Co to jest zaliczka gotówkowa na kartę kredytową

Co to jest zaliczka gotówkowa na kartę kredytową
16 października 2020

Po otrzymaniu karty kredytowej powinieneś otrzymać informacje o różnych warunkach i stawkach za różne sposoby korzystania z karty. Jedną z opcji jest otrzymanie zaliczki gotówkowej.

Być może wiesz, że zaliczka gotówkowa oznacza, że ​​otrzymujesz gotówkę, którą możesz wydać tak, jak chcesz. Możesz jednak nie znać prawdziwej definicji i ograniczeń pożyczki gotówkowej.

Dowiedz się dokładnie, jak to działa i co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na wypłatę gotówki z karty kredytowej.

Czym jest zaliczka gotówkowa na twojej karcie kredytowej?

W dzisiejszym społeczeństwie zorientowanym na technologię nie zdarza się to często, ale są chwile, kiedy musisz użyć gotówki, aby dokonać płatności. Być może firma lub osoba prywatna nie przyjmuje kart kredytowych ani czeków, ale nie masz pieniędzy na koncie bankowym na płatność. Jeśli potrzebujesz gotówki, możesz zwrócić się do swojej karty kredytowej o zaliczkę.

Zaliczka gotówkowa w prostych słowach to pieniądze, które otrzymujesz w gotówce z dostępnego kredytu na karcie kredytowej. Jest to w zasadzie pożyczka, którą możesz przeznaczyć na dowolny sposób.

Zaliczka gotówkowa z bankomatu

Możesz udać się do bankomatu lub banku za pomocą karty kredytowej i wprowadzić swój kod PIN (lub inny dokument tożsamości wymagany przez wystawcę karty kredytowej), aby wypłacić pieniądze. Robisz to samo, co w przypadku sprawdzania salda karty, z tym wyjątkiem, że klikasz „wypłata” zamiast „zapytanie o saldo”.

Tak jak w przypadku każdej płatności przy użyciu karty kredytowej, należy zwrócić zaliczkę gotówkową. Zaliczka zostanie naliczona na podstawie kwoty, którą wycofałeś.

Podobnie jak w przypadku zakupów kartą kredytową, odsetki są naliczane do momentu spłaty salda. Jest to łatwy i wygodny sposób na uzyskanie dostępu do gotówki, gdy nie masz jej na koncie bankowym.

Możesz otrzymać te pieniądze w nagłych wypadkach, o ile Twoje konto ma dobrą opinię i nie osiągnąłeś maksymalnego limitu karty kredytowej.

Jednak to, że łatwo jest otrzymać zaliczkę gotówkową, nie zawsze oznacza, że ​​jest to rozsądne. Po pierwsze, musisz zrozumieć, jak działają, aby zdać sobie sprawę, co robisz, gdy naciskasz ten przycisk wypłaty.

Jak działa zaliczka gotówkowa?

Po otrzymaniu karty kredytowej zwykle otrzymujesz osobisty numer identyfikacyjny (PIN) w osobnej przesyłce. Kod PIN jest wymagany, aby móc otrzymać zaliczkę gotówkową.

Inną opcją jest zabranie karty kredytowej do banku i zażądanie zaliczki gotówkowej. Nie będziesz wtedy potrzebować kodu PIN, ponieważ możesz użyć prawa jazdy lub innej formy identyfikacji, aby udowodnić, że jesteś posiadaczem konta.

Opłaty gotówkowe

Kiedy sprawdzasz saldo karty kredytowej po otrzymaniu zaliczki gotówkowej, zauważysz opłatę, która została dodana.

W rzeczywistości możesz przeczytać o opłacie, składając wniosek o zaliczkę, i być może będziesz musiał wyrazić zgodę na to, zanim otrzymasz pieniądze. Opłata jest zwykle procentem zaliczki, o którą się ubiegasz, i jest natychmiastowo pomniejszana o limit kredytu.

Na przykład w przypadku zaliczki w wysokości 400 USD opłata za zaliczkę wynosi 3%. Oznacza to, że aby otrzymać 400 $, będziesz musiał zapłacić kolejne 9 $, czyli łącznie 409 $.

Nie wydaje się to dużo, jeśli naprawdę potrzebujesz pieniędzy. Może to jednak oznaczać różnicę między przekroczeniem limitu a odrzuceniem transakcji, jeśli zbliżasz się do maksymalnego wyczerpania karty kredytowej.

