Czy kompleksy mieszkaniowe sprawdzają wyniki biur kredytowych lub wyniki FICO?

Category: Raporty Kredytowe
17 lutego 2021

Czy sprawdzają Twój kredyt, gdy chcesz wynająć dom?

Kontrola najemcy pomaga właścicielom w ustaleniu, czy dana osoba ubiegająca się o wynajem jest skłonna zapłacić czynsz w terminie i odpowiednio dbać o nieruchomość. Historia kredytowa jest ważnym predyktorem, zwłaszcza w odniesieniu do terminowych płatności. Biura kredytowe przypisują każdej osobie ocenę kredytową, która odpowiada jej historii kredytowej. Chociaż FICO Fair Isaaca wyznacza standard punktacji, każde biuro ma swoją własną wersję. To, z jakiego FICO korzysta kompleks apartamentów, zależy od preferencji kompleksu.

Poza punktami kredytowymi

Twoja ocena kredytowa to tylko część Twojej historii kredytowej. Właściciele również sprawdzają raporty kredytowe, aby określić, jak odpowiedzialnie najemcy obchodzili się z pieniędzmi w przeszłości. Oprócz przedstawiania historii spłat dla rachunków kredytowych, raport może obejmować eksmisje z wcześniej wynajmowanych nieruchomości, aresztowania i wyroki skazujące oraz wyroki sądowe.

Dodatkowe metody przesiewowe

Twoje podanie o wynajem najprawdopodobniej będzie wymagało podania danych kontaktowych obecnych i byłych właścicieli, Twojego pracodawcy i lokalnych referencji. Właściciel skontaktuje się z Twoimi poprzednimi właścicielami, aby zapytać o historię płatności czynszu oraz o to, jak dobrze dbałeś o ich nieruchomość. Skontaktuje się również z Twoim pracodawcą, aby zweryfikować podane przez Ciebie informacje o pracy i wynagrodzeniu. Osobiste odniesienia służą dwóm celom. Po pierwsze, te osoby gwarantują, że jesteś osobą odpowiedzialną. Referencje pokazują również wynajmującemu, że masz lokalny system wsparcia, który może być w stanie pomóc, jeśli znajdziesz się w kłopotach finansowych. Lokalne referencje są szczególnie ważne dla najemców po raz pierwszy i tych, którzy nie mają jeszcze historii kredytowej.

Zwiększ swoje szanse

Możesz zwiększyć swoje szanse na uzyskanie akceptacji, zwłaszcza jeśli zaoszczędziłeś trochę pieniędzy. Chociaż większość właścicieli i tak prosi o czynsz za pierwszy i ostatni miesiąc, zapłacenie dodatkowych kilku miesięcy pokazuje właścicielowi, że poważnie myślisz o honorowaniu umowy najmu. Cosigner służy temu samemu celowi. Rodzic lub inna osoba posiadająca zdolność kredytową może podpisać z Tobą umowę najmu i przyjąć odpowiedzialność za opłacenie czynszu, jeśli nie jesteś w stanie sam go zapłacić.

Decyzja Wynajmującego

Niska ocena kredytowa niekoniecznie spowoduje, że wynajmujący odrzuci Twój wniosek o wynajem. Niektórzy wynajmujący przeoczają zły kredyt, jeśli w przeszłości wystąpiły problemy, a najnowsza historia pokazuje, że pokonałeś swoje problemy finansowe. W oczach niektórych właścicieli nawet ważniejszy od kredytu jest dochód. Czynsz nie powinien przekraczać 28 procent miesięcznego dochodu brutto.

  • Nolo: Jak właściciele lokali mogą sprawdzić raport kredytowy najemcy
  • US News & World Report: Jak wynająć mieszkanie z niskim lub żadnym kredytemDaria Kelly Uhlig zaczęła profesjonalnie pisać strony internetowe w 2008 roku. Jest licencjonowanym agentem nieruchomości specjalizującym się w wynajmie nieruchomości w kurortach w Ocean City w stanie Maryland. Jej artykuły dotyczące nieruchomości, biznesu i finansów pojawiały się w wielu witrynach, w tym w Motley Fool, The Nest i nie tylko. Uhlig posiada stopień naukowy w dziedzinie komunikacji z Centenary College.