Czy możesz zbudować kredyt biznesowy, jeśli masz zły kredyt osobisty?

Category: Linii Kredytowej
17 lutego 2021

Rebecca Jones 3 minuty czytania 31 sierpnia 2020

Radzenie sobie ze złą oceną kredytową konsumentów jest frustrujące, ale czy wpływa to na zdolność kredytową Twojej firmy? Chociaż te dwie liczby mogą być powiązane poprzez pełnienie podobnych ról w życiu osobistym i biznesowym, nie są ze sobą powiązane. Przewijaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jaka jest ocena kredytowa Twojej firmy?

Podobnie jak Twoja ocena konsumencka, Twój kredyt biznesowy jest narzędziem oceny ryzyka, które określa prawdopodobieństwo otrzymania pożyczki gotówkowej lub linii kredytowej. Twój wynik to trzycyfrowa liczba, która reprezentuje poprzednią historię pożyczek Twojego przedsiębiorstwa. Zawiera również podsumowanie szerszego raportu, który zawiera szczegółowe informacje na temat rodzajów posiadanych kont, ich wieku i historii płatności.

Pożyczkodawca analizuje te informacje, aby określić Twoje przyszłe zdolności do zaciągania pożyczek. Sprawdzają, czy terminowo opłacałeś rachunki, aby ustalić, czy będziesz to robić nadal, gdy przyznają Ci środki.

Twoje raporty osobiste i firmowe nie są takie same

Pożyczkodawcy korzystają z akt firmowych, aby dokonać podobnego wezwania do oceny, gdy sprawdzają raport klienta. Są to jednak dwie różne rzeczy.

1. Wynik Twojej firmy mieści się w przedziale od 0 do 100, a nie w skali konsumenckiej wynoszącej od 300 do 850.

2. Raport korporacyjny zawiera szczegółowe informacje o różnych punktach danych, które nie pokrywają się z historią klienta.

Oznacza to, że nie są w żaden sposób identyczne. Pożyczkodawca nie może spojrzeć na jeden raport, aby dokonać dokładnej prognozy dotyczącej drugiego. Oznacza to również, że nie możesz wykorzystać kont w jednym pliku do wpływania na drugi raport. Żadne złe pożyczki w ratach kredytowych, których używasz w życiu osobistym, nie pojawią się w raporcie korporacyjnym; sposób, w jaki sobie z nimi radzisz, również nie wpłynie na wynik Twojej firmy. Jest też odwrotnie. Żadne firmowe karty kredytowe, których używasz, nie pojawią się w Twoim pliku konsumenckim, a współczynnik wykorzystania nie wpłynie na Twój osobisty wynik.

Budowanie kredytu biznesowego jest możliwe

Ponieważ te raporty są całkowicie oddzielne, Twój osobisty kredyt nie ma wpływu na to, co dodajesz do akt firmowych. To dobra wiadomość, ponieważ będziesz w stanie budować pozytywną historię, nawet gdy twój osobisty plik jest pełen negatywnych wpisów.

Rzecz w tym, aby skupić się na tym, jakie działania wyglądają dobrze dla pożyczkodawców.

  • Terminowe opłacanie rachunków
  • Utrzymanie niskiego wskaźnika wykorzystania kart kredytowych
  • Tworzenie linii handlowych
  • Usuwanie błędów z raportu

Ale nie skupiaj się zbytnio na wynikach swojej firmy. Twoje dane osobowe nadal odgrywają ważną rolę w Twoich finansach.

Pożyczkodawcy mogą zajrzeć do obu plików przed przyznaniem środków

Pożyczkodawcy mogą sprawdzić zarówno Twoje raporty osobiste, jak i firmowe, zanim udzielą Ci pożyczki, ponieważ chcą poznać jak najwięcej informacji o Tobie przed podjęciem decyzji. Jest to szczególnie ważne w przypadku właścicieli firm, którzy mają słaby kredyt lub są jedynym właścicielem. Wpisanie do akt klienta daje pożyczkodawcom wgląd w twoją zdolność kredytową jako przedsiębiorstwa.

Jeśli to zrobią, Twój plik konsumenta może wpłynąć na jego decyzję dotyczącą konta firmowego.

To, co zobaczą, zależy od konta, z którego korzystasz, ponieważ nie wszystkie szybkie złe pożyczki ratalne pojawią się w Twoim raporcie. Niektórzy pożyczkodawcy nie będą zgłaszać historii płatności, chyba że na Twoim koncie pojawi się zaległość. Inni od razu zgłaszają tę historię.

Niemniej jednak istnieje dobry zakład, że pożyczkodawca zobaczy Twój podstawowy wynik i uwzględni go w procesie podejmowania decyzji.

Skoncentruj się na budowaniu pozytywnej historii w obu plikach

Twoje pliki konsumenckie i firmowe to siostry, a nie bliźniaki. Chociaż mogą być połączone, używają różnych punktów danych, które nie są wyrównane. Możliwe jest więc zbudowanie pozytywnego kredytu biznesowego, podczas gdy Twój osobisty wynik jest na dnie. Tak długo, jak skupiasz się na dywersyfikacji swoich kont, terminowym płaceniu rachunków i utrzymywaniu niskiego wskaźnika wykorzystania, masz pozytywną historię.

To powiedziawszy, zrobisz najlepsze wrażenie, jeśli oboje macie najlepsze wyniki.

Na szczęście wiele z tych samych porad dotyczy obu plików; skup się na terminowym regulowaniu rachunków i obniżaniu wskaźnika wykorzystania, ponieważ stanowią one 65% Twojego wyniku, więc stanowią doskonały pierwszy krok. Zawsze możesz przeprowadzić więcej badań, aby dowiedzieć się, jakie inne czynniki wpływają na Twój wynik i już dziś możesz zacząć budować pozytywną historię!

Opinie wyrażane przez autorów są ich własnymi.