Banki te obniżyły oprocentowanie kredytów

17 lutego 2021

Streszczenie

 • Abc Small
 • Abc NormalAbc LargeBank Rezerw Indii (RBI) obniżył w piątek stopę repo o 75 punktów bazowych (pb) jako środek nadzwyczajny mający na celu ochronę gospodarki przed skutkami rozprzestrzeniania się koronawirusa. W następstwie tego wiele dużych banków ogłosiło również obniżenie oprocentowania kredytów.

  Oto przegląd niektórych banków, które obniżyły oprocentowanie kredytów.

  Bank of Baroda: Bank ogłosił, że obniżył oprocentowanie kredytów repo-linked (BRLLR) o 75 punktów bazowych ze skutkiem od 28 marca 2020 r.

  „BRLLR powiązany ze stopą repo RBI jest korygowany w dół zgodnie ze spadkiem stopy repo Banku Rezerw Indii z 5,15% do 4,40% po tym, jak bank centralny obniżył ją o 75 punktów bazowych na początku tego tygodnia, komunikat prasowy banku stwierdził.

  Bank podał, że w przypadku istniejących pożyczek stopa procentowa w ramach zewnętrznego poziomu odniesienia jest aktualizowana w miesięcznych odstępach związanych z BRLLR.

  Nie nastąpiła zmiana narzutu / spreadu bazowego ani premii strategicznej.

  Vikramaditya Singh Khichi, dyrektor wykonawczy Bank of Baroda powiedział: „Bank of Baroda natychmiast przekazał swoim klientom zmiany stóp procentowych ogłoszone przez Bank Rezerw Indii. Zachęcamy klientów do skorzystania z otwartych linii kredytowych i zapewniamy, że Bank jest dostępny przez cały czas, aby spełnić wszystkie wymagania kredytowe w najwygodniejszy sposób .

  BRLLR dla wszystkich nowych pożyczek o zmiennym oprocentowaniu dla wszystkich kredytów osobistych i detalicznych wszystkich klas aktywów oraz pożyczek o zmiennym oprocentowaniu dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw wyniesie 7,25% od 28 marca 2020 r.

  Bank of India: Bank of India ogłosił w weekend, że obniżył stopę krańcowego kosztu pożyczki funduszy (MCLR) o 25 punktów bazowych w okresie od jednego roku do jednego miesiąca io 15 punktów bazowych w przypadku tenorów jednodniowych. Roczny MCLR wynosi obecnie 7,95 procent rocznie.

  W komunikacie banku podano również, że jego zewnętrzna referencyjna stopa procentowa, powiązana ze stopą repo, została obniżona o 75 punktów bazowych do 7,25 procent rocznie. „Dzięki temu Bank przekazał korzyści z obniżki stóp ogłoszonej przez RBI 27 marca 2020 r. Swoim klientom Home, Vehicle i MSME – stwierdził.

  Obniżka stóp procentowych będzie obowiązywać od 1 kwietnia 2020 r.

  State Bank of India: Odpowiadając niemal natychmiast na obniżkę stóp procentowych RBI, SBI ogłosił w piątek wieczorem obniżenie oprocentowania pożyczek repo-linked (RLLR) o 75 punktów bazowych. W komunikacie prasowym bank stwierdził: „SBI przekazuje całą obniżkę stopy repo o 75 punktów bazowych swoim pożyczkobiorcom korzystającym z pożyczek powiązanych z zewnętrzną stopą referencyjną (EBR) oraz oprocentowaniem kredytów powiązanych z repo (RLLR). EBR i RLLR SBI spadły o 75 punktów bazowych od 1 kwietnia 2020 r., Ponieważ: EBR spadł do 7,05% rocznie z 7,80% rocznie; RLLR spadł do 6,65% rocznie z 7,40% rocznie

  Dodał, że ze względu na redukcję, zrównane miesięczne raty (EMI) na kwalifikujących się rachunkach kredytów mieszkaniowych (powiązanych z EBR / RLLR) stają się tańsze o około 52 Rs za 1 lakh w przypadku 30-letniej pożyczki.

  Odnośnie do tego MCLR, bank zapowiedział, że decyzja co do tego zostanie podjęta na posiedzeniu Komitetu ds. Pasywów Aktywów (ALCO) w kwietniu 2020 r. „Wpływ ostatnich środków polityki RBI i obniżki stóp depozytowych Banku będzie odzwierciedlony w kolejny przegląd MCLR – podał bank w komunikacie prasowym.