Co to są finanse komercyjne? Wszystko co musisz wiedzieć

Category: Kwota Pożyczki
17 lutego 2021

Szacowany czas czytania: 6 minut

Jessica Lambert, 23 marca 2018 rJeśli zajmujesz się biznesem, prawdopodobnie raz lub dwa razy słyszałeś słowa „finanse komercyjne. Ale pomimo tego, że jest to powszechny żargon w branży, nadal może wywoływać niepewność u niektórych właścicieli firm, nieświadomych dostępnych im opcji.

Po pierwsze, prosta definicja. Finansowanie komercyjne to termin oznaczający szeroką gamę produktów finansowania biznesu, które obejmują zarówno rozwiązania krótko-, jak i długoterminowe, oferowane przez zewnętrznego dostawcę.

Czemu?

Firma może szukać finansowania komercyjnego, jeśli osiągnęła punkt, w którym wzrost jest bliski. Czasami istnieje przeszkoda na drodze do niezbędnego wzrostu – a tą przeszkodą jest finansowanie.

Finansowanie komercyjne gwarantuje, że firmy, niezależnie od wielkości, mogą się rozwijać i osiągać swoje cele, zamiast tracić je tylko dlatego, że muszą czekać, aż wygenerują wystarczającą ilość gotówki, aby ponownie zainwestować dla siebie. Finansowanie komercyjne jest zasadniczo sposobem zapewnienia kapitału obrotowego dla przedsiębiorstw.

Lepszy dostęp do finansowania komercyjnego utorował drogę do rozkwitu małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).

Niedawno krajobraz finansowania komercyjnego rozszerzył się, w którym, tak jak kiedyś istniały tylko banki, alternatywni dostawcy finansowania mają więcej możliwości niż kiedykolwiek wcześniej. 25% małych firm ma odrzucone wnioski kredytowe przez banki, ale te nowe alternatywy dają szybki dostęp do firm, które w innym przypadku musiałyby się bez niego obejść.

Oznacza to, że istnieją lepsze opcje dla każdego, niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy, który chce osiągnąć wzrost, czy też klientem, który chce robić zakupy na określonym rynku.

Kto może uzyskać dostęp do finansów komercyjnych?Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Każdy, kto jest właścicielem firmy, może złożyć wniosek o finansowanie biznesu.

Kryteria różnią się w zależności od dostawcy, ale zwykle będziesz musiał pokazać wyciągi z konta bankowego, konta zarządcze i informacje o dyrektorze. W przypadku niektórych alternatywnych dostawców finansowania kryteria są mniej sztywne, ale wielu pożyczkodawców internetowych korzysta z algorytmów, co może oznaczać, że ich kryteria oceny są prawie tak samo czarno-białe jak w bankach. Dostępne są również rozwiązania dla firm posiadających niekorzystne kredyty lub start-upów, które tradycyjnie miały najwięcej trudności ze znalezieniem finansowania.

Jakie są dostępne opcje finansowania komercyjnego?Istnieje wiele opcji finansowania komercyjnego dostępnych dla firm, ale czym one właściwie są?

Krótkoterminowe finansowanie komercyjne:

– Kredyt kupiecki

– Biznesowe karty kredytowe

Średnioterminowe finansowanie komercyjne:Finansowanie społecznościowe – Finansowanie pomostowe Kredyty biznesowe

Długoterminowe finansowanie komercyjne:

– Pożyczki oparte na aktywach

– Faktoring fakturowy

– Dyskontowanie faktur

– Kredyty w rachunku bieżącym

– Kredyty hipoteczne

Którą opcję finansowania komercyjnego wybrać?W życiu nie ma jednego buta, który pasowałby do wszystkich sytuacji, co z pewnością ma miejsce w przypadku finansowania komercyjnego przedsiębiorstw.

Pozyskiwanie finansowania zewnętrznego dla swojej firmy nie jest czymś, na co powinieneś decydować się z kaprysu. Ważne jest, aby poświęcić czas i wysiłek, aby uzyskać finansowanie, które najlepiej odpowiada Tobie i Twojej firmie. Znalezienie finansowania powinno być traktowane jak każde inne partnerstwo biznesowe, przeprowadzić odpowiednią analizę due diligence, rozejrzeć się i porównać wszystkie dostępne opcje.

Po przeprowadzeniu badań i poznaniu rynku, jeśli nadal nie masz pewności, porozmawiaj z alternatywnym dostawcą finansowania biznesowego, aby dowiedzieć się więcej.

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do składania wniosków o finansowanie komercyjne. Musisz pomyśleć o następujących kwestiach:

– Po co ci finanse?

