Żadne odsetki, żadne płatności nie są wymagane od federalnych pożyczek studenckich do 2021 roku

Category: Kredyt Samochodowy
17 lutego 2021
Udostępnij teraz na:
 • Facebook
 • ŚwiergotLinkedInE-mail Żadne odsetki, żadne płatności nie są wymagane od federalnych pożyczek studenckich do 2021 rokuPodziel się teraz:To oficjalne: jeśli masz federalne pożyczki studenckie, nie musisz dokonywać żadnych płatności do stycznia.

  Zgodnie z memorandum prezydenta Donalda Trumpa, Departament Edukacji twierdzi, że automatycznie przedłuży zawieszenie spłaty pożyczki studenckiej dla wszystkich osób posiadających federalne pożyczki studenckie do końca roku i utrzyma stopę procentową na poziomie 0%. Podczas gdy płatności są wstrzymane, osoby starające się o wybaczenie pożyczki z tytułu świadczenia usług publicznych lub rehabilitacja pożyczki również będą nadal otrzymywać kredyt tak, jakby dokonywały płatności, a działania windykacyjne pozostaną zawieszone w przypadku pożyczkobiorców, którzy zalegają z płatnościami.

  Ta tymczasowa ulga, która obowiązywała od czasu uchwalenia ustawy CARES w marcu, miała wygasnąć pod koniec września.

  Co to oznacza dla moich kredytów studenckich? Płatności wszystkich federalnych pożyczek studenckich pozostaną zawieszone do 31 grudnia. Oprocentowanie wszystkich kwalifikujących się pożyczek również pozostanie na poziomie 0% do końca roku.

  „Wstrzymanie płatności i zrzeczenie się odsetek zasadniczo zamrażają Twoje pożyczki w czasie – powiedział Mark Kantrowitz, wydawca i wiceprezes ds. Badań w SavingforCollege.com.

  O ile nie zdecydujesz się kontynuować dobrowolnych płatności, Twoje saldo pod koniec grudnia będzie takie samo jak w marcu.

  Czy moje pożyczki kwalifikują się do tymczasowej ulgi? Ta ulga dotyczy tylko pożyczek, które są zarówno federalne, jak i federalne, co oznacza, że ​​pożyczkodawcą jest rząd federalny, a nie bank lub inny pożyczkodawca komercyjny.

  Więc które pożyczki się kwalifikują?

  – Kwalifikują się wszystkie pożyczki bezpośrednie. Obejmuje to wszystkie pożyczki federalne zaciągnięte od 2010 r., A także bezpośrednie pożyczki dla rodziców PLUS.

  – Większość federalnych pożyczek na edukację rodzinną lub pożyczek FFEL – zaciągniętych przed 2010 r. – nie kwalifikuje się. Jest kilka wyjątków.

  – Większość pożyczek Perkins – posiadanych przez szkołę wyższą lub uniwersytet – nie kwalifikuje się. Tutaj też są wyjątki.

  Te wyjątki dotyczą mniej więcej 10 procent pożyczek FFEL – i kilku pożyczek Perkins – które Departament Edukacji odkupił od innych pożyczkodawców podczas recesji. Te się kwalifikują.

  „Jeśli masz pożyczkę bezpośrednią, nie musisz już zadawać żadnych pytań. Twoje pożyczki kwalifikują się do tych zwolnień – powiedziała Betsy Mayotte, prezes Instytutu Doradców ds. Kredytów Studenckich. Jeśli masz pożyczkę FFEL lub Perkins i „należysz do szczęśliwej mniejszości, w której Twoje pożyczki zostały zakupione przez Departament Edukacji w pewnym momencie, możliwe, że Twoje pożyczki FFEL lub Perkins również kwalifikują się do tych zwolnień.

  Jeśli nie masz pewności, jakiego rodzaju pożyczkę masz, możesz zapytać swojego serwisanta lub zalogować się do StudentAid.gov i spojrzeć na swojego pożyczkodawcę.

  „Jeśli pożyczkodawca występuje jako Departament Edukacji, to jest on federalny i kwalifikowałby się do zwolnień – powiedziała Mayotte. „Ale jeśli pokazuje, powiedzmy, AES, Chase Bank lub Sallie Mae, to nie jest to federalna pożyczka federalna. Wciąż jest to pożyczka federalna, ale nie jest uważana za pożyczkę kwalifikującą się do zwolnienia.

  Moja pożyczka jest wstrzymana od marca. Czy muszę coś zrobić, aby uzyskać tę przedłużoną ulgę? Nie. Stanie się to automatycznie, nie musisz pytać. Jeśli nie masz jeszcze wiadomości od swojego serwisu, nie martw się.

  Departament Edukacji twierdzi, że „pożyczkobiorcy mogą spodziewać się, że to przedłużenie zostanie odzwierciedlone na ich kontach w ciągu najbliższych kilku tygodni.

  Moja pożyczka nie kwalifikuje się. Czy mam jakieś opcje? Tak. To, jakie są te opcje, zależy od rodzaju posiadanych pożyczek i Twojej sytuacji finansowej.

  Jeśli masz pożyczki federalne, a niedawno straciłeś pracę, pierwszą rzeczą do zrobienia jest złożenie wniosku o plan spłaty oparty na dochodach, jeśli jeszcze go nie masz, lub ponowne poświadczenie swoich dochodów, jeśli tak jest.

