Anatomia karty kredytowej

Category: Nową Kartę
17 lutego 2021

Anatomia karty kredytowej

 • Przód karty kredytowej
 • Rewers karty kredytowejAlternatywne projekty kartTrendy w projektowaniu kart kredytowych stale się zmieniają, ale większość kart ma kilka wspólnych cech, w tym (ale nie tylko) nazwę wydawcy, sieć, imię i nazwisko posiadacza karty oraz numer karty.

  Przód karty kredytowej

  1) Wystawca karty kredytowej

  To jest bank, który wydał kartę kredytową. Występujesz do tego banku, aby otrzymać kartę, a on określa szczegóły karty, takie jak punkty nagrody i korzyści. W tym przypadku Bank of America polega po prostu na nazwie karty, aby wskazać bank, który ją wydał.

  2) Nazwa karty kredytowejTo jest nazwa tej konkretnej karty kredytowej. Nazwy kart często zaczynają się od nazwy banku wydającego, po której następuje nazwa konkretnej karty, ale w powyższym przypadku „Bank of America i „karta kredytowa są stylizowane na „BankAmericard, słowo, którego używają na początku większości ich kart nazwy, po których następuje nazwa tej konkretnej karty: „Nagrody pieniężne.

  3) Sieć kart kredytowychTo jest sieć kart kredytowych i poziom usług powiązany z tą kartą. Gdyby ta karta miała status Visa Signature, powiedziałoby to tutaj. Za przetwarzanie płatności kartą odpowiada sieć kart kredytowych, a są ich 4:

  • Wiza
  • Karta MasterCardAmerican ExpressOdkryćWskazówka poufnaVisa i Mastercard to największe na świecie sieci kart kredytowych i chociaż obie są szeroko akceptowane, mają pewne różnice. Na szczęście te różnice są na tyle niewielkie, że rzadko trzeba się martwić o wybór jednej z nich.

   4) Imię i nazwisko posiadacza kartyImię właściciela karty.

   5) Numer karty kredytowejTo jest numer identyfikacyjny powiązany z tą konkretną kartą. Jest przechowywany na pasku magnetycznym. Gdy zbliżasz swoją kartę do terminala lub czytnika, Twój numer zawiera informacje o sieci karty kredytowej i wydawcy.

   Numery kart kredytowych są nadawane przez American National Standards Institute oraz ISO lub Międzynarodową Organizację Normalizacyjną.

   Numer Twojego konta składa się z maksymalnie szesnastu cyfr i jest przydzielany przez wydawcę Twojej karty. Niektóre karty mają tylko siedem cyfr.

   TMI Informacje o numerach kart kredytowychW rzeczywistości numer karty kredytowej zawiera mnóstwo informacji. Te informacje nie są naprawdę potrzebne do zrozumienia, jak korzystać z karty kredytowej, są po prostu tutaj, abyś mógł się uczyć dla przyjemności. ISO lub Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna klasyfikuje liczby w następujący sposób:

   Cyfry 1–6: numery identyfikacyjne emitenta

   • Pierwsza cyfra: reprezentuje sieć, która wyprodukowała kartę kredytową. Nazywa się to głównym identyfikatorem branży (MII). Każda cyfra reprezentuje inną branżę.
    • 0 – ISO / TC 68 i inne zadania branżowe
    • 1 – Linie lotnicze2 – Linie lotnicze, finansowe i inne przyszłe zadania branżowe3 – Podróże i rozrywka4 – Bankowość i finanse5 – Bankowość i finanse6 – Merchandising i bankowość / finanse7 – Ropa naftowa i inne przyszłe zadania branżowe8 Opieka zdrowotna, telekomunikacja i inne przyszłe zadania branżowe9 – Do przydzielenia przez krajowe organy normalizacyjne Pierwsza cyfra jest inna dla każdej sieci kartowej:

     • Karty Visa – zaczynają się od 4 i mają 13 lub 16 cyfr
     • Karty Mastercard – zaczynają się od 5 i mają 16 cyfrKarty American Express – zacznij od 3, a następnie 4 lub 7 ma 15 cyfrOdkryj karty – zacznij od 6 i składaj się z 16 cyfrKarty Diners Club i Carte Blanche – rozpocznij od 3, a następnie 0, 6 lub 8 i mają 14 cyfr Cyfry 2–6: Podaj identyfikator określonej instytucji

      Cyfry 7–15: unikalne identyfikatory osobiste

      • Zidentyfikuj imię i nazwisko posiadacza karty
      • Unikalne dla emitenta Cyfra 16: cyfra kontrolna

