Co to jest opłata za udzielenie pożyczki osobistej?

Category: Twoja Zdolność
17 lutego 2021

Opłaty za udzielenie kredytu zwiększają koszty pożyczki osobistej, ale mogą być opłacalne, jeśli RRSO jest najniższe spośród innych opcji.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Opłata za udzielenie pożyczki to opłata z góry, którą firma pożyczkowa może pobrać, aby pokryć koszty obsługi pożyczki. Można to nazwać opłatą za ubezpieczenie, opłatą administracyjną lub opłatą manipulacyjną. Opłata ta jest również powszechna w przypadku kredytów hipotecznych i federalnych pożyczek studenckich.

Kupując pożyczki, ważne jest, aby porównać opłaty za udzielenie pożyczki i ich wpływ na całkowity koszt pożyczki.

Oto więcej informacji na temat opłat za udzielenie pożyczki osobistej, ich znaczenia pod względem kosztów i sensu ich uiszczania.

Ile wynosi opłata za udzielenie pożyczki osobistej?

Opłaty za udzielenie pożyczki osobistej to jednorazowe koszty, które zwykle ponosisz po otrzymaniu pożyczki, chociaż niektórzy pożyczkodawcy dodają tę opłatę do salda.

Opłaty za udzielenie kredytu zwykle wynoszą od 1% do 8% kwoty pożyczki. Czynniki decydujące o wysokości opłaty, jaką otrzymujesz, obejmują Twoją zdolność kredytową, kwotę kredytu oraz okres spłaty.

Opłata jest uwzględniana w rocznej stopie oprocentowania pożyczki, która odzwierciedla rzeczywisty roczny koszt pożyczki po uwzględnieniu stopy procentowej i opłat z góry.

„Ważne jest, aby pożyczkobiorcy zrozumieli różnicę między stopą procentową a RRSO – mówi Abhinav Anand, szef działu pożyczek konsumenckich w Marcus w firmie Goldman Sachs, pożyczkodawcy online, który nie pobiera żadnych opłat za swoje pożyczki osobiste.

Większość pożyczkodawców, którzy pobierają opłatę, odlicza ją od wpływów z pożyczki. Jeśli chcesz, aby Twoja pożyczka miała określoną kwotę, a prowizja jest potrącana z wpływów z pożyczki, musisz poprosić o wyższą kwotę pożyczki, która również będzie wiązała się z wyższą opłatą.

Na przykład, jeśli potrzebujesz 20000 USD do konsolidacji zadłużenia, a pożyczka ma opłatę początkową w wysokości 5%, musisz poprosić o 21 053 USD, aby uzyskać pełną kwotę. Dokonałbyś płatności na podstawie salda 21 053 USD, a nie 20 000 USD, które otrzymałeś.

Czy powinienem zapłacić opłatę początkową?

Chociaż opłata za udzielenie pożyczki zwiększa koszt pożyczki, warto ją zapłacić, jeśli RRSO pożyczki, łącznie z opłatą, jest niższe niż RRSO innych opcji pożyczki. Innymi słowy, nie wybieraj pożyczki bez opłaty za udzielenie pożyczki, jeśli ma ona wyższą RRSO niż inne pożyczki osobiste, które rozważasz.

I chociaż opłaty za udzielenie kredytu hipotecznego mogą podlegać negocjacjom, prawdopodobnie nie dotyczy to pożyczek osobistych.

Bezpośredni pożyczkodawcy, tacy jak banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe, zazwyczaj nie pobierają opłat za udzielenie kredytu, zamiast tego czerpią zyski z oprocentowania, mówi Hersh Agarwal, lider partnerstwa strategicznego w Upstart, internetowym rynku pożyczek.

Platformy pożyczkowe, takie jak Upstart, które finansują pożyczki od inwestorów, są bardziej skłonne do pobierania opłaty.

„Opłaty początkowe są jedynym źródłem przychodów, jakie posiadamy – mówi Agarwal. „Pobieramy go na pokrycie wszystkich kosztów obsługi pożyczki, w tym kosztów marketingu i rozpatrywania wniosków.

Inne czynniki związane z pożyczkami osobistymi do rozważenia

Uważaj na podobne opłaty. Pożyczkodawca może pobrać opłatę podobną do opłaty początkowej, taką jak opłata za wniosek, opłatę manipulacyjną lub opłatę administracyjną. Wszystkie opłaty muszą zostać ujawnione zgodnie z ustawą Truth in Lending Act.

Kredyty o stałym i zmiennym oprocentowaniu. Pożyczkodawca musi ujawnić, czy oprocentowanie pożyczki jest stałe czy zmienne, co oznacza, że ​​może się zmieniać w czasie w oparciu o stopy rynkowe. Wybierz pożyczkę osobistą o stałym oprocentowaniu, jeśli nie chcesz, aby Twoje płatności uległy zmianie.

Rozejrzyj się, aby uzyskać najlepszą ofertę. Porównaj opłaty, APR, szybkość finansowania i funkcje przyjazne dla konsumenta, takie jak elastyczne opcje płatności. Większość pożyczkodawców online umożliwia wstępne zakwalifikowanie się do sprawdzenia stawki i warunków bez wpływu na zdolność kredytową.