Chcesz zainwestować w swoją ulubioną drużynę sportową?

17 lutego 2021
Tweetnij to

Dzięki AllSportsMarket fani Eagles mogą inwestować w swój mistrzowski zespół Super Bowl. (Zdjęcie AP / Chris. [+] O’Meara)

Czy kiedykolwiek chciałeś być Markiem Cubanem, Jerrym Jonesem lub Georgem Steinbrennerem?

Możliwość kontrolowania tego, jak Twoja ulubiona drużyna wydaje pieniądze, dokonuje transakcji i radzi sobie z grami na boisku, to marzenie każdego fanatyka sportu. W końcu to dlatego fantasy sporty są tak popularne, prawda? Wszyscy domagają się jakiegoś kawałka akcji na jakimś poziomie.

A co jeśli powiem ci, że możesz zainwestować w swój zespół? W takim przypadku naprawdę wygrywasz, gdy wygrywają (i przegrywasz, gdy przegrywają). Oznacza to, że wygrywasz (lub tracisz) pieniądze.

AllSportsMarket (ASM) stara się uczyć ludzi inwestowania na giełdzie – i utrzymuje ich zainteresowanie. Aktor (pomyśl o Scut Farkus z A Christmas Story) i dyrektor generalny ASM, Zack Ward, oprowadzili mnie szczegółowo po tym, nad czym firma pracuje. Niezależnie od tego, czy jesteś prawdziwym fanem sportu, nie będziesz chciał przegapić tego, co ma do powiedzenia.

Nie, to nie jest hazard.

Po pierwsze, chcę wyjaśnić, że ASM nie jest hazardem sportowym. Ward podkreślił mi to, a nawet nazwał to „rakiem. Według niego „ASM służy celowi. Zachowuje integralność sportu. To West Coast Wall Street.

Najlepsze miejsca na emeryturę w 2020 roku

W rzeczywistości, w swoim rodzinnym stanie Kalifornia, Ward był aktywnie zaangażowany w poprawkę dotyczącą ochrony integralności w sporcie, czyli SIPA. „To była proponowana poprawka do konstytucji stanu Kalifornia, mająca na celu stworzenie struktury prawnej dla nowych giełd w celu zaoferowania zdrowej alternatywy dla hazardu sportowego – wyjaśnił Ward.

Chociaż SIPA nie stało się prawem CA, to dało Wardowi wgląd w świat hazardu, który uderzył w nerwy. „Hazard jest bezcelowy – powiedział. „To rujnuje życie. Widziałem też na własne oczy, jak Daily Fantasy Sports próbowało po prostu wciągnąć Amerykanów w następną poprawkę.

Dowiedz się więcej o inwestowaniu – i obserwuj, jak rośnie Twoje „Sportsfolio.

ASM służy zarówno fanom sportu, jak i inwestorom jako miejsce edukacji. Jak twierdzi Ward, „uważamy, że możliwość uczenia się podstawowych pojęć finansowych, takich jak kupowanie, sprzedawanie, zwracanie i dywidendy, na„ giełdzie sportowej jest niezwykle potężna.

Naprawdę niezwykle potężny. Jako fan sportu i ojciec uważam, że pomysł wykorzystania sportu jako sposobu na nauczenie dzieci o rynkach finansowych może mieć niesamowity wpływ. Spotyka dzieci na ich poziomie z czymś, czym już są zainteresowane.

Ward przedstawia nam swoją perspektywę, mówiąc:

Uważamy, że sport to najlepsze źródło finansowania dla naszej młodzieży i dorosłych uczących się przez całe życie. Jeśli porozmawiasz ze swoimi dziećmi o wahaniach rynkowych, nie otrzymasz odpowiedzi, ponieważ nie będą one mieć żadnego zainteresowania. Teraz, jeśli zapytasz ich, kto jest ich ulubioną drużyną, powiedzą ci z uśmiechem na twarzy; teraz masz ich uwagę i podekscytowanie. Kup im udziały w ich zespole, pozwól im patrzeć, jak ich fundusze Sportfolio rosną, a teraz masz inwestora. Teraz otworzyłeś drzwi, które mogą zmienić ich życie .

Niesamowite jest to, że już działa. Ward mówił w szczególności o jednym użytkowniku, który powiedział: „Bardzo pomocna jest praca z moim synem, aby pokazać mu, jak działają rynki.

„Nauczanie finansów poprzez sport – mówi Ward. To jest to, co chcemy osiągnąć.

Jedna gra nie ma znaczenia – nawet Super Bowl.

Opierając się na wyjaśnieniach Warda, ASM funkcjonuje jak każdy inny rynek. Są kupujący i sprzedający, a także kluczowe czynniki (pomyśl o kontuzjach, transakcjach lub zmianach coachingowych), które wpływają na rynek. Jest podobny do tego, jak polityka, ekonomia, prawo, a nawet pogoda mogą wpływać na rynki finansowe.

„Piękno rynku polega na tym, że tam, gdzie niektórzy widzą powód do sprzedaży, inni widzą powód do zakupu – wyjaśnia Ward. Mimo że przegrali Super Bowl, „cena akcji Patriots w dużej mierze odbiła, choć nadal spadła z najwyższych poziomów na przełomie stycznia i lutego.