       • Ta ostatnia cyfra weryfikuje numery kart pod kątem dokładności, aby upewnić się, że nie zostały wprowadzone nieprawidłowoPozostałe cyfry są również różne dla każdej sieci kartowej:

        W przypadku kart Visa:

        • Cyfry 2-6: Uzupełnij numer banku
        • Cyfry 7-12 lub 7-15: reprezentują numer kontaCyfry 13 lub 16: Jest to cyfra kontrolna W przypadku kart Mastercard:

         • Cyfry 2 i 3, 2-4, 2-5 lub 2-6: Uzupełnij numer banku; zależy od tego, czy cyfra druga to 1, 2, 3 czy inna cyfra
         • Cyfry po numerze banku, do cyfry 15: reprezentują numer kontaCyfra 16: jest cyfrą kontrolną W przypadku kart American Express:

          • Cyfry 3 i 4: to typ i waluta
          • Cyfry 5–11: reprezentują numer kontaCyfry 12-14: reprezentują numer karty na koncieCyfra 15: jest cyfrą kontrolną6) Technologia Chip EMVTen chip jest alternatywną metodą przechowywania informacji o posiadaczu karty, oprócz paska magnetycznego (znajdującego się z tyłu karty). Jest to bezpieczniejsza i nowocześniejsza forma przechowywania informacji, zapewniająca lepszą ochronę przed oszustwami.

           Jest to znane jako technologia EMV, co oznacza „Europay, Mastercard, Visa. Jest to światowy standard tej technologii chipów, który występuje w dwóch formach:

           • Chip-and-Signature
           • Chip-and-PINKarty z chipem i podpisem wymagają Twojego podpisu, aby zakończyć transakcję, podczas gdy karty z chipem i podpisem używają utworzonego przez Ciebie kodu PIN, podobnie jak karta debetowa. Karty kredytowe mogą należeć do jednego z tych typów lub do obu. Obecnie w Stanach Zjednoczonych najczęściej spotyka się tylko karty z chipem i podpisem, ale sytuacja się zmienia i w przyszłości będzie można korzystać z obu kart.

            Zamiast przeciągać kartę kredytową przez rowek, wkładasz kartę z chipem do szczeliny czytnika, zwykle na dole, i pozostawiasz ją tam, aż pojawi się monit o jej wyjęcie. Nazywa się to „zanurzeniem karty.

            Karty kredytowe wydane w Stanach Zjednoczonych są prawnie zobowiązane do obsługi chipów do początku października 2015 r., A do tego czasu akceptanci, którzy nie będą przestrzegać nowych standardów, zapewniając odpowiednią technologię dla kart chipowych, będą ponosić odpowiedzialność. za oszukańcze działania związane z kartą kredytową.

            7) Data otwarcia rachunkuRok otwarcia tego konta karty kredytowej. Nie wszystkie karty będą zawierać te informacje.

            8) Data ważnościData wygaśnięcia tej konkretnej karty. Nie oznacza to, że konto kredytowe jest zamknięte; zamiast tego zwykle oznacza to tylko, że nadszedł czas, aby zdobyć nową kartę. Nowa karta zostanie automatycznie wysłana pocztą przez wystawcę karty kredytowej i będzie miała nową datę ważności i kod CVV, a czasami nowy numer konta.

            Jednak w niektórych przypadkach wystawcy kart kredytowych wykorzystują ten czas również do analizy kredytu posiadacza karty i potencjalnie do podjęcia decyzji o warunkach karty, takich jak obniżenie limitu kredytu, podwyższenie oprocentowania, zawieszenie konta, a nawet zamknięcie konta. .

            Należy jednak pamiętać, że emitenci mogą w dowolnym momencie podjąć dowolne z tych działań, jeśli uznają to za konieczne i nie muszą czekać do daty wygaśnięcia. Data daje emitentowi z góry określony koniec relacji, tylko jeśli zdecyduje się ją zakończyć.

            Jeśli Twoje raporty kredytowe wykazują odpowiedzialne zachowania finansowe, nie musisz się martwić o żadne z tych negatywnych lub niekorzystnych działań. Zamiast tego prawdopodobnie otrzymasz pocztą nową kartę z nowymi szczegółami na długo przed datą wygaśnięcia, ponieważ wystawca karty uznaje Cię za dobrego klienta i chce Cię zatrzymać.