Jakie są ograniczenia pożyczki gotówkowej?

Na ogół jesteś ograniczony do określonego procentu lub kwoty swojego limitu kredytowego w przypadku zaliczki gotówkowej. Na przykład możesz mieć limit w wysokości 1000 USD, ale możesz otrzymać tylko zaliczkę w wysokości 500 USD.

Limit ten ma na celu uniemożliwienie ludziom używania ich kart kredytowych w nagłych wypadkach gotówkowych przez zbyt długi czas. Wiele kart kredytowych ma również dzienny limit.

Na przykład możesz użyć swojej karty, aby uzyskać do 500 USD w gotówce, ale możesz mieć dzienny limit 200 USD. To tylko przykłady, a każda firma obsługująca karty kredytowe ma własne limity i zasady, więc sprawdź swoją umowę karty.

Ważne jest również, aby pamiętać, że jeśli używasz karty do wysyłania Moneygram lub Western Union, niektóre firmy obsługujące karty kredytowe traktują to jako zaliczkę gotówkową, ograniczając dzienną sumę.

Wyższe stopy procentowe dla zaliczek gotówkowych

Chociaż opłata z góry za kartę kredytową nie wydaje się duża, nie jest to jedyna opłata, jaką płacisz. Zapłacisz również odsetki od zaliczki gotówkowej, tak jak przy każdym innym zakupie kartą, z wyjątkiem tego, że zazwyczaj nie otrzymujesz okresu karencji.

Na przykład w przypadku zakupu w sklepie, w którym przeciągasz swoją kartę, zwykle masz 20 lub nawet 30 dni na spłatę salda, zanim odsetki zostaną naliczone i dodane do Twojego konta.

Dzięki temu możesz użyć karty kredytowej, aby coś kupić, nawet jeśli nie masz teraz pieniędzy. Możesz je spłacić przed naliczeniem odsetek, więc ostatecznie nie zapłacisz więcej niż to, co byś zrobił, gdybyś miał pierwotnie gotówkę. Jednak otrzymanie zaliczki gotówkowej nie działa w ten sam sposób.

Jak działają odsetki w przypadku zaliczki gotówkowej na kartę kredytową

W większości przypadków odsetki zaczniesz spłacać od dnia otrzymania gotówki. Odsetki sumują się, dopóki ich nie spłacisz w całości. Inną rzeczą do rozważenia jest stopa procentowa.

Jeśli przyjrzysz się uważnie szczegółom konta karty kredytowej, możesz zobaczyć więcej niż jedną stopę procentową. Firmy obsługujące karty kredytowe często pobierają inną stawkę za zaliczki gotówkowe niż za zwykłe zakupy. Nic dziwnego, że ten wskaźnik jest zwykle wyższy.

Innym problemem związanym z otrzymaniem zaliczki gotówkowej jest to, że nie otrzymujesz nagród za korzystanie z karty w ten sposób. Jeśli masz kartę kredytową Rewards, możesz otrzymać punkty za każdego dolara wydanego na zakupy.

Zaliczki gotówkowe zwykle nie wliczają się do żadnych punktów, mil ani innych nagród. O wiele lepiej jest używać karty do robienia zakupów, jeśli chcesz zwiększyć saldo nagród.

Czy zaliczka gotówkowa jest dla Ciebie odpowiednia?

Gdy zrozumiesz szczegóły zaliczki gotówkowej, możesz zobaczyć, jak mogą one być korzystne w ekstremalnych sytuacjach. Jednak naprawdę powinny być używane tylko w ostateczności. Często możesz znaleźć inne sposoby na uzyskanie potrzebnej gotówki, zamiast polegać na zaliczce z karty kredytowej.

Może to być szybki sposób na zdobycie gotówki, ale jest też kosztowny. Kupując karty kredytowe, porównaj opłaty i stopy procentowe, aby uzyskać najlepszą ofertę.

Jeśli uznasz, że absolutnie musisz go zdobyć, zobowiązuj się do spłaty go tak szybko, jak to możliwe. Dobrym pomysłem jest również zbudowanie awaryjnego funduszu, na którym można polegać, zamiast używać karty kredytowej na gotówkę.

Tworząc silny bufor gotówki, zaoszczędzisz dużo czasu, pieniędzy i zmartwień na dłuższą metę. Zaliczka gotówkowa to dobre zabezpieczenie, ale nie polegaj na niej w każdej sytuacji kryzysowej.