Co to jest karta kredytowa emv

17 lutego 2021

EMV oznacza Europay, Mastercard i Visa. Jest to standard w branży kart kredytowych dla kart z układami scalonymi, terminali w punktach sprzedaży (POS) i bankomatów (bankomatów). EMV powstał jako wspólnie opracowany globalny standard, który umożliwia interoperacyjność między kartami z chipami komputerowymi i terminalami używanymi przez największe firmy świadczące usługi finansowe. Standard jest obecnie zarządzany przez grupę firm finansowych i jest znany jako EMVCo.

Zrozumieć EMV

Terminale POS, które spełniają standardy EMV, zazwyczaj wymagają od posiadacza karty użycia osobistego numeru identyfikacyjnego lub numeru PIN, a nie tylko złożenia podpisu, co stanowi dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Karty EMV zawierają również układ scalony, który koduje każdą transakcję inaczej. Jeśli przestępca przechwyci dane z transakcji kartą chipową, nie można ich ponownie wykorzystać do dokonania kolejnego zakupu.

Kluczowe wnioski
 • Europay, Mastercard, Visa (EMV) to standard dla kart kredytowych z chipami komputerowymi i technologią używaną do uwierzytelniania transakcji kartowych.
 • Dotyczy to kart, które są przesuwane, a także kart używanych w transakcjach bez karty.EMV został opracowany w latach 90. w Europie, ponieważ autoryzacja kart była zbyt droga dla europejskich wydawców kart.Obecnie standard nosi nazwę EMVCo i obejmuje konsorcjum firm finansowych.Chociaż EMV ograniczył oszustwa związane z niektórymi czynnościami związanymi z kartami kredytowymi, ma ograniczone możliwości w zakresie ochrony transakcji bez karty.Standard EMV obejmuje fizyczne aspekty kart i terminali, a także możliwości techniczne i zarządzanie danymi. Dotyczy to kart, które wymagają przesuwania (tzw. Karty kontaktowe) i kart, które tego nie robią (karty zbliżeniowe), a także nowych standardów opracowywanych dla handlu elektronicznego i transakcji online.

  Historycznie rzecz biorąc, karty kredytowe i debetowe wykorzystywały tylko pasek magnetyczny do zarządzania danymi posiadaczy kart. Posiadacz karty podpisałby wówczas paragon przy zakupie. System ten nie zapewniał wysokiego poziomu bezpieczeństwa, ponieważ podpis można sfałszować, a pasek magnetyczny okazał się stosunkowo łatwy do włamania – ujawniając przestępcom prywatne informacje posiadacza karty.

  Standard EMV został po raz pierwszy wdrożony w Europie w latach 90-tych, ponieważ autoryzacja karty telefonicznej była zbyt droga dla europejskich wydawców kart. Stawki za połączenia międzynarodowe spowodowały, że koszt uwierzytelnienia kart był nawet o 80% do 90% wyższy w Europie niż w USA

  Wydawcy kart z USA przeszli na standard EMV znacznie później, a wydawcy ustalili początkowy termin w październiku 2015 r. Na przejście akceptantów do nowej technologii. Powszechność poważnych naruszeń danych i rosnąca liczba kradzieży tożsamości ostatecznie zmotywowała amerykańskich emitentów do przejścia na EMV. Niektóre z firm oferujących chipy i karty kredytowe w EMVCo to:

 • VIS: Visa
 • Chip Mastercard: MastercardD-PAS: Discover / Diners ClubAEIPS: American ExpressRozmachUICS: China Union PayJ Smart: JCBRupay: NPCIOgraniczenia EMV

  Początkowo karty chipowe wyposażone w EMV powodowały zamieszanie i opóźnienia dla konsumentów i handlowców ze względu na dłuższy czas transakcji w porównaniu z kartami typu swipe oraz konieczność wprowadzenia kodu PIN zamiast podpisu.

  Chociaż EMV zmniejsza ryzyko oszustwa i unieważnia fałszywe karty w przypadku transakcji z użyciem karty w terminalach w punkcie sprzedaży, ma ograniczone możliwości w zakresie ochrony transakcji bez karty. Przyspieszający rozwój handlu elektronicznego i zakupów online sprawia, że ​​jest to znacząca luka w zabezpieczeniach, która, jak spodziewają się eksperci ds. Bezpieczeństwa, będzie w przyszłości przedmiotem oszustw związanych z kartami kredytowymi.

  Ponadto technologia EMV jest tak dobra, jak systemy przetwarzania płatności akceptantów, w których jest używana. Sprzedawcy, którzy nie mają szyfrowania lub mają słabe szyfrowanie na swoich terminalach POS, narażają dane dotyczące płatności.