Co to jest doradztwo w zakresie wstępu do kredytów studenckich?

17 lutego 2021

Doradztwo wstępne w przypadku kredytów studenckich jest obowiązkową sesją doradczą. Studenci muszą go wypełnić, zanim uzyskają dostęp do federalnej pożyczki studenckiej, która została im przyznana.

Będziesz musiał wypełnić tę sesję doradczą, jeśli po raz pierwszy ubiegasz się o bezpośrednie pożyczki subsydiowane lub bezpośrednie niesubsydiowane pożyczki.

Nie musisz ponownie przechodzić przez poradnictwo, jeśli wcześniej otrzymałeś pożyczki, subsydiowane lub niesubsydiowane, w ramach Federalnej pożyczki na edukację rodzinną lub programów pożyczek bezpośrednich.

Dlaczego poradnictwo przy wejściu jest obowiązkowe?

Większość studentów to pożyczkobiorcy po raz pierwszy i mogą nie w pełni rozumieć różne dynamiki zaciągania pożyczki studenckiej. Rząd federalny wprowadził obowiązkowe doradztwo wstępne, aby uczyć studentów o kilku kluczowych kwestiach. To obejmuje:

 • Zrozumienie procesu pożyczki dla pożyczki bezpośredniej i tego, co się z nią wiąże
 • Jak zarządzać wydatkami na edukację i innymi wydatkamiJak uniknąć spłaty kredytu studenckiegoFinanse są priorytetemJak zaplanować harmonogram spłatZasadniczo sesja doradcza została opracowana, aby pomóc uczniom zrozumieć, jak działa kredyt studencki, jakie są ich prawa i obowiązki, jak będzie wyglądał ich kredyt za kilka lat oraz jak najlepiej zarządzać swoimi finansami i dotrzymywać terminów płatności.

  Spójrz na moduły doradcze

  Pierwszy moduł

  Pierwszy moduł pomaga zrozumieć, jak Twoja pożyczka zachowuje się w czasie i jak rośnie Twój dług w miarę narastania odsetek. Wymaga podania danych osobowych, w tym szczegółów wielu pożyczek. Zawiera również szczegółowe informacje na temat rodzajów i zakresów dostępnych pożyczek federalnych.

  Drugi modułNastępny moduł zawiera interaktywne narzędzie. Pomaga oszacować wydatki, które możesz ponieść w trakcie nauki. Pomoże ci to ustalić, czy masz wystarczające fundusze, aby kontynuować kurs. Opisuje również korzyści, które uzyskasz, jeśli zaczniesz spłacać odsetki w okresie karencji lub w okresach zwłoki.

  Trzeci modułTrzecia sekcja zawiera szczegółowe informacje o tym, jak Twoje wynagrodzenie wpłynie na miesięczną płatność, dostępne opcje spłaty oraz kiedy i jak należy wprowadzić spłatę.

  Czwarty modułW czwartej części dowiesz się, jakie opcje są dostępne, aby zapobiec niewykonaniu zobowiązania, a co może uniemożliwić ci popełnienie przestępstwa. Obejmują one odroczenie, umorzenie lub anulowanie pożyczki, umorzenie pożyczki, rozstrzyganie sporów z firmą obsługującą pożyczki i konsolidację pożyczek.

  Ostatni modułOstatnia sekcja ma na celu edukację oraz dostarczenie informacji i wiedzy. Miejmy nadzieję, że powinno to pomóc ci stać się bardziej świadomym finansowo, abyś był w stanie szybciej spłacać pożyczki, oszczędzać pieniądze i prowadzić satysfakcjonujące finansowo życie.

  Dotyka takich punktów, jak tworzenie kont oszczędnościowych i utrzymywanie funduszy awaryjnych, minimalizowanie lub spłacanie zadłużenia karty kredytowej poprzez rozsądne planowanie dochodów i wydatków, rozważenie kredytów, odliczeń podatkowych i innych aspektów przed wydaniem z wypłaty i utrzymaniem dobrej zdolności kredytowej lub zdobyć.

  Po zakończeniu sesji wszystkie informacje, które wprowadziłeś do narzędzi podanych powyżej, zapewnią wizualną reprezentację stanu Twojej pożyczki, harmonogramu spłaty i tego, jak może wyglądać kilka lat później w różnych warunkach . Może to pomóc w śledzeniu celów i zapewnieniu spłaty pożyczki, jednocześnie budując bezpieczną przyszłość finansową z dobrą zdolnością kredytową.

  Skorzystaj z nowej wyszukiwarki pożyczek studenckich College Raptor, aby odkryć spersonalizowane opcje pożyczek. Porównaj pożyczkodawców i stopy procentowe, aby znaleźć idealną pożyczkę studencką – ZA DARMO!