– W jakiej branży działasz?

– Termin: na jak długo ma trwać pożyczka?

– Jak duża jest Twoja firma?

– Ile pieniędzy będziesz potrzebować, aby osiągnąć to, o czym myślisz?

– Jaki jest Twój profil ryzyka?

– Ile realnie możesz sobie pozwolić na spłatę każdego miesiąca?

Kiedy poważnie rozważysz wszystkie te rzeczy, zrozumiesz, na czym polega Twoja firma, a rodzaj finansowania, którego potrzebujesz, powinien stać się oczywisty. Ale znowu, jeśli nadal nie jesteś do końca pewien, skontaktuj się z ekspertami, ponieważ właśnie po to są.

Następnie musisz zdecydować, czy chcesz wybrać ścieżkę finansowania dłużnego, czy też finansowanie kapitałowe jest dla Ciebie lepszą opcją.

Finansowanie kapitałowe polega na przekazaniu części Twojej firmy osobie fizycznej lub instytucji w zamian za otrzymanie części Twojej firmy w zamian za swoją inwestycję.

Finansowanie dłużne pochodzi z banku lub komercyjnej firmy finansowej. Będziesz musiał spłacić pożyczkę, zwykle z dodatkowymi odsetkami. Większość finansowania komercyjnego, które jest obecnie dostępne, ma formę finansowania dłużnego i oznacza dodanie zobowiązania do bilansu.

Więc teraz, kiedy już wiesz, co jest w świecie finansów komercyjnych, jedyne, co pozostaje do zrobienia, to rozważenie za i przeciw.

Zalety i wady finansów komercyjnychZaczynając od negatywów, niektórzy właściciele firm wolą unikać zewnętrznego finansowania komercyjnego, ponieważ nie chcą zaciągać dodatkowego zadłużenia. Podobnie w przypadku finansowania kapitałowego, firmy niechętnie zrzekają się jakiejkolwiek kontroli lub prawa własności do swojej firmy, zwłaszcza, że ​​jeśli biznes odniesie sukces, kapitał będzie najprawdopodobniej wart znacznie więcej niż pierwotna kwota pożyczki.

Jeśli jednak uda Ci się pokonać piętno związane z zaciąganiem pożyczek dla Twojej firmy, finanse komercyjne mogą sfinansować możliwości rozwoju i pomóc Ci osiągnąć Twoje cele. Możesz użyć księgi sprzedaży lub aktywów materialnych jako zabezpieczenia lub wykorzystać swoją pożyczkę. Biorąc pod uwagę fakt, że około 60% MŚP nie ma pewności co do swojego potencjału finansowania trwałego wzrostu, finansowanie komercyjne jest całkiem atrakcyjną opcją dla MŚP.

Pożyczanie pieniędzy może również pomóc firmom uporać się z opóźnieniami w płatnościach i pomóc wyrównać przepływy pieniężne i zrównoważyć księgi. Niemal wszystkie firmy mają okresy w ciągu miesiąca lub roku, w których występują szczyty i spadki przepływów pieniężnych, poruszanie się po nich może być znacznie łatwiejsze, jeśli ma partnera finansującego. Na przykład finansowanie faktur to fantastyczny sposób na uzyskanie dostępu do gotówki, która jest uwidoczniona w niezapłaconych fakturach. Dla wielu firm jest to świetna i opłacalna opcja. Często muszą oferować swoim klientom warunki kredytu wykraczające poza te, które zostały im podane przez ich dostawców, a finansowanie faktur pomaga zniwelować tę lukę w przepływie środków pieniężnych.

W branżach z kosztownymi kosztami instalacji sprzętu lub w których wymagane jest wiele modernizacji maszyn lub technologii, komercyjne finansowanie może pozwolić firmom rozłożyć koszty zakupu na wiele miesięcy. Wymiana sprzętu lub wykonanie pilnie potrzebnych napraw często nie jest wyborem, ale konieczność dla przedsiębiorstw i finansów komercyjnych może pomóc zmniejszyć obciążenie.

Ostatecznie musisz upewnić się, że znajdziesz finansowanie, które pasuje do Twojej firmy. Różne produkty pasują do różnych etapów cyklu życia biznesowego, a najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że bycie proaktywnym, a nie reaktywnym, jest zawsze najlepsze, zwłaszcza jeśli chodzi o finanse.

Znalezienie finansowania, zanim będzie to potrzebne, oznacza, że ​​możesz obiektywnie spojrzeć na cały obraz i wybrać strategię finansową, która działa dla Ciebie i całej Twojej firmy.