  „Dla tych, którzy nie zalegają z płatnością, powiedział Mayotte, „jeśli ich dochody zostały znacznie zmniejszone, jest możliwe, że kwalifikują się do płatności zerowej.

  Jeśli to nie dotyczy Ciebie, możesz zadzwonić do swojego pożyczkodawcy i poprosić o wyrozumiałość lub odroczenie trudności ekonomicznych.

  Inną opcją, powiedział Kantrowitz, jest to, że jeśli masz niekwalifikujące się pożyczki FFEL lub Perkins, „możesz je zamienić na kwalifikujące się pożyczki, konsolidując je.

  Zanim to zrobisz, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy – przede wszystkim to, że konsolidacja może zresetować zegar każdego planu umorzenia pożyczek, nad którym pracujesz. Ale jeśli uważasz, że możesz to zrobić, Kantrowitz zaleca, aby przyjrzeć się temu teraz, ponieważ konsolidacja pożyczki może zająć trochę czasu. A przynajmniej na razie przerwa w spłacie kredytu studenckiego i odsetkach trwa tylko do końca grudnia.

  Jeśli masz prywatne pożyczki studenckie, najlepiej zadzwonić do pożyczkodawcy.

  „Wiem, że wielu pożyczkodawców stara się być tak elastycznych, jak to tylko możliwe w tak dziwnych czasach, w których się znaleźliśmy – powiedziała Mayotte. „Więc absolutnie zadzwoń, zamiast po prostu wyciszać radio i pozwolić, aby pożyczka negatywnie wpłynęła na Twój kredyt.

  A jeśli staram się o wybaczenie pożyczki na cele publiczne? Czy muszę nadal płacić? Nie. Jeśli pracujesz dla PSLF, Departament Edukacji powiedział, że ten czas będzie wliczany do twoich 120 kwalifikujących się płatności, nawet jeśli nie płacisz ani grosza – o ile nadal pracujesz w pełnym wymiarze godzin dla uprawnionego pracodawca.

  „Wspaniała wiadomość, powiedziała Mayotte, „czy będą traktować ten okres tak, jakbyś faktycznie dokonywał płatności.

  Biorąc to pod uwagę, zdaniem Kantrowitza nie ma zachęty do dokonywania płatności w tej chwili. „Jeśli dokonasz dodatkowych płatności, zmniejszy to kwotę twojego przebaczenia.

  A co, jeśli zalegam? Wszystkie działania w zakresie ściągania należności są wstrzymane do 31 grudnia. Obejmuje to potrącenie z wynagrodzenia oraz potrącenia z podatków i składek na ubezpieczenie społeczne.

  Jeśli obecnie realizujesz program rehabilitacji pożyczkowej, nie musisz kontynuować opłacania świadczeń rehabilitacyjnych. Za te miesiące nadal będziesz otrzymywać kredyt tak, jakbyś płacił.

  „To wspaniałe – powiedziała Mayotte. „Nie będziesz już dłużej musiał czekać na przywrócenie kredytu tylko z powodu tych zwolnień.

  Nadal mam pracę i mogę sobie pozwolić na dalsze opłacanie rachunków. Czy powinienem? To zależy od twoich okoliczności.

  „Nie ma jednej ogólnej odpowiedzi – powiedziała Mayotte.

  Zarówno ona, jak i Kantrowitz radzą sobie z zadłużeniem o najwyższym oprocentowaniu – może to być karta kredytowa lub kredyt samochodowy – i najpierw gromadzić oszczędności. Szczególnie biorąc pod uwagę, że nikt nie wie, jak długo potrwa pandemia i wynikające z niej skutki gospodarcze.

  „Radzę ludziom zbudowanie jeszcze solidniejszego funduszu ratunkowego niż ten, który w przeszłości zwykle radził ludziom mieć pod ręką – powiedziała Mayotte. „W dzisiejszych czasach polecałbym komuś roczne wydatki na fundusz awaryjny, a to dużo. Ale znowu nie wiemy jeszcze, jakie będą długoterminowe skutki gospodarcze .

  Ale jeśli nie masz innego zadłużenia i masz solidny fundusz awaryjny? Następnie Kantrowitz powiedział: „Przeznaczyłbym każdego dolara na tę zerową pożyczkę.

  Bo choć raz nie będziesz walczył z odsetkami, a po prostu będziesz walczyć z kapitałem.

  „Dla tych ludzi, powiedziała Mayotte, „nazwałabym to prezentem.

  Gdzie mogę uzyskać więcej informacji? – StudentPandemicAid.org to darmowy, regularnie aktualizowany przewodnik dla każdego, kto ma pożyczki studenckie i który został dotknięty pandemią i chce poznać dostępne opcje. To partnerstwo pomiędzy TISLA, Mapping Your Future i Decision Partners.

  – Biuro Ochrony Konsumentów ma to FAQ na temat poruszania się po kredytach studenckich podczas pandemii.

  – StudentAid.gov z Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych udostępnia tę stronę informacyjną dla studentów, pożyczkobiorców i rodzin. Tutaj również możesz się zalogować i sprawdzić swojego pożyczkodawcę.

  – Centrum Ochrony Kredytobiorców Studentów prowadzi seminarium internetowe na temat opcji spłaty kredytu studenckiego oraz listy zasobów stanowych i federalnych.