Czy płacenie podatków za pomocą karty kredytowej to duży błąd?

Category: Kartą Kredytową
17 lutego 2021
Tweetnij to

Czy powinieneś płacić podatki kartą kredytową? Kredyt: Shutterstock

Dla tych z Was, którzy uwielbiają gromadzić mile lotnicze lub otrzymywać zwrot gotówki, płacenie podatków za pomocą karty kredytowej może być zbyt atrakcyjne, aby z nich zrezygnować. Dla innych może to być świetny sposób na potajemne zwiększenie kosztów podatkowych lub, co gorsza, pozwolenie, aby podatki wymknęły się spod kontroli.

Powiem tylko, że może to być przypadek robienia tego, co mówię, a nie tego, co robię. Płacę podatki kartą kredytową. ŁAPANIE TCHU. Robię to dla wygody, a co ważniejsze, aby zebrać mile lotnicze. Ale ta wygoda i mile wiążą się z kosztami opłat manipulacyjnych. Ponieważ co miesiąc płacę całe saldo na mojej karcie kredytowej, koszty na tym się kończą. Ta strategia NIGDY nie zadziała, jeśli masz zamiar mieć saldo na karcie kredytowej.

Oprócz sprawdzania bodźców, oto, ile można uzyskać z pakietu bodźców do domu

Aktualizacja bodźców: Pojawiają się szczegóły oferty Białego Domu, pakiet stymulacyjny o wartości 1,6 biliona USD z czekami stymulacyjnymi 1200 USD, zasiłkami dla bezrobotnych 400 USD, pomocą stanową / lokalną 250 miliardów USD

W tych stanach nadal wypłacane są dodatkowe 300 $ tygodniowych świadczeń z tytułu bezrobocia

Dla mnie sprowadza się to do statusu osoby często podróżującej samolotem. Lecę trochę, ale nie na tyle, żeby mieć status na najwyższym poziomie. Osiągnięcie progów wydatków na moich kartach kredytowych daje mi dodatkowe 30 000 mil kwalifikacyjnych medalionów, co pomaga mi podnieść poziom statusu. Muszę zapłacić 1,87% opłaty za przetwarzanie karty kredytowej, aby móc płacić podatki za pomocą karty kredytowej. Opłata ta będzie oznaczać, że każda wartość, którą zgromadzę z mil, będzie praniem. To premie progowe dają mi przewagę. Moja karta kredytowa daje mi dodatkowe mile BONUS, jeśli wydam powyżej określonego poziomu w ciągu roku. To wypacza matematykę na korzyść korzystania z karty kredytowej przynajmniej w moim przypadku.

Mój mąż i ja byliśmy w stanie polecieć pierwszą klasą do Europy we wrześniu ubiegłego roku. Wykorzystaliśmy mile i ostatecznie osiągnęliśmy znacznie powyżej 1,87 centa za milę wartości. Wygoda płacenia kartą kredytową jest przyjemna, ale wysyłanie czeku co kwartał nie jest wielką transakcją ani niedogodnością. Leżenie na płasko jest kuszące, ale ten wybór nie będzie odpowiedni dla każdego.

Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed umieszczeniem rachunku podatkowego na karcie kredytowej.

Jakie opłaty zapłacisz?

IRS nie może płacić opłat manipulacyjnych za karty kredytowe. Tak więc, aby zapłacić podatki za pomocą karty kredytowej, będziesz musiał zapłacić te opłaty. Szybkie sprawdzenie na stronie płatności IRS pokazuje, że obecne opłaty wahają się od 1,87 do 1,99%. Jeśli otrzymujesz zwrot gotówki w wysokości 2%, to nie jest warte wysiłku, aby spróbować i arbitraż otrzymać dodatkowy zwrot gotówki w wysokości 0,001%. Oznacza to, że gdybyś miał podatek w wysokości 10 000 $, zapłaciłbyś tylko 10 $ dodatkowej wartości. Z drugiej strony, w przypadku maksymalizujących kilometry, te dodatkowe mile przybliżą Cię do następnego bezpłatnego lotu. Wykorzystując mile, możesz uzyskać dodatkowe 1-4% wartości. To kończy się dodatkowymi 100-400 $ potencjalnej wartości na tym samym rachunku podatkowym w wysokości 10 000 $.

