki rescore?

Szybka ponowna ocena to metoda, dzięki której można szybko zwiększyć swoją zdolność kredytową, przesyłając dowód pozytywnych zmian na koncie do trzech głównych biur kredytowych. Proces ten może podnieść Twój wynik o 100 punktów lub więcej w ciągu dni, gdy błędne lub negatywne informacje zostaną usunięte z Twojego profilu kredytowego.

W jaki sposób może pomóc szybki wynik?

Jeśli chodzi o uzyskanie zgody na kredyt hipoteczny, im lepsza ocena kredytowa, tym łatwiej jest uzyskać finansowanie hipoteczne.

Ale co, jeśli twoje wyniki kredytowe są niskie?

Czas potrzebny na spłatę sald i naprawienie błędów może wydawać się wiecznością, zanim dotrze do Twojego raportu kredytowego. Jest to szczególnie ważne, gdy jesteś w trakcie kupowania domu.

Podnieś swoją zdolność kredytową w ciągu dni, a nie miesięcy

Szybkie ponowne ocenianie jest zasadniczo dokładnie tym, na co wygląda – szybkim sposobem na zmianę wyników kredytowych.

Proces szybkiego odnawiania jest stosowany przez pożyczkodawców i brokerów hipotecznych, aby poprawić wyniki kredytowe pożyczkobiorcy. Ta metoda może szybko dodać kilka bardzo potrzebnych punktów do ocen kredytowych.

Zamiast zajmować miesiące, dzięki szybkiemu odnowieniu, błędy, takie jak zarzuty, windykacje i wyroki, można poprawić w ciągu kilku dni.

Stopień poprawy wyników kredytowych będzie się różnił w zależności od rodzaju poprawianych rzeczy, a także od ogólnego stanu kredytu. Różnica może wynosić od kilku do stu lub więcej.

Podnieś swoją zdolność kredytową w ciągu dni, a nie miesięcy

Skorzystania z szybkiego ponownego obliczania należy dokonywać wyłącznie z pomocą pożyczkodawcy lub brokera hipotecznego, a nie firm naprawczych.

Zgodnie z ustawą o uczciwej sprawozdawczości kredytowej (FCRA) kredytobiorcy nie mogą być obciążani kosztami kwestionowania niedokładnych informacji w ich raportach kredytowych. Co więcej, szybkie ponowne przyznanie punktów nie jest sposobem na podważenie negatywnych informacji.

Szybkie ponowne przyznanie punktów może być dość kosztowne. Opłaty mogą wynosić od 25 do 40 USD na konto, na biuro.

Istnieją trzy główne biura i możesz chcieć zaktualizować każde konto w każdym biurze. Jeśli więc masz cztery konta, które wymagają korekty, w Twoim szybkim ponownym wyniku będzie łącznie 12 pozycji.

  • Łącznie 12 aktualizacji
  • 40 USD za aktualizację
  • Łącznie 480 USD

Pożyczkodawcy i brokerzy hipoteczni nie mogą obciążać pożyczkobiorcy żadną częścią tych kosztów. W związku z tym nie wszyscy pożyczkodawcy lub brokerzy oferują ten program.

Szybkie kroki rescore

Pierwszym krokiem w szybkim procesie ponownej oceny jest uzyskanie kopii raportu kredytowego.

Prawo federalne upoważnia Cię do otrzymywania raz w roku bezpłatnego raportu kredytowego od każdego z głównych biur kredytowych, Equifax, Transunion i Experian.

Możesz zacząć od bezpłatnego raportu, ale pożyczkodawca będzie musiał sam poprosić o raport kredytowy, aby zamówić szybką zmianę wyniku.

Proces ponownego oceniania będzie się różnił w zależności od aktualizowanych pozycji. Na przykład, jeśli wyniki są niskie z powodu wysokiego salda na karcie kredytowej, będziesz musiał spłacić karty przed zażądaniem aktualizacji. Ogólna procedura jest następująca.

  1. Określ, dlaczego wyniki kredytowe są niskie
  2. Dowiedz się, czy pozycje można poprawić
  3. Spłać saldo karty kredytowej lub zbierz dokumentację potwierdzającą błąd
  4. Skontaktuj się z wierzycielem. Uzyskaj dowód zaktualizowanych zapisów
  5. Przekaż tę dokumentację pożyczkodawcy lub brokerowi.
  6. Pożyczkodawca zamawia szybkie wykonanie ponownej oceny, korzystając z tej dokumentacji

Pożyczkodawca otrzyma zaktualizowany raport zwykle w ciągu trzech do siedmiu dni.

Szybkie wyniki przyspieszają proces zakupu

Bez szybkiej ponownej oceny nowy raport kredytowy i ocena mogą zająć miesiące.

Pożyczkodawca często potrzebuje wyższego wyniku, aby wystawić list wstępnej akceptacji. Kupujący potrzebuje tego listu w ręku, aby zacząć poważnie szukać domu.

Oczekiwanie na poprawę zdolności kredytowej tradycyjnymi metodami może wydawać się wiecznością. Dodatkowy wysiłek potrzebny do zainicjowania szybkiej ponownej oceny jest wart straconych tygodni lub miesięcy dzięki pasywnemu podejściu do podnoszenia wyników kredytowych.

Jakie są obecne oprocentowanie kredytów hipotecznych?

Szybki zwrot kredytu to skuteczny sposób na usunięcie nieprawidłowych informacji z raportu kredytowego i zakwalifikowanie się do kredytu hipotecznego.

Sprawdź aktualne stawki kredytów hipotecznych na żywo. Aby rozpocząć, nie musisz podawać swojego numeru ubezpieczenia społecznego i możesz otrzymać bezpłatną stawkę i kosztorys bez żadnych zobowiązań.