Nieco zaskakujące jest jednak to, że jedna gra nie wpływa tak bardzo na cenę akcji drużyny – nawet mecze playoff. „Jeden mecz nie ma większego znaczenia, nawet jeśli jest to Super Bowl – mówi Ward. „Kupowanie Orłów 1 lutego i sprzedaż tydzień później 8 lutego przyniosłoby inwestorowi jedynie 1,1% zwrotu (bez dywidend).

Atrakcyjne w inwestowaniu w ulubioną drużynę jest to, że czujesz się bardziej częścią akcji niż ulubiona sieć fast foodów lub napój. Jasne, możesz w nich uczestniczyć, ale to coś zupełnie innego niż oglądanie, jak Twoja drużyna wygrywa wielki mecz lub wygrywa u siebie. ASM daje fanom możliwość zaprezentowania swojej pasji – a także czerpania korzyści finansowych.

Zaangażowanie fanów jest zawsze wysokie, nie tylko podczas gier. Handel odbywa się przed, w trakcie i po grze, ponieważ inwestorzy nadal przetwarzają nowe informacje i podejmują świadome decyzje za pomocą zainwestowanych pieniędzy. – Czy wiek wreszcie dogonił Brady’ego? Czy Gronk przechodzi na emeryturę? Jak ważny jest Wentz dla Orłów? Świat sportu nieustannie dostarcza nowe informacje, a traderzy na naszym rynku odpowiednio dostosowują swoje zasoby 24/7/365, ponieważ handel nigdy się nie kończy .

Prezes AllSportsMarket, Zack Ward, chce, aby fani sportu inwestowali w swoje ulubione drużyny.

Nie martw się – Twoja inwestycja jest bezpieczna.

Jestem pewien, że do tej pory wszyscy słyszeliśmy o technologii blockchain. Na szczęście ASM zdecydowało się wykorzystać tę technologię, aby zachować przejrzystość na swoim rynku. Ward mówi, że „ASM wdraża naszą autorską innowację w zakresie łańcucha bloków, aby zapewnić przejrzysty i niezmienny zapis transakcji rynkowych.

Ok, brzmi dobrze. Ale co to oznacza dla Ciebie jako początkującego inwestora „root, root, root dla swojego zespołu? Cóż, jak mówi Ward, „byłoby niemożliwe zhakowanie systemu ASM i zmiana krytycznych danych bez ich natychmiastowego wykrycia i odzyskania.

Technologia blockchain ASM została „zaprojektowana wyłącznie jako rozwiązanie zapewniające przejrzystość rynku – stwierdził Ward.

Zawsze możesz zacząć od „wirtualnych pieniędzy.

Jeśli jesteś bardziej „graczem na ławce rezerwowych i wolisz nie „brać udziału w grze w inwestowanie w sport, możesz przynajmniej spróbować ASM z funkcją „wirtualnych pieniędzy. Postanowiłem zainwestować 2500 $ w wirtualne pieniądze, które ci dają, aby zainwestować w moje Phillies. Mamy nadzieję, że zrobią duży krok przed dniem otwarcia!

Zaufaj mi, nie będziesz jedynym, który spróbuje. „Mamy około 7 000 handlowców z 90 krajów – powiedział Ward. „Niemal codziennie otrzymujemy prośby o dodanie większej liczby dyscyplin sportowych z całego świata, od krykieta, rugby i oczywiście piłki nożnej (piłka nożna).

Co więcej, ASM prowadzi rozmowy z „walutą zagraniczną na potencjalną możliwość partnerstwa, co jest doskonałym przykładem tego, jak gotowa jest reszta świata na tę technologię finansową – podkreślał Ward.

Dla mnie niesamowite jest to, że dzięki ASM widzę, jak blisko fani mogą zbliżyć się do akcji finansowej. Jak twierdzi Ward, „. Fani chcą być inwestowani w sport, zarówno emocjonalnie, jak i finansowo. Chcą mieć ekspozycję finansową na wyniki swojego zespołu, ale chcą to robić bez konfliktów.

Jednak ASM chce być czymś wspanialszym niż sportowy rynek finansowy. Ward podsumowuje misję ASM w ten sposób:

Chodzi o sport i pieniądze, ale to też coś więcej niż sport i pieniądze. Wierzymy w celowy kapitalizm, w którym ciężko pracujący ludzie realizują swoje marzenia w konkurencyjnym środowisku i robią to z celem wykraczającym poza samolubne motywacje. Postęp, nie przez spychanie innych w dół, ale przez podnoszenie kraju w górę. ASM to przypływ, który unosi wszystkie statki .

Powiedziałbym, że powołanie raczej godne uwagi. Jak o tobie?

Z drugiej strony, Ward jest weteranem Hollywood. Więc to jest prawdopodobnie lepsze odesłanie za ten kawałek, jak woła Ward: „Hazard mógł zbudować Vegas. Ale giełda zbudowała Amerykę.