California SAFE / Licencja brokera hipotecznego

17 lutego 2021

Licencjonowanie brokera hipotecznego w Kalifornii: jak zdobyć licencję brokera hipotecznego w Kalifornii

Chcę zostać brokerem kredytów hipotecznych w Kalifornii lub oficerem ds. Pożyczek, aby obsługiwać Los Angeles, San Diego, San Jose, San Francisco, Fresno, Sacramento, Long Beach, Oakland, Bakersfield, Anaheim, Santa Ana, Riverside, Stockton, Chula Vista, Irvine, Fremont , San Bernardino, Modesto, Santa Clarita i inne miasta w Kalifornii? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce!

Centrum szkolenia hipotecznego oferuje różnorodne licencje na kredyty hipoteczne w stanie Tennessee i kursy szkoleniowe, które pomogą Ci zdobyć licencję hipoteczną w Kalifornii lub kredyty na naukę ustawiczną w Kalifornii.

Co robią brokerzy kredytów hipotecznych w Kalifornii?

Brokerzy kredytów hipotecznych w Kalifornii to licencjonowani specjaliści, którzy działają jako pośrednicy między pożyczkodawcami a kupującymi. Broker pracuje nad znalezieniem pożyczkodawcy hipotecznego z warunkami i oprocentowaniem, które najlepiej odpowiadają potrzebom klienta, a następnie przechodzi przez proces współpracy z gwarantem hipotecznym, aby uzyskać zatwierdzenie pożyczki.

Jaka jest różnica między brokerem hipotecznym a urzędnikiem ds. Kredytów hipotecznych?

Zasadniczo pośrednik hipoteczny jest właścicielem firmy, a specjalista ds. Kredytów hipotecznych jest pracownikiem pośrednika hipotecznego. W niektórych przypadkach, na przykład w przypadku sklepu jednoosobowego, pośrednik hipoteczny wykonuje czynności urzędnika ds. Kredytów. Podsumowując, pośrednik hipoteczny jest odpowiedzialny za wyniki pracy i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Co robi urzędnik ds. Kredytów hipotecznych?

Urzędnik ds. Kredytów hipotecznych rozpoczyna proces składania wniosku o kredyt hipoteczny, gromadząc od potencjalnych pożyczkobiorców informacje potrzebne do rozpoczęcia procesu oceny pożyczki. Obejmuje to takie rzeczy, jak W2, 1099, wyciągi bankowe, zeznania podatkowe itp.

Są oni odpowiedzialni za współpracę z pożyczkobiorcą w celu wypełnienia wniosku o pożyczkę hipoteczną, złożenie wniosku do subemisji, śledzenie wszelkich dodatkowych informacji potrzebnych lub wymaganych od subemitenta, a następnie przekazanie decyzji pożyczki potencjalnemu pożyczkobiorcy.

Jak brokerzy kredytów hipotecznych zarabiają pieniądze?

Brokerzy kredytów hipotecznych zarabiają pieniądze, współpracując z kredytodawcami, którzy dyskontują koszt swojego produktu hipotecznego, aby umożliwić brokerowi hipotecznemu pobranie opłaty poprzez złożenie pakietu pożyczki w celu finansowania. Ta relacja między brokerem kredytów hipotecznych a pożyczkodawcą nazywa się pożyczkami hurtowymi.

O wymaganiach licencyjnych dotyczących brokera kredytów hipotecznych w Kalifornii

Jak zostać brokerem kredytów hipotecznych w Kalifornii

Urzędnicy zajmujący się pożyczkami hipotecznymi muszą posiadać licencję wydaną przez państwo, w którym prowadzą działalność, co oznacza, że ​​muszą ukończyć wymagania dotyczące edukacji przed uzyskaniem licencji, zdać państwowy i krajowy egzamin SAFE / NMLS, a następnie wziąć udział w ośmiu godzinach rocznych kursów kształcenia ustawicznego, aby utrzymać swoje licencja. Sprawdź poniżej odpowiednie opcje licencjonowania kredytu hipotecznego, a także zalecane kursy, które pomogą Ci odnieść sukces po uzyskaniu licencji.

Przestrzegać wspólnych przepisów dotyczących kredytów hipotecznych

Rząd federalny reguluje branżę kredytów hipotecznych poprzez szereg ustaw przyjętych przez Kongres. Obejmują one:

 • Przepis Z / TILA

  Federalna ustawa o pożyczkach (TILA) wymaga, aby pożyczkodawcy ujawnili warunki kredytu hipotecznego na piśmie. TILA ma na celu ochronę konsumentów, zapewniając jasne ujawnienie kluczowych warunków pożyczki, a także wszelkich związanych z nią kosztów lub opłat.
 • UDAAP

  UDAAP to akronim odnoszący się do nieuczciwych, zwodniczych lub stanowiących nadużycie działań lub praktyk osób oferujących produkty lub usługi finansowe konsumentom. Zgodnie z Ustawą Dodda-Franka, jest niezgodne z prawem, aby jakikolwiek dostawca konsumenckich produktów lub usług finansowych lub usługodawca angażował się w nieuczciwe, wprowadzające w błąd lub stanowiące nadużycie działania lub praktyki.

Zamknięcie pożyczki

 • Warsztat przeglądu oceny

  Biorąc udział w tym kursie, dowiesz się szczegółów na temat tego, czego branża szuka w tych przeglądach, aby zapobiec oszukańczym praktykom wyceny, a także zdobędziesz szczegóły i pełne zrozumienie podejścia opartego na porównywaniu sprzedaży, podejściu dochodowym i podejściu kosztowym
 • Analiza

  zeznań podatkowych od osób fizycznych i firm Naucz się interpretować zeznania podatkowe zarówno w celach komercyjnych, jak i konsumenckich.
 • Loan Officer Boot Camp

  Nasz program szkoleniowy „Loan Officer Boot Camp zapewnia doskonałe szkolenie dla nowych i doświadczonych specjalistów ds. Kredytów – obejmuje nawet prezentacje sprzedażowe i zaawansowane obliczenia!

Jak zdobyć licencję hipoteczną NMLS w Kalifornii

Uzyskasz licencję hipoteczną w Kalifornii poprzez:

 • Wystąpienie o konto NMLS i numer identyfikacyjny
 • Spełnienie wymagań dotyczących kursu przed uzyskaniem licencji
 • Zdanie egzaminu licencyjnego SAFE
 • Ubieganie się o licencję w NMLS

Zacznij od wybrania kursu przedlicencjonowania kredytu hipotecznego z poniższej listy.

Jak zdobyć licencję NMLS w Kalifornii: zalecane kursy brokera kredytów hipotecznych w Kalifornii i kursy licencji NMLS

Brokerzy hipoteczni w Kalifornii podlegają przepisom ustawy SAFE dotyczącym licencjonowania i rejestracji pierwotnych pożyczek hipotecznych.

Centrum Szkoleń Hipotecznych oferuje licencjonowanie NMLS online i osobiście oraz szkolenia NMLS w Kalifornii. Po prostu wybierz preferowaną opcję z zalecanych kursów wymienionych na tej stronie lub możesz wybrać „NMLS i swój stan zamieszkania w sekcji „Licencjonowanie w polu wyszukiwania. Powodzenia w zdobywaniu licencji brokera kredytów hipotecznych w Kalifornii!