Co zrobić ze zwrotem podatku

Category: Jeśli Możesz
17 lutego 2021

Uwaga redaktora: ten artykuł został pierwotnie opublikowany 23 grudnia 2015 r.

Jeśli chodzi o postanowienia finansowe, zwrot podatku to szybki sposób na rozpoczęcie właściwej drogi. To największy pojedynczy czek, który wielu z nas otrzyma w ciągu roku. Wyobraź sobie, jak dużą różnicę możesz zrobić z długiem lub oszczędnościami.

Oto, co zrobić ze zwrotem podatku i innymi sposobami zaoszczędzenia pieniędzy:

Zaoszczędź więcej

1. Zapisz go na swoim koncie bankowym. Prawdopodobnie wiesz, że IRS oferuje opcję bezpośredniego wpłaty zwrotu na konto bankowe. Oto jedna rzecz: nie musi to być konto rozliczeniowe. Bezpośredni depozyt, który przekłada się bezpośrednio na oszczędności i utrudnia wydawanie pieniędzy. Jeśli to nie jest możliwe, rozważ tylko wpłacenie części zwrotu na konto czekowe, a pozostałą część do oszczędności.

2. Kup obligacje oszczędnościowe. Obligacje nie przynoszą dużego oprocentowania, ale jest to świetny sposób, aby upewnić się, że Twoje pieniądze zostaną zaoszczędzone i trochę zarobisz.

3. Sfinansuj IRA. Możesz założyć tradycyjny IRA lub Roth IRA i korzystać z ich ulg podatkowych, oszczędzając na emeryturę. Przeczytaj o inwestycjach IRA i innych strategiach maksymalizacji zwrotu.

4. Załóż konto oszczędnościowe dla swojego dziecka na uczelni.

Jeśli czujesz, że Twoje finanse są dobrze zabezpieczone, być może warto skorzystać ze zwrotu, aby zacząć dziecko na właściwej stopie. Istnieją również ulgi podatkowe związane z planami takimi jak 529 lub konto oszczędnościowe Coverdell. Przeczytaj więcej o planach oszczędnościowych uczelni.

Spłać dług

5. Spłać zadłużenie karty kredytowej. Przeciętne gospodarstwo domowe zadłużone na kartach kredytowych nadal rośnie. Nawet jeśli nie możesz w pełni spłacić zadłużenia na karcie kredytowej, zwrócenie znacznego zwrotu pomoże Ci ponieść mniejsze odsetki i pomoże Ci uzyskać przewagę w spłacie zadłużenia.

6. Spłacić kredyt studencki lub kredyt samochodowy. Lub dokonaj dodatkowych płatności, jeśli nie możesz spłacić całości. Dokonanie kilku dodatkowych spłat kredytu samochodowego lub studenckiego pomoże spłacić większe odsetki i szybciej spłacić całe saldo. Jeśli możesz w pełni spłacić dług i całkowicie go wymazać, to jeszcze lepiej!

7. Dokonaj dodatkowych spłat kredytu hipotecznego. Chociaż nie ma pośpiechu, aby całkowicie spłacić dom, dokonanie jednej lub dwóch dodatkowych płatności może oznaczać, że z czasem odsetki będą mniejsze.

Wydawaj mniej

8. Dokonaj energooszczędnych modernizacji domu. Czy Twoje rachunki za ogrzewanie rosną w górę? Może musisz wymienić okna i drzwi lub ulepszyć izolację. Inwestowanie zwrotu w takie rozwiązania domowe, które pozwolą Ci zaoszczędzić na rachunkach za media przez wiele lat, może być mądrym posunięciem. Co więcej, niektóre zakupy mogą również kwalifikować się do ulg podatkowych.

9. Zadbaj o wszelkie odkładane prace medyczne lub dentystyczne. Są szanse, że im dłużej będziesz czekać, tym bardziej prawdopodobne, że Twoja sytuacja stanie się widoczna – i kosztowna. Wydaj ten zwrot na opiekę prewencyjną już teraz. Jeśli masz wystarczającą ilość wydatków na leczenie i stomatologię w ciągu roku – ponad 7,5% swojego AGI – możesz ubiegać się o ulgę medyczną w czasie podatkowym.

Premia

10. Zainwestuj w siebie! Może chodzi o powrót do szkoły, kontynuowanie kursu lub wydanie części zwrotu na profesjonalne konferencje lub wydarzenia networkingowe. Inwestując w siebie i swoją przyszłość, potencjalnie wkraczasz na ścieżkę do większych zarobków i poprawy swojej sytuacji finansowej.

Czy planujesz dokonać sprytnego posunięcia finansowego ze zwrotem? Wiemy, że nasi klienci są oszczędni, ale zawsze szukają ulepszeń.

Mamy nadzieję, że spodobała Ci się nasza lista tego, co zrobić ze zwrotem podatku! Miłego wydawania!