            Karty mają datę ważności:

            • Aby dać emitentom z góry określony koniec relacji, aby mogli ją zakończyć, jeśli zechcą
            • Ponieważ normalne zużycie powoli łamie kartę i uszkadza pasek magnetyczny, czyniąc go ostatecznie nieczytelnym.Jako środek ochrony przed oszustwami, ponieważ działa jako dodatkowa forma weryfikacji karty (dlatego powyższa data podlega cenzurze)Jako sposób dla wydawców kart kredytowych na zastąpienie starych kart nowymi kartami z lepszymi funkcjami bezpieczeństwa lub nowymi projektamiAby wydawcy kart kredytowych mogli przypomnieć właścicielom kart, że są ich właścicielami, wysyłają im nową Dowiedz się więcej o datach ważności z naszego filmu z pytaniami i odpowiedziami: Dlaczego wygasają karty kredytowe?

             Rewers karty kredytowej

             1) pasek magnetyczny

             Znany również jako pasek magnetyczny, ten czarny pasek zawiera wszystkie informacje o koncie. Składa się z milionów maleńkich cząstek magnetycznych. Kiedy przeciągasz swoją kartę przez terminal czytnika kart, czytnik pobiera informacje o Twoim koncie z paska magnetycznego i wykorzystuje je do przetwarzania transakcji.

             Jeśli bankomat lub czytnik kart nie może zaakceptować Twojej karty, najprawdopodobniej problem:

             • pasek magnetyczny jest zbyt brudny lub porysowany, aby go odczytać
             • magnes wymazał informacje z paska magnetycznegoJeśli pasek magnetyczny karty nie działa, możesz zadzwonić do wystawcy karty i poprosić o nową kartę. Z tego powodu zazwyczaj otrzymanie nowej karty jest bezpłatne.

              Quora Q&A: Kiedy wydano pierwszą kartę kredytową z paskiem magnetycznym? Co deski do prasowania mają wspólnego z kartami kredytowymi? Możesz przeczytać fascynującą historię o tym, jak wynaleziono i wykorzystano technologię pasków magnetycznych.

              2) Kod bezpieczeństwa CVVTen kod jest narzędziem do zapobiegania oszustwom, używanym podczas dokonywania transakcji bez użycia karty, takich jak zakupy online, które nie wymagają posiadania fizycznej karty kredytowej. Potrzebujesz tylko wydrukowanych na nim informacji.

              Są to przeciwieństwa tych transakcji, w których faktycznie używasz plastikowej karty, na przykład podczas płacenia w sklepie spożywczym, gdzie używałbyś paska magnetycznego lub chipa.

              Kody CVV to 3-cyfrowy numer w przypadku kart Visa, Mastercard i Discover oraz 4-cyfrowy numer w przypadku kart Amex.

              3) Linia telefoniczna obsługi klientaNumer telefonu na odwrocie karty to numer, którego najlepiej używać do ogólnej obsługi klienta. Jeśli masz inne usługi powiązane z Twoją kartą, które mają własne bezpośrednie numery telefonów, takie jak usługa osobistego konsjerża, rozważ uzyskanie ich wszystkich i zapisanie ich lub przechowywanie w telefonie. Możesz uzyskać pomoc w znalezieniu tych numerów, dzwoniąc na numer obsługi klienta podany na karcie.

              4) Pole na podpisTo kolejne narzędzie do zapobiegania oszustwom, ale to rzadko spełnia swoje zadanie. Posiadacz karty musi tutaj podpisać swoją kartę, aby karta była prawnie ważna, z zamiarem, aby ten podpis mógł być powiązany z prawem jazdy lub podpisem złożonym w rejestrze podczas dokonywania zakupu.

              Dopasowując podpisy lub nazwisko na licencji, możesz zobaczyć, że osoba korzystająca z karty jest naprawdę właścicielem tej karty. Jednak sprzedawcy rzadko sprawdzają, czy jest tutaj podpis, a jeszcze rzadziej sprawdzają tę nazwę na licencji. W wielu przypadkach sprzedawca nawet nie dotyka karty kredytowej.

              5) Funkcja zabezpieczająca hologramTen hologram to funkcja zabezpieczająca, której celem jest zapobieżenie fizycznemu skopiowaniu karty. Zawiera kilka warstw obrazów pod różnymi kątami, co daje złudzenie ruchu. W tych warstwach mogą być również ukryte inne obrazy. Wielowarstwowe i ukryte obrazy sprawiają, że hologram jest trudny lub niemożliwy do skopiowania za pomocą skanera, więc nie można stworzyć prawdziwego obrazu do wydrukowania kopii karty.

              Alternatywne projekty kart

              Niektóre nowsze karty kredytowe zmieniły tradycyjny układ i zamiast tego umieszczają niektóre lub wszystkie informacje tylko na odwrocie karty.

              Zapoznaj się z ofertą Citi ® Double Cash Card – 18-miesięczna oferta BT (Recenzja), na której z przodu widnieje tylko nazwisko posiadacza karty.