Czy kredyt samochodowy może uchronić Cię przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego?

Category: Kredyt Samochodowy
17 lutego 2021

Kupno nowego lub nieco używanego samochodu i zakup domu to dwa z największych kroków finansowych, jakie podejmujemy w naszym życiu, ale czy wiesz, że jeden może wpłynąć na drugi?

Kiedy ubiegasz się o pożyczkę samochodową, wysokość twoich miesięcznych płatności i to, jak dobrze utrzymujesz te płatności, mogą mieć wpływ na zatwierdzenie kredytu hipotecznego. Oto, co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz się tych dużych zakupów.

Oceny kredytowe

Pożyczka samochodowa może mieć duży wpływ na twoją zdolność kredytową, co z kolei ma duży wpływ na to, czy otrzymasz zgodę na kredyt mieszkaniowy i jakie stawki uzyskasz.

Po pierwsze, kiedy ubiegasz się o pożyczkę samochodową, zapytanie pojawi się w Twoim raporcie kredytowym i tymczasowo obniży Twoją zdolność kredytową.

„Jeśli masz bardzo dobry kredyt, prawdopodobnie nie ma się czym martwić – powiedział Peter Grabel, pierwotny pożyczkodawca hipoteczny w Luxury Mortgage Corp. „Jeśli jednak zapytania obniżą Twój wynik z 701 do 699, na przykład [poniżej próg kredytowy pożyczkodawcy], może to wpłynąć na oprocentowanie kredytu hipotecznego .

Sposób zarządzania pożyczką samochodową wpłynie również na Twoją zdolność kredytową. Jeśli dokonasz płatności na czas, Twój wynik wzrośnie. Jeśli przegapisz kilka płatności, zmniejszysz swoje szanse na uzyskanie kredytu mieszkaniowego.

Stosunek zadłużenia do dochodów

Kredytodawcy używają współczynnika zadłużenia do dochodu (lub kwoty miesięcznych długów w porównaniu z wypłatą do domu), aby określić zdolność do spłaty kredytu hipotecznego. Zgodnie z nowymi zasadami dotyczącymi kredytu hipotecznego, Twoje miesięczne zadłużenie – w tym kredyt samochodowy – nie może przekroczyć 43% tego, co przyniesiesz do domu. Jeśli Twoja pożyczka na samochód pchnie Cię powyżej limitu, możesz nie kwalifikować się do otrzymania pożyczki mieszkaniowej.

Siła pożyczania

Kiedy ubiegasz się o wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego, pożyczkodawcy porównują stosunek zadłużenia do dochodów i wydatki mieszkaniowe, takie jak podatki od nieruchomości i ubezpieczenie, aby określić, ile możesz pożyczyć na dom. Jeśli co miesiąc musisz zapłacić dużą kwotę za samochód, zmniejszy to twoją zdolność pożyczkową.

„Automatyczna płatność w wysokości 430 dolarów [może] obniżyć zdolność kredytowania kredytu hipotecznego o 100 000 dolarów – powiedział Grabel.

Mając mniejszą siłę pożyczkową, będziesz mieć mniej pieniędzy do pracy i być może będziesz musiał zdecydować się na mniejszy lub tańszy dom, jeśli nie będziesz w stanie samodzielnie zebrać dodatkowych funduszy.

Czas na duże zakupy

„Jeśli planujesz ubiegać się o kredyt hipoteczny w najbliższej przyszłości – sześć miesięcy lub krócej – powinieneś unikać ubiegania się o jakikolwiek rodzaj kredytu, jeśli to możliwe, powiedział Grabel, ponieważ zaciągnięcie dużej pożyczki może wpłynąć na twoją zdolność kredytową i zadłużenie stosunek do dochodów.

I nie myl wstępnej zgody ze sfinalizowanym kredytem hipotecznym.

„Twój kredyt będzie monitorowany do dnia zamknięcia – powiedział Grabel. „Jeśli ten nowy dług spowoduje przekroczenie przez Twoje wskaźniki limitu, Twoja pożyczka może być zagrożona, nawet jeśli wcześniej zostałeś zatwierdzony i zezwolono na zamknięcie.

Korzystanie z kredytów samochodowych do budowania kredytu

Zaciągnięcie kredytu samochodowego będzie miało wpływ, ale może być pozytywny, jeśli masz ograniczony lub słaby kredyt. Jeśli zaciągniesz kredyt samochodowy na sześć do 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny i dokonasz terminowych płatności, Twoja ocena kredytowa wzrośnie.

Ponadto „Kredytodawcy hipoteczni zazwyczaj lubią widzieć co najmniej trzy aktywne linie handlowe – powiedział Grabel.

Jeśli Twój kredyt jest ograniczony, dobrze zarządzana pożyczka na samochód działa na Twoją korzyść.

Aby uzyskać więcej inteligentnych wiadomości i porad finansowych, przejdź do MarketWatch.