Płacenie podatków stanowych – Opłaty za karty kredytowe różnią się w zależności od stanu. Skontaktuj się ze swoim stanowym organem podatkowym. Możesz również zapłacić za takie rzeczy, jak podatki od nieruchomości, używając swojej karty kredytowej. Pamiętaj, aby skontaktować się z lokalnym asesorem, aby dowiedzieć się, jakie opłaty tam poniesiesz. Im wyższe opłaty, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że opodatkowanie karty kredytowej będzie miało sens.

Czy będziesz w stanie zapłacić rachunek bez naliczania odsetek?

Jeśli skończysz z zaskakująco dużym rachunkiem podatkowym, może być kuszące, aby wyciągnąć kartę kredytową. Jeśli nie będziesz w stanie spłacić rachunku w całości przed zapłaceniem odsetek, możesz w końcu zapłacić tysiące dolarów odsetek za kartę kredytową. Należy pamiętać, że IRS oferuje plany płatności z oprocentowaniem, które jest na ogół znacznie niższe niż typowe oprocentowanie kart kredytowych.

Płacenie IRS w ramach planu płatności będzie oznaczać dodatkowe odsetki i kary. W sumie będzie to około ½ do ¼ tego, co wiele kart kredytowych będzie obciążać. Czy wolałbyś spłacać pożyczkę z oprocentowaniem powiedzmy 6-7% rocznie, czy 15-30% rocznie?

Zastrzeżenie polega na tym, że utworzenie planu płatności w IRS wiąże się z kosztami z góry. Tak więc, jeśli masz niskoprocentową kartę kredytową lub jesteś pewien, że możesz spłacić dług w ciągu miesiąca lub dwóch, możesz wyjść z wyprzedzeniem, umieszczając go na karcie kredytowej. Zgromadź liczby i bądź w 100% pewien, że szybko się opłacisz. Gdy rachunek podatkowy znajdzie się na karcie kredytowej, utracisz możliwość skonfigurowania planu płatności w IRS.

Leżące płaskie siedzenia są niesamowite. Jeszcze lepiej przy zakupie za mile lub punkty. Fotograf: Jasper. [+] Juinen / Bloomberg

Miłośnicy mil mogą dużo wygrać dzięki kartom kredytowym

Jeśli masz ochotę na milę i przeglądasz karty kredytowe, aby zebrać premie rejestracyjne, płatności podatków mogą być dobrym sposobem na osiągnięcie tych nieznośnych progów wydatków. Załóżmy, że kupujesz nowy AMEX i musisz wydać 5000 USD w ciągu pierwszych 3 miesięcy. Płacenie podatków za pomocą tej karty może być sposobem na uzyskanie hojnego bonusu rejestracyjnego. Premie często wahają się od 50 000 do 100 000 mil / punktów, niezależnie od korzyści, które odpowiadają karcie.

Bez wydatków lub premii progowych płacenie podatków za pomocą karty kredytowej prawdopodobnie nie będzie tak satysfakcjonujące. Opłaty, które płacisz, najprawdopodobniej zlikwidują większość zgromadzonych mil, więc warto sprawdzić, ile Twoim zdaniem są warte te punkty lub mile. Porównaj to z opłatami, które będziesz musiał zapłacić, aby użyć karty kredytowej.

Jeśli oszczędzasz na dużą podróż i potrzebujesz tylko kilku dodatkowych mil, warto użyć karty kredytowej tylko po to, aby pokonać garb i mieć wystarczająco dużo mil, aby kupić bilet. Wyobrażam sobie narzeczoną, która potrzebuje kilku dodatkowych kilometrów na wymarzony miesiąc miodowy.

Gdzie to wszystko cię zostawia?

Najważniejsze jest to, że jeśli chcesz tylko uprościć sprawę, zapłać czekiem lub przelewem bankowym. Jeśli dobrze zarządzasz swoimi pieniędzmi i uwielbiasz podróżować, te dodatkowe wydatki mogą po prostu przyspieszyć Twoją kolejną dużą podróż. Tylko upewnij się, że nie gromadzisz odsetek na karcie kredytowej. W przeciwnym razie możesz mieć wiele kilometrów, aby polecieć, ale nie masz już pieniędzy na jedzenie dzisiaj lub podczas podróży.