American Opportunity Tax Credit a Lifetime Learning Credit: z którego można skorzystać?

Category: Dzięki Czemu
17 lutego 2021

Istnieją dwa cenne ulgi podatkowe na edukację, ale możesz wykorzystać tylko jedną w roku.

College z pewnością podrożał w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci, ale system podatkowy w Stanach Zjednoczonych radzi sobie całkiem dobrze, to oferowanie przerw za pieniądze wydane na edukację. Istnieje możliwość odliczenia odsetek od kredytu studenckiego, uprzywilejowane podatkowo konta oszczędnościowe na uczelni, takie jak plany oszczędnościowe 529 i nie tylko. I oczywiście są dwa ulgi podatkowe na edukację – American Opportunity Tax Credit i Lifetime Learning Credit.

Oba kredyty mogą być dość cenne, jeśli się kwalifikujesz, ale każdy z nich ma inne wymagania i możesz wziąć tylko jeden w danym roku podatkowym. Oto zestawienie obu ulg podatkowych, dzięki czemu możesz określić, z których możesz skorzystać.

Źródło obrazu: Getty Images.

Ulga podatkowa American Opportunity: wartościowa, jeśli możesz się kwalifikować

Z dwóch ulg podatkowych na edukację, ulga podatkowa American Opportunity jest cenniejsza, ale trudniejsza do uzyskania.

W szczególności, aby kwalifikować się do American Opportunity Tax Credit, lub AOTC, student musi spełnić następujące wymagania:

 • Muszą starać się o stopień naukowy, certyfikat lub inne poświadczenie. Na przykład wzięcie kilku zajęć w celu osobistego wzbogacenia się lub rozwoju zawodowego na ogół nie kwalifikuje się do AOTC.
 • Muszą być zapisani na co najmniej pół etatu na co najmniej jeden okres akademicki w ciągu roku. Różne szkoły mają różne definicje tego, co jest uważane za pół etatu, ale dość powszechną definicją są dwa kursy w ciągu semestru.Nie mogą ukończyć pierwszych czterech lat szkoły policealnej na początku roku. Innymi słowy, AOTC ma na celu zapewnienie ulgi podatkowej za standardowy czteroletni program studiów. Wielu studentom potrzeba pięciu lub więcej lat, aby uzyskać tytuł licencjata, ale AOTC może być używany tylko przez cztery lata.Ponadto AOTC ma ograniczenia dochodów. Podatnik ubiegający się o pełny kredyt (niekoniecznie student) musi mieć zmodyfikowany skorygowany dochód brutto (MAGI) w wysokości 80 000 USD lub mniej w przypadku jednego podatnika lub 160 000 USD lub mniej, jeśli składa wniosek łącznie. Dostępny może być częściowy kredyt do kwoty MAGI wynoszącej odpowiednio 90 000 USD i 180 000 USD.

  Jeśli jednak spełniasz surowe wymagania, AOTC jest raczej lukratywny. Jest wart 100% z pierwszych 2000 USD wydatków kwalifikowanych oraz 25% z następnych 2000 USD. Innymi słowy, jeśli Twoje kwalifikowane wydatki na edukację wynoszą 4000 USD lub więcej i kwalifikujesz się do AOTC, kwota kredytu wynosi 2500 USD rocznie. Nawet jeśli Twoje zobowiązanie podatkowe wynosi zero, do 1000 USD kredytu podlega zwrotowi.

  A jeśli pokrywasz wydatki za więcej niż jednego uprawnionego ucznia, możesz wziąć AOTC dla każdego z nich.

  Kredyt na naukę przez całe życie ma znacznie mniej ograniczeń

  Dobra wiadomość jest taka, że ​​Lifetime Learning Credit jest znacznie mniej restrykcyjny. Po pierwsze, nie ma wymogu ubiegania się o stopień naukowy, aby ubiegać się o kredyt, ani nie ma wymogu rejestracji na pół etatu. Innymi słowy, nawet jeśli bierzesz tylko jedną klasę w celu osobistego wzbogacenia się, może kwalifikować się do LLC.

  Ponadto nie ma znaczenia, czy ukończyłeś pierwsze cztery lata szkoły policealnej. Moja żona i ja korzystaliśmy z LLC na każdy rok naszych tytułów magisterskich i korzystałem z niej, kiedy otrzymałem również dyplom ukończenia studiów w zakresie planowania finansowego. Nie ma ograniczeń co do liczby lat, przez które możesz korzystać z LLC – jak sugeruje nazwa „nauka przez całe życie, możesz korzystać z kredytu rok po roku, jeśli masz kwalifikujące się wydatki, co zasadniczo oznacza, że ​​zapłaciłeś wydatki na edukację kwalifikującej się Szkoła wyższa.

  Dużym minusem jest to, że ograniczenie dochodów LLC jest znacznie bardziej restrykcyjne niż ograniczenie AOTC. Aby ubiegać się o cały kredyt, Twój MAGI musi wynosić 56 000 USD lub mniej (pojedynczy) lub 112 000 USD lub mniej (wspólny zwrot). Częściowy kredyt może być dostępny, jeśli Twój MAGI jest większy niż te progi, ale odpowiednio mniej niż 66 000 USD lub 132 000 USD.

  Chociaż generalnie łatwiej jest się zakwalifikować, LLC nie jest tak cenna jak AOTC. Jego wartość wynosi maksymalnie 2000 USD na zwrot (nie na studenta), ale jest obliczana jako 20% pierwszych 10000 USD kwalifikujących się wydatków.

  Na przykład podatnik ubiegający się o AOTC z 4000 USD wydatków kwalifikowanych otrzyma ulgę podatkową w wysokości 2500 USD. Z drugiej strony podatnik żądający od LLC 4000 USD kwalifikujących się wydatków dostałby tylko 800 USD.

  Najważniejsze informacje o ulgach podatkowych na edukację

  Oba kredyty mogą być bardzo cenne dla zakwalifikowanych osób. Jeśli spełniasz kwalifikacje do obu kredytów w danym roku podatkowym, AOTC jest oczywiście lepszą opcją, ale jeśli nie spełniasz surowych wymagań AOTC, LLC z pewnością może pomóc zmniejszyć obciążenie kosztami szkolnictwa wyższego.