Co to jest zaliczka gotówkowa?

Category: Karcie Kredytowej
17 lutego 2021

Czy wiesz, że możesz użyć karty kredytowej, aby otrzymać gotówkę z zaliczką? Podczas gdy karty kredytowe są powszechnie używane do kupowania rzeczy, gdy gotówka nie jest łatwo dostępna, mogą również pomóc Ci uzyskać dostęp do dolarów potrzebnych do dokonania zakupu gotówkowego, na przykład gdy kupujesz przedmiot z drugiej ręki od osoby, która tego nie robi. t przyjmować karty kredytowe.

Istnieją jednak pewne istotne różnice między otrzymaniem zaliczki gotówkowej na karcie kredytowej a typowymi zakupami kartą kredytową. Oto kilka rzeczy, które pożyczkobiorcy powinni wiedzieć o zaliczkach gotówkowych.

Co to jest zaliczka gotówkowa?

Otrzymanie zaliczki w gotówce oznacza użycie karty kredytowej do otrzymania gotówki z bankomatu lub kasjera bankowego albo przeniesienie gotówki z karty kredytowej na konto czekowe lub zrealizowanie czeku. Zasadniczo pożyczasz gotówkę z konta karty kredytowej, zamiast używać karty kredytowej lub wypłacać pieniądze z konta bankowego, aby dokonać zakupu.

Stopy procentowe zaliczek gotówkowych są zwykle wyższe

Ważną rzeczą, którą należy wiedzieć przed otrzymaniem zaliczki gotówkowej na kartę kredytową, jest to, że typowe oprocentowanie zakupu może nie odpowiadać oprocentowaniu pobieranemu przy wypłacie gotówki. W rzeczywistości stopa procentowa zaliczki gotówkowej może być znacznie wyższa niż stopa, którą obciążasz za inne rodzaje korzystania z karty kredytowej. Więcej informacji na temat oprocentowania zaliczki gotówkowej można znaleźć w umowie posiadacza karty. 1

Do widzenia, okres karencji

Podczas gdy zakupy na karcie kredytowej są objęte okresem karencji (jeśli w tym czasie spłacisz całość salda, nie zostanie naliczona opłata odsetkowa), zaliczki gotówkowe są obsługiwane inaczej. Odsetki od zaliczek gotówkowych są naliczane od momentu ich wypłaty – często nie ma okresu karencji. Tak więc, nawet jeśli dokonasz pełnej płatności przed upływem terminu płatności, nadal będziesz obciążany odsetkami za każdy dzień między dniem otrzymania zaliczki gotówkowej a dniem dokonania płatności. 1

Zaliczka gotówkowa na karcie kredytowej wiąże się z opłatą

Większość zaliczek gotówkowych na kartach kredytowych wiąże się z opłatą za transakcję z góry. Sprawdź umowę członka posiadacza karty, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat konkretnej karty. Ta opłata może być ustaloną kwotą w dolarach za transakcję lub procentem całkowitej kwoty gotówki, którą pobierasz z konta karty kredytowej.

Mogą obowiązywać dodatkowe opłaty za bankomat

Otrzymanie zaliczki gotówkowej może być przydatne w nagłych wypadkach, ponieważ możesz wypłacić gotówkę z karty kredytowej w bankomacie, o ile masz kartę kredytową i numer PIN (osobisty numer identyfikacyjny). Jednak ta wygoda wiąże się z pewnymi kosztami: niektóre banki mogą pobierać dodatkowe opłaty za korzystanie z bankomatów lub nakładać pewne ograniczenia na pobieranie zaliczek gotówkowych z karty kredytowej. 2

Zagraniczne zaliczki gotówkowe wiążą się z dodatkowymi kosztami

Posiadacze kart próbujący uzyskać zaliczki gotówkowe w obcej walucie ze swoich amerykańskich kart kredytowych podczas podróży mogą zostać dotknięci podwójną lub potrójną porażką, jeśli chodzi o koszty transakcji. Opłaty za transakcje zagraniczne plus opłaty bankomatowe oprócz opłaty za zaliczkę gotówkową szybko się sumują, a to wszystko oprócz i tak już wyższego oprocentowania, którym możesz zostać obciążony za zaliczkę gotówkową.

Niektóre karty kredytowe wiążą się z opłatami za transakcje zagraniczne, które zwiększają od jednego do trzech procent zaliczki gotówkowej i mogą obowiązywać dodatkowe opłaty bankomatowe oraz wymiana walut. Zastanów się dokładnie, czy zaliczka gotówkowa jest warta dodatkowych opłat, z którymi się wiąże. 2

Chociaż zaliczka gotówkowa może być najlepszą opcją w sytuacji awaryjnej, ważne jest, aby znać związane z nią koszty, stopę procentową i możliwe opłaty przed podjęciem decyzji o wypłacie gotówki za pomocą rachunku karty kredytowej.

Zastrzeżenie prawne: ta witryna służy do celów edukacyjnych i nie zastępuje profesjonalnych porad. Materiały w tej witrynie nie mają na celu udzielania porad prawnych, inwestycyjnych ani finansowych i nie wskazują dostępności żadnego produktu ani usługi Discover. Nie gwarantuje, że Discover oferuje lub poleca produkt lub usługę. Aby uzyskać szczegółowe porady dotyczące swoich wyjątkowych okoliczności, możesz skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą.