Co to jest kod identyfikacyjny banku

17 lutego 2021

Pieniądze są ważne dla wszystkich. Naprawdę nie ma znaczenia, czy należysz do klasy elitarnej, czy robotniczej, ważne jest, aby każda osoba na tej planecie mogła prowadzić normalne i wygodne życie. Każdy musi mieć do czynienia z transakcjami finansowymi w jakimś momencie. Musisz trzymać się jednego lub drugiego banku. Ponieważ nie masz wyboru! Kiedy już jesteś częścią tego świata, musisz uświadomić sobie popularne zwroty i akronimy, takie jak SWIFT, BIC i IBAN. Będziesz się z nimi spotykał prawie każdego dnia. Prawdopodobnie zastanawiasz się, co oznaczają te terminy i do czego są przydatne!

Zrozumienie kodu SWIFT / kodu BIC

Są tysiące banków, w których brakuje oddziałów. Dlatego ważne jest, aby znać jego niepowtarzalny kod identyfikacyjny. Każda transakcja finansowa dotyczy instytucji finansowej. Tak więc unikalny adres, który pomaga w identyfikacji dokładnego banku dla tej transakcji, nazywany jest Bankowym Kodem Identyfikacyjnym. Jest to ekskluzywny kod, który pomaga w szybkiej identyfikacji bez żadnych błędów.

Kod SWIFT zwykle składa się z 8 lub 11 znaków. Jeśli natrafisz na 8-cyfrowy kod SWIFT, pamiętaj, że jest to główny oddział / siedziba banku. Dla dalszego wyjaśnienia poniżej przedstawiono prosty szkielet jego funkcji. Każda postać ma znaczenie, które zostało wyjaśnione poniżej dla szybkiego zrozumienia:

Pierwsze 4 znaki – reprezentują kod banku (alfabetycznie)

Następne 2 znaki – kod kraju ISO 3166-1 alpha-2 (alfabetycznie)

Kolejne 2 znaki – kod lokalizacji (alfanumeryczny) (uczestnicy bierni mają 1 w drugim znaku)

Ostatnie 3 znaki – określa kod oddziału, opcjonalnie (XXX dla głównego oddziału / biura) (alfanumeryczny)

To sprawia, że ​​jest tak logiczne i zsynchronizowane, że można łatwo wykryć bank i jego oddział za pomocą kodu.

Czym jest BankSwiftCode.ORG?

BankSwiftCode to strona internetowa zaprojektowana wyłącznie w celu oferowania bezpłatnego katalogu kodów BIC / kodów Swift do wyszukiwania kodów identyfikacyjnych banku dowolnej instytucji finansowej. Masz pełną wygodę wyboru spośród dwóch rodzajów wyszukiwania – wyszukiwania alfabetycznego i wyszukiwania według słów kluczowych, aby mieć szybki i wygodny dostęp. To prosty proces. Wystarczy, że podasz nazwę banku, a otrzymasz wszystkie informacje o tym banku, które są dostępne w naszej bazie danych.

Kod SWIFT, kod BIC, ISO 9362

Kod SWIFT lub kod BIC są częścią norm ISO 9362. Jest to standardowy format kodów identyfikacyjnych firmy (BIC). BIC czasami odnosi się również do kodu identyfikacyjnego banku.

Kod SWIFT lub kod BIC to unikalny kod identyfikujący instytucje finansowe i niefinansowe . Kody te są najczęściej używane podczas przesyłania pieniędzy między bankami, zwłaszcza w przypadku międzynarodowych przelewów bankowych lub przelewów telegraficznych (TT). Kody są również używane przy wymianie komunikatów między bankami.

Kod SWIFT dla największych gospodarek świata

W przypadku użytkowników indywidualnych kod SWIFT jest zwykle używany do przesyłania pieniędzy przez granicę międzynarodową.

Następujące kraje są 24. największymi gospodarkami pod względem Produktu Krajowego Brutto (PKB) na liście Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).

