Co to jest magister finansów i dlaczego warto do niego dążyć?

Category: Bank Of America
17 lutego 2021

New Delhi – Magister finansów ma na celu przygotowanie studentów do szerokiego zakresu karier zarówno w branży finansowej, jak i poza nią. Jego celem jest wyszkolenie specjalistów ds. Finansów, podczas gdy inne programy mają na celu wyszkolenie „kwantów – mianowicie specjalistów w zakresie instrumentów pochodnych, instrumentów o stałym dochodzie, alternatywnych instrumentów finansowych i analizy ryzyka.

Wiele programów studiów magisterskich z finansów nie ma żadnych wymagań dotyczących pracy, co umożliwia młodszym studentom ubieganie się o programy MS. Ponieważ jednak nie dotyczy to wszystkich programów – London Business School i Cambridge University wymaga, aby kandydaci na MS mieli odpowiednie doświadczenie zawodowe w branży finansowej – upewnij się, że rozumiesz wymagania z wyprzedzeniem.

Magister finansów czy MBA?

Niektórzy ludzie są zdezorientowani, czy powinni kontynuować studia magisterskie z finansów, czy MBA ze specjalizacją w finansach. Oba stopnie mogą prowadzić do stanowisk w bankowości inwestycyjnej i finansach przedsiębiorstw. Programy MBA koncentrują się na szerszym zarządzaniu z naciskiem na przywództwo, podczas gdy stopień MS zwiększa twoją wiedzę i umiejętności w określonych obszarach, co z kolei zwiększa twoją karierę i potencjał zawodowy w tym konkretnym obszarze. Istnieje pewne nakładanie się na siebie, ale program Masters in Finance koncentruje się bardziej na finansach i rynkach finansowych, podczas gdy MBA jest bardziej zróżnicowany, obejmując ogólne aspekty działalności nie objęte programem finansowym, takie jak zarządzanie zasobami ludzkimi i zarządzanie operacjami. Niektóre uniwersytety oferują studia MBA i Masters in Finance jako wspólny dyplom.

Porozmawiaj z ludźmi z branży, aby zrozumieć różnicę w tych funkcjach zawodowych, aby pomóc Ci ocenić, jaką ścieżkę kariery chcesz podążać. I zacznij planować wcześnie na studiach, aby mieć czas na zbadanie, która kariera i stopień są dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Studia magisterskie są na ogół roczne, więc jest to około połowa kosztów – znacząca zaleta.

Top 10 Quant Schools według Wall Street

 • Carnegie Mellon University
 • Uniwersytet ColumbiaUniwersytet CornellaNew York University (Courant Institute)Uniwersytet PrincetonUniwersytet w RutgersUniwersytet StanfordUniversity of California at Berkeley (Haas School of Business)University of ChicagoUniversity of MichiganNawet jeśli zdecydujesz się na bardziej „ilościowy stopień, nadal możesz skończyć z bardziej ogólną karierą finansową. Amit Sanghani, który posiada tytuł magistra matematyki finansów na Columbia University, mówi, że wykorzystał program jako „trampolinę do wejścia do branży finansowej, dołączając do Bank of America po ukończeniu studiów w finansach strukturalnych. Jeśli jednak chcesz mieć pracę „ ilościową ”, magister finansów cię tam nie zapewni. Jeśli masz wykształcenie informatyczne, dobrze znasz matematykę i interesujesz się finansami, kariera oparta na ilościach może być dla Ciebie odpowiednia. Jeśli reszta tego artykułu przyprawia Cię o zawrót głowy lub usypia, kariera kwantyfikatora prawdopodobnie nie jest dla Ciebie odpowiednia.

  Co to jest finansowanie ilościowe?

  Czym właściwie jest finanse ilościowe? Chodzi ogólnie o matematyczne aspekty finansów. Jest to badanie teorii matematycznych, które są używane do wyceny i struktury różnych wyrafinowanych instrumentów finansowych używanych przez banki i fundusze hedgingowe. Chociaż pierwotne „ kwanty ” dotyczyły zarządzania ryzykiem i wyceny instrumentów pochodnych, znaczenie tego terminu rozszerzyło się z czasem i obejmuje osoby zaangażowane w prawie każde zastosowanie matematyki w finansach, na przykład arbitraż statystyczny, handel algorytmiczny i rynek elektroniczny zrobienie.

  W przypadku większości podstawowych stanowisk w tej dziedzinie wymagany jest stopień zaawansowany. Po studiach magisterskich z finansów ilościowych możesz rozpocząć karierę w następujących obszarach:

  „Kwanty w recepcji lub biurku wchodzą w interakcję z inwestorami bezpośrednio i dają księgom handlowym przewagę dzięki różnym metodom, takim jak analiza szeregów czasowych i odkrywanie predyktorów / wskaźników. Celem jest ustalenie cen, zarządzanie ryzykiem i identyfikacja dochodowych możliwości.

  Handel algorytmiczny lub strukturyzacja w pionach sprzedaży i handlu banków. Jako trader algorytmiczny opracowałbyś strategie handlowe, które wykorzystują nieefektywność na rynku do tworzenia bogactwa, podczas gdy algorytmiczny twórca struktur zazwyczaj tworzy narzędzia obliczeniowe do modelowania tych transakcji.

  W analizie portfela i zarządzaniu ryzykiem można zaprojektować narzędzia matematyczne do konstruowania optymalnych portfeli i zarządzania ryzykiem. Zarządzanie ryzykiem zyskało na znaczeniu w ostatnich latach, ponieważ kryzys kredytowy ujawnił luki w mechanizmach stosowanych w celu zapewnienia prawidłowego zabezpieczenia pozycji.

  Deweloper ilościowy. Opracowałbyś solidne i skalowalne implementacje dla modeli ilościowych, które są tworzone przez naukowców.

  Kwanty walidacyjne modelu niezależnie wdrażają modele cenowe w celu sprawdzenia, czy modele są poprawne.

  Jeśli chcesz zająć się opracowywaniem nowych modeli ilościowych, będziesz potrzebować doktora, aby się włamać.

  A najlepsze uniwersytety do studiowania, jeśli chcesz zrobić karierę jako „kwant? Po zapoznaniu się z ankietami pracodawców, blogami i forami konsensus wydaje się być następujący (nie wymieniony w żadnej określonej kolejności): University of California Berkley, New York University, Stanford University, Carnegie Mellon University, Columbia University, Cornell, University of Chicago Princeton i University of Michigan. Podczas gdy stopnie naukowe są nieco inne na każdym uniwersytecie, programy „ilościowe trwają zazwyczaj od jednego do dwóch lat, są mocno skoncentrowane na matematyce i zawierają element programowania. Studenci zazwyczaj przystępują do tych programów zaraz po ukończeniu studiów lub po roku lub dwóch w miejscu pracy.