Co to znaczy, że Freddie Mac jest właścicielem mojego kredytu hipotecznego?

Category: Nawet Jeśli
17 lutego 2021

Jaka jest różnica między FNMA, Freddie Mac i GNMA?

Kiedy zaciągasz kredyt mieszkaniowy, firma, do której wysyłasz swój miesięczny czek płatności, bardzo rzadko jest Twoim pożyczkodawcą. Zazwyczaj kredyty hipoteczne są łączone z innymi hipotekami i sprzedawane inwestorom na Wall Street jako papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką. Jednak między tobą a rynkami finansowymi twój kredyt hipoteczny mógł być objęty gwarancją od Freddie Mac lub jego odpowiednika, Fannie Mae.

Historia Freddiego Maca

W 1970 r. Rząd federalny wyczarterował Federal Home Loan Mortgage Corporation – zwaną FHLMC, która stała się znana jako „Freddie Mac – w celu ułatwienia tworzenia kredytów hipotecznych na domy. Freddie Mac jest „przedsiębiorstwem sponsorowanym przez rząd, stanowiącym hybrydę agencji rządowej i firmy prywatnej. Chociaż nie powinno to być finansowane przez podatników, inwestycja w długi gwarantowane przez Freddiego Maca jest objęta gwarancją rządową, na wszelki wypadek.

Co robi Freddie Mac

Freddie Mac zwiększa ilość pieniędzy dostępnych na zaciąganie kredytów hipotecznych, kupując je i odsprzedając. Kiedy bank tworzy pakiet kredytów hipotecznych, które spełniają standardy Freddiego Maca – zwane „kredytami zgodnymi – może obrócić i sprzedać je Freddiemu. Dzięki temu bank ma więcej pieniędzy na wyjście i udzielenie większej liczby pożyczek. Freddie Mac odwraca się i sprzedaje pożyczki inwestorom, gwarantując jednocześnie, że jeśli pożyczkobiorcy nie dokonają płatności, zwrócą one inwestorowi.

Jak Freddie ci pomógł

Jeśli twoja pożyczka została kupiona przez Freddie Mac – i jeśli zaciągnąłeś zgodną pożyczkę, prawdopodobnie została kupiona przez Freddie Mac lub podobną Fannie Mae – zaoszczędziła ci to pieniądze. Inwestorzy będą kupować papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką od Freddie Mac po wyższych cenach, ponieważ wiedzą, że rząd USA zwróci im pieniądze, jeśli coś pójdzie nie tak. Na rynku papierów wartościowych wyższa cena oznacza niższe oprocentowanie. To zostanie przekazane tobie. Według szacunków Marka Zandiego z agencji ratingowej Moody’s w 2013 roku, wpływ Freddiego Maca wynosi około pół punktu. Na przykład, jeśli zaciągnąłeś pożyczkę na 4,25% z gwarancją Freddie Mac, ta gwarancja uchroniła cię przed spłatą 4,75%.

Korzyści z pożyczki należącej do Freddiego

Jeśli masz pożyczkę, której właścicielem jest Freddie Mac, możesz również kwalifikować się do niektórych korzyści dostępnych w ramach parasola Making Home Affordable. Jeśli chcesz refinansować, program refinansowania w przystępnej cenie może pozwolić Ci na wykupienie refinansowania o niskim oprocentowaniu, nawet jeśli jesteś winien więcej niż jesteś wart. Program może pomóc zmodyfikować kredyt hipoteczny, aby był bardziej przystępny cenowo, jeśli masz problemy z dokonywaniem płatności, a przystępna cenowo alternatywa wykluczenia domu może pomóc w uniknięciu wykluczenia, jeśli musisz zrezygnować z domu.

  • Freddie Mac: Nasza sprawa
  • Profesor hipoteczny: co robią Fannie Mae i Freddie Mac?Dzienne finanse: oprocentowanie kredytów hipotecznych może wzrosnąć, jeśli Fannie, Freddie przestanie działaćFannie Mae: Uczynić dom przystępnym cenowoSteve Lander jest pisarzem od 1996 roku i posiada doświadczenie w dziedzinie usług finansowych, nieruchomości i technologii. Jego prace pojawiały się w branżowych publikacjach, takich jak „Minnesota Real Estate Journal i „Minnesota Multi-Housing Association Advocate. Lander posiada tytuł Bachelor of Arts w dziedzinie nauk politycznych na Uniwersytecie Columbia.