ARM Refinance: czy powinieneś przejść na kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu?

Category: Kredyty Hipoteczne
17 lutego 2021

Refinansowanie z ARM do kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu ma sens, jeśli Twoja stopa wkrótce się zresetuje i chcesz mieć bardziej przewidywalne płatności.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu lub ARM są atrakcyjne, ponieważ oferują niskie, stałe stawki wstępne. Ale jak sugeruje słowo „regulowane, stawki te nie trwają wiecznie.

Czy powinieneś refinansować ARM do kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu? Zadaj sobie następujące pytania.

Jeśli odpowiesz „tak na jedną lub więcej, możesz być gotowy na refinansowanie ARM.

Czy mój kurs ARM wkrótce się zresetuje?

ARM zaczyna się od niskiej stopy procentowej, która jest stała na z góry określony czas. Po zakończeniu ustalonego okresu oprocentowanie okresowo dostosowuje się do aktualnej stawki ARM ustalonej przez pożyczkodawcę. Jak często to się dzieje, można znaleźć w nazwie pożyczki.

Na przykład przy 5/1 ARM Twoja stawka pozostanie zablokowana przez pierwsze pięć lat, a następnie będzie resetowana co roku. Jeśli kurs ARM jest wyższy przy rocznym resetowaniu, twoja spłata kredytu hipotecznego może wzrosnąć, a jeśli jest niższa, twoja płatność może spaść.

Twój pożyczkodawca jest zobowiązany poinformować Cię o nowej kwocie płatności do ośmiu miesięcy przed pierwszym zresetowaniem stawki ARM. Wykorzystaj ten czas na rozważenie swoich opcji.

Nie możesz nic zrobić, gdy zresetujesz stawkę ARM. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, Twoja miesięczna płatność może się zmieniać – potencjalnie drastycznie – w przyszłości. Jeśli nowa płatność nie pasuje do Twojego budżetu, rozważ refinansowanie ARM.

Możesz refinansować do innego ARM lub kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu. Chociaż możesz być w stanie zablokować niską stopę za pomocą innego ARM, refinansowanie kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu pozwoli ci uniknąć dalszych korekt stóp w przyszłości. Tylko upewnij się, że wybrałeś odpowiednią długość pożyczki.

Steve Garrett, konsultant ds. Kredytów hipotecznych w Wells Fargo, mówi, że największym błędem, jaki popełniają konsumenci przy refinansowaniu ARM do kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu, jest rozpoczęcie od 30-letniej pożyczki o stałym oprocentowaniu.

Jeśli płacisz ARM od pięciu lat, bardziej sensowne jest udzielenie sobie kredytu na te pięć lat i refinansowanie kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu na 25 lat lub mniej, mówi.

Czy chcę większej stabilności płatności?

Chociaż ARM czasami mają limity, które ograniczają, jak bardzo oprocentowanie kredytu hipotecznego i płatność mogą się zmienić przy każdej korekcie, możesz nie czuć się komfortowo z niepewnością.

Refinansowanie ARM kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu może ułatwić planowanie przyszłości. Chociaż pożyczki o stałym oprocentowaniu mają zwykle wyższe oprocentowanie niż pożyczki o zmiennym oprocentowaniu w okresie wprowadzającym, refinansowanie do stałej stopy procentowej zapewni Ci bezpieczeństwo w postaci bardziej przewidywalnej miesięcznej płatności.

Czy mam zamiar zostać w tym domu przez jakiś czas?

Jeśli planujesz mieszkać w swoim obecnym domu przez dłuższy czas, Garrett mówi, że refinansowanie ARM do kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu jest często dobrym pomysłem. Podkreśla jednak, że refinansowanie nie jest właściwym posunięciem dla każdego, zwłaszcza jeśli planujesz mieszkać w domu tylko przez kilka lat.

Koszty zamknięcia refinansowania mogą zwiększyć do 5% niespłaconego kapitału. Koszty te mogą obejmować punkty rabatowe, opłaty początkowe i kary za przedpłatę iz pewnością mogą się sumować.

Garrett sugeruje odzyskanie wszelkich kosztów zamknięcia w ciągu 36 miesięcy od refinansowania ARM do kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu.

Nie jesteś pewien, czy refinansowanie ARM ma dla Ciebie sens? Oblicz liczby za pomocą naszego kalkulatora refinansowania.

Również w kredytach hipotecznychZanurz się jeszcze głębiej w kredyty hipotecznePorównaj dzisiejsze stawki refinansowania

Jakie są aktualne stawki refinansowania? Znajdź i porównaj aktualne stawki refinansowania kredytów hipotecznych w Twojej okolicy.

Kalkulator hipoteczny: ile mogę pożyczyć?

Najlepsi pożyczkodawcy refinansujący hipoteki

Jeśli jesteś zainteresowany refinansowaniem według niższej stopy procentowej lub niższej płatności miesięcznej, zapoznaj się z naszą listą najlepszych kredytodawców hipotecznych.

Zastrzeżenie: NerdWallet dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Te informacje mogą się różnić od tych, które widzisz, gdy odwiedzasz instytucję finansową, usługodawcę lub witrynę konkretnego produktu. Wszystkie produkty finansowe, produkty i usługi związane z zakupami są prezentowane bez gwarancji. Podczas oceny ofert zapoznaj się z Regulaminem instytucji finansowej. Wstępnie zakwalifikowane oferty nie są wiążące. Jeśli znajdziesz rozbieżności w swojej ocenie kredytowej lub informacjach w raporcie kredytowym, skontaktuj się bezpośrednio z TransUnion®.

Usługi w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych oferowane za pośrednictwem NerdWallet Insurance Services, Inc .: Licencje

NerdWallet Compare, Inc. Identyfikator NMLS nr 1617539

Kalifornia: Pożyczki udzielone przez pożyczkodawcę finansowego w Kalifornii zaaranżowane na mocy licencji dla pożyczkodawców Departamentu Nadzoru Biznesowego nr 60DBO-74812