1.STANY ZJEDNOCZONE13.HISZPANIA 2.CHINY14.KANADA 3.JAPONIA15.INDONEZJA 4.INDIE16.INDYK 5.NIEMCY17.IRAN 6.ROSJA18.AUSTRAILA 7.BRAZYLIA19.TAWIAN 8.ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO20.POLSKA 9.FRANCJA21.ARGENTYNA 10.WŁOCHY22.HOLANDIA 11.MEKSYK23.ARABIA SOUDYJSKA 12.KOREA POŁUDNIOWA24.TAJLANDIA Niektóre kraje wdrażają również krajowy kod banku lub system rozliczeniowy, aby przesyłać pieniądze na ich własnej granicy. Przykładami są numer rozliczeniowy w Stanach Zjednoczonych (USA), numer rozliczeniowy lub numer tranzytowy w Kanadzie, kody sortowania w Wielkiej Brytanii (UK), krajowe kody sortowania (NSC) w Irlandii, Bankleitzahl (kody BLZ) w Niemczech, Bankenclearing-Nummer ( BC) i SIX Interbank Clearing Codes (SIC) w Szwajcarii, Code Banque & Code Guichet we Francji, Codice ABI (ABI) & Codice di Avviamento Bancario (CAB Code) we Włoszech, Registreringsnummer (Reg. Nr.) W Danii, państwo bankowe Oddział (numer BSB) w Australii, oddział banku (numer BSB) w Nowej Zelandii i indyjski kod systemu finansowego (IFSC) w Indiach.

Są one bardzo pomocne w śledzeniu informacji o transakcji finansowej, która miała miejsce w Twoim kraju poprzez dekodowanie kodu.

BankSwiftCode.ORG to największa i najbardziej niezawodna baza danych kodów SWIFT / BIC w Internecie. Umożliwiamy szybki dostęp do kodu identyfikacyjnego banku dowolnego banku na całym świecie. Nie ma znaczenia, czy planujesz transakcję pieniężną przelewem bankowym czy online, zapewniamy bezpłatną usługę z gwarancją jakości.

Dbamy o to, aby nasze kody SWIFT i kody identyfikacyjne banków były często aktualizowane, abyś mógł uzyskać właściwe informacje jednym kliknięciem. Dziękujemy naszym klientom za pomoc w stworzeniu ulepszonego odniesienia do kodu Swift banku dla społeczeństwa internetowego.

Bankowe kody Swift zostały wprowadzone w celu ułatwienia śledzenia i zarządzania transakcjami finansowymi. Oto niektóre z jego zalet, które naprawdę bardzo pomogły….

Łatwa lokalizacja i odzyskiwanie banku

Ponieważ działalność związana z pracą online zyskuje na popularności na przestrzeni lat baza kodów SWIFT została również przeniesiona do świata online. Teraz możesz łatwo zlokalizować i pobrać szybkie kody z tych witryn.

Wygoda dla rozwijania działalności

Jeśli firma dąży do ekspansji na całym świecie, szybkie kody są pomocne w tej sprawie. Takie kody ułatwiają międzynarodowe transakcje finansowe.

Łatwa weryfikacja ważności banku

Ważność banku można dziś łatwo zweryfikować za pomocą narzędzia do sprawdzania i walidacji IBAN. Sprawdzanie IBAN zawsze okazało się oszczędnością pieniędzy i czasu.

Bezpieczne transakcje finansowe

Wyszukiwanie Swift Code zapewnia ochronę dzięki obsłudze najnowszych standardów SEPA. Nareszcie możesz dokonywać bezpiecznych płatności dla firm zarówno lokalnych, jak i zagranicznych.

Na całym świecie są tysiące banków. Stąd całkiem spora szansa, że ​​w dwóch zupełnie różnych zakątkach świata są dwa banki o tej samej nazwie. Może to z pewnością prowadzić do wielu nieporozumień wśród inwestorów. Z pewnością będą mieli problem z tymi bankami o tych samych nazwach. Aby mieć pewność, że coś takiego się nie wydarzy, wynaleziono szybki bank kodów. Teraz każdy bank może mieć swój unikalny szybki kod, który każdy klient może otrzymać w dziale obsługi klienta banku. Możesz go również znaleźć online w witrynie banku. To nigdy nie spowoduje zamieszania ani nakładania się.

Organizacja swift code bic nigdy nie bierze udziału w żadnych transakcjach finansowych. Jego celem jest pomoc bankom w utrzymaniu unikalnego kodu , który nie traci ważności. Zapewnia również dostęp do szybkiego wyszukiwania kodu . Ponownie kod BIC iban zapewnia unikalną identyfikację każdemu bankowi na całym świecie, niezależnie od banku, oddziału lub kraju, aby uniknąć nieporozumień.