Bitcoin Whales, który kupił w 2018 roku, może wreszcie zostać sprzedany

Category: Mogą Mieć
17 lutego 2021

Niektóre walenie Bitcoin, które kupiły BTC pod koniec 2018 i w połowie 2019 roku, mogą wreszcie sprzedawać, jak pokazują dane na temat łańcucha. Nie musi to jednak oznaczać, że nadchodzi ostra korekta.

Dane pokazują, że niektóre walenie Bitcoin, które kupiły BTC pod koniec 2018 i w połowie 2019 roku, mogą sprzedawać.

REDA & CO / Universal Images Group za pośrednictwem Getty Images

Wieloryby to inwestorzy indywidualni, którzy posiadają znaczne ilości BTC. Wieloryby zazwyczaj wybierają obszary o wysokiej płynności w celu sprzedaży swoich zasobów. Jako takie, wieloryby często wyznaczają krótkoterminową górę lub dół Bitcoina.

Według danych Whalemap, wieloryby, które kupiły od 4000 USD i 6000 USD w 2018 i 2019 roku, niedawno przeniosły swoje BTC.

W ekskluzywnym wywiadzie naukowcy z Whalemap wyjaśnili, że przepływ funduszy przez wieloryby zwykle stanowi presję sprzedaży.

Goldman Sachs ostrzegł, że wkrótce będzie się starał „nadrobić zaległości na Bitcoinie

Google Cloud łączy siły z EOS

Ostrzeżenie o „ wysokim ryzyku ”: poważna wymiana bitcoinów jest w jeszcze gorszych problemach niż sądzono

Czerwone bąbelki na wykresie wielorybów pojawiają się, gdy wieloryby, które kupiły w tych cenach, przenoszą swoje fundusze. Opierając się na tym trendzie, naukowcy zauważyli, że wieloryby lub „inteligentne pieniądze uległy zmianie.

Mapa waleni Bitcoin i ich wydanych BTC.

„Czerwone bąbelki pokazują lokalizacje, w których hodlerowie pierwotnie trzymali swoje BTC przed dokonaniem transakcji. Więc wyobraź sobie, że kupiłeś bitcoiny na szczycie 20 000 $, a wczoraj zdecydowałeś wysłać je na przykład na giełdę. W tym scenariuszu – pojawi się czerwona bańka na szczycie w 2017 roku. Bąbelki pokazują również dane z wczoraj – więc wszystkie transakcje HODLer, które są wyświetlane w naszym najnowszym tweecie, miały miejsce wczoraj. Patrząc na same bąbelki, jednym ze sposobów ich interpretacji jest to, że prawdopodobnie poruszyły się wieloryby lub najprawdopodobniej inteligentne pieniądze – stwierdzili naukowcy.

Chociaż wieloryby przenoszące swoje gospodarstwa zwykle wykazują chęć sprzedaży, istnieją potencjalne zmienne.

Na przykład naukowcy z Whalemap wyjaśnili, że wieloryby mogą być zaangażowane w transakcje dostępne bez recepty (OTC) lub zimne przegrupowania portfeli.

Zimny ​​portfel to adres Bitcoin offline, który zarówno wieloryby, jak i zwykli inwestorzy indywidualni bezpiecznie przechowują BTC. Dane dotyczące wielorybów pokazują, że wieloryby przekazują swoje fundusze, ale nie jest jasne, czy przenoszą się na giełdy.

„Zwykle ten typ transakcji HODLer to HODLer>wymiana. Czasami jednak mogą to być transakcje OTC lub wymiana zimnych przegrupowań portfela.Oto kilka tweetów, w których widzieliśmy podobną aktywność ze strony HODLers, a faceci z CryptoQuant również zauważyli dziwną aktywność. Później okazało się, że to rzeczywiście były transakcje OTC (prawdopodobnie mogło to być Microstrategy MSTR). I tak, mądre przenoszenie pieniędzy jest zwykle złe ze względu na cenę – dodali.

Wieloryby mogą mieć apetyt na sprzedaż po obecnym przedziale cenowym z kilku powodów.

Po pierwsze, wieloryby, które kupiły w przedziale od 4000 do 6500 USD, są niezwykle dochodowe. Biorąc pod uwagę brak zmienności BTC w ostatnich tygodniach, niektóre wieloryby mogą być zmuszone do czerpania zysków.

Po drugie, Bitcoin stale odrzucał ten sam poziom oporu w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Walczył z wybiciem z przedziału oporu od 11 000 do 12 500 USD, co wskazuje na fazę konsolidacji.

Bitcoin osiągał gorsze wyniki w ostatnich dwóch czwartych kwartałach w 2018 i 2019 roku i warto rozważyć ten trend. Ale BTC jest obecnie w cyklu po halvingu, aw 2016 roku BTC osiągnął rekordowy poziom 15 miesięcy po halvingu.

Jeśli jakieś wieloryby zostały sprzedane, mogły zostać przyciągnięte do zysku po latach trzymania ich BTC. Gdyby wieloryby nie sprzedały się, mogły to być transakcje OTC lub umowy typu cold wallet.