Czy kwalifikuję się do ulgi podatkowej American Opportunity?

17 lutego 2021

Topisz się w opłatach za naukę w college’u? Oto ulga podatkowa, która może pomóc złagodzić ból.

Niezliczeni Amerykanie każdego roku walczą, aby nadążyć za kosztami wysłania studenta na studia. Według College Board czesne i opłaty za rok szkolny 2016–2017 wyniosły średnio 33 480 USD w prywatnych uczelniach, 9 650 USD w publicznych uczelniach stanowych i 24 930 USD w publicznych uczelniach poza stanowych. I nie możesz nie zauważyć, że te liczby nie uwzględniają nawet miejsca i tablicy, co często jest niezbędną częścią równania.

Na szczęście IRS oferuje szereg ulg podatkowych dla studentów, z których jedną jest American Opportunity Tax Credit. Jeśli zakwalifikujesz się w tym roku, możesz otrzymać zwrot podatku do 2500 $ na każdego uprawnionego studenta w swoim gospodarstwie domowym.

ŹRÓDŁO OBRAZU: GETTY IMAGES.

Oszczędność pieniędzy dzięki ulgom podatkowym

Niektórzy ludzie używają zamiennie terminów „ulga podatkowa i „ulga podatkowa, ale wcale nie są one tym samym. Odliczenie podatkowe polega na zwolnieniu części dochodu z podatków, a rzeczywiste oszczędności opierają się na efektywnej stawce podatkowej. Więc jeśli weźmiesz odliczenie w wysokości 1000 USD, a efektywna stawka podatku wynosi 25%, zaoszczędzisz 250 USD, a nie całe 1000 USD.

Podatek kredytowej , z drugiej strony, jest dolar-dla-dolara zmniejszenie swojego zobowiązania podatkowego. Ubieganie się o kredyt w wysokości 1000 USD oznacza zaoszczędzenie tej kwoty w całości na zeznaniu podatkowym, niezależnie od tego, jaka jest Twoja efektywna stawka podatkowa. Zrozumienie wartości ulg podatkowych powinno zmotywować Cię do poszukiwania jak największej liczby osób, zwłaszcza jeśli masz do czynienia z czesnym.

Jak działa ulga podatkowa American Opportunity

Ulga podatkowa American Opportunity może zaoszczędzić nawet 2500 USD na kwalifikującego się studenta w Twoim gospodarstwie domowym. Matematyka, która się za tym kryje, jest nieco skomplikowana, ale jeśli kwalifikujesz się, otrzymasz 100% z pierwszych 2000 USD kwalifikowanych wydatków edukacyjnych oraz 25% z następnych 2000 USD kwalifikowanych wydatków edukacyjnych na jednego ucznia, co daje łącznie 2500 $.

Nadal śledzisz? Oto przykład, który może pomóc. Załóżmy, że na podstawie Twojego poziomu dochodów kwalifikujesz się do pełnego wykorzystania kredytu (więcej na ten temat za minutę). Jeśli wydałeś w zeszłym roku 4000 USD na kwalifikujące się wydatki na szkolnictwo wyższe, możesz odzyskać pierwsze 2000 USD z powrotem w całości, plus 25% z tych dodatkowych 2000 USD, czyli 500 USD – co daje łącznie 2500 USD.

Co to jest wydatek kwalifikowany? Jeśli chodzi o ulgę podatkową American Opportunity, wydatki kwalifikowane są zróżnicowane, od czesnego i opłat po książki, materiały eksploatacyjne i sprzęt związany z określonymi zajęciami. Jeśli więc Twoje dziecko potrzebuje sprzętu laboratoryjnego na swoim kierunku chemicznym, te materiały są objęte gwarancją. Ponadto, aby się zakwalifikować, ty lub twoje dziecko musicie studiować w kwalifikującej się instytucji, a o kredyt należy ubiegać się na wydatki poniesione w ciągu pierwszych czterech lat nauki.

Limity dochodów

Jak to bywa w przypadku większości ulg podatkowych, zarabianie zbyt dużych pieniędzy może spowodować, że nie będziesz kwalifikować się do ulgi podatkowej American Opportunity Tax Credit. Jeśli jesteś osobą składającą zeznanie podatkowe, Twój zmodyfikowany skorygowany dochód brutto (MAGI) musi wynosić 80 000 USD lub mniej, aby otrzymać pełny zwrot podatku. Jeśli wartość Twojego MAGI spadnie między 80 000 a 90 000 USD, możesz otrzymać częściowy kredyt, ale nie możesz go w ogóle odebrać, jeśli zarobisz więcej niż 90 000 USD.

Jeśli jesteś żonaty i składasz wspólne dokumenty, możesz wziąć cały kredyt, jeśli twój MAGI wynosi 160 000 USD lub mniej. Będziesz kwalifikować się do częściowego kredytu z MAGI od 160 000 USD do 180 000 USD, ale zarobki powyżej 180 000 USD nie kwalifikują się.

I jest częściowy zwrot pieniędzy

Większość ulg podatkowych nie podlega zwrotowi, co oznacza, że ​​jedyne, co mogą zrobić, to wyeliminować Twoje zobowiązanie podatkowe i na tym poprzestać. Jedną z głównych zalet American Opportunity Tax Credit jest to, że podlega częściowemu zwrotowi, co oznacza, że ​​jeśli obniży on Twoje zobowiązanie podatkowe poniżej zera, możesz otrzymać do 40% pozostałej kwoty kredytu (do 1000 USD) jako zwrot podatku .

Jeśli jesteś studentem lub finansujesz college w imieniu studenta, warto sprawdzić, czy kwalifikujesz się do ubiegania się w tym roku o ulgę podatkową American Opportunity Tax Credit. Dopóki spełniasz odpowiednie kryteria, dodatkowy wysiłek związany z zeznaniem podatkowym może się bardzo opłacić.