Czy rok 2020 to dobry czas na inwestycje?

Category: Twoje Pieniądze
17 lutego 2021

W obliczu zmian w amerykańskich i międzynarodowych akcjach w wyniku pandemii koronawirusa, łatwo jest założyć, że inwestowanie teraz pieniędzy nie jest najlepszym pomysłem. Jednak, jak w przypadku każdej recesji, certyfikowani planiści finansowi twierdzą, że wciąż istnieją solidne możliwości zainwestowania pewnej gotówki – o ile masz pewność, że nie będziesz jej potrzebować w krótkim okresie. (Na potrzeby krótkoterminowe odłóż fundusz awaryjny na wysokooprocentowanym koncie oszczędnościowym).

„Istnieje ogromna pewność, która jest ważna, że ​​koronawirus zatrzyma amerykańską gospodarkę – powiedział Larry Sprung, CFP, prezes Mitlin Financial i główny menedżer ds. Majątku. „Ogromna ilość dochodów jest tracona w określonych branżach i ma to efekt kaskadowy. Myślę, że czynnik strachu naprawdę podsyca ogień i powoduje panikę wśród ludzi i instytucji, co powoduje dalszą presję na rynek .

Inwestowanie w okresie recesji wywołanej pandemią koronawirusa

Inwestowanie w akcje lub plan 401 (k) w tej chwili może wydawać się zniechęcające, ale eksperci finansowi twierdzą, że recesje mogą być świetnym momentem na rozpoczęcie długoterminowego inwestowania.

„Myślę, że jeśli jesteś kimś, kto jeszcze nie zainwestował i nie masz IRA ani 401 (k), w tej chwili jest to jedyna w swoim rodzaju okazja do zainwestowania – powiedział Sprung. „To naprawdę dobry czas na inwestowanie, zwłaszcza w przypadku planu 401 (k). Dla ludzi, którzy już zainwestowali, to dobry czas, ale nie włożyłbym wszystkich pieniędzy na raz .

Carolyn McClanahan, MD, CFP, dyrektor ds. Planowania finansowego w Life Planning Partners, mówi, że ludzie powinni zawsze mieć taką politykę inwestycyjną, jaką powinni kierować się w dobrych i złych czasach oraz stale inwestować bez względu na warunki rynkowe.

Sugeruje, że ludzie powinni przyjąć bardziej konserwatywne podejście w zależności od tego, ile ich oszczędności i dochodów będą potrzebować na co dzień. „Na przykład, jeśli jesteś młody, może powinieneś mieć 80% akcji i 20% stałego dochodu. Kiedy rynek się załamie, tak jak teraz, powinieneś przenieść część swojego stałego dochodu na akcje, aby ponownie podnieść go do poziomu 80% – powiedział McClanahan. „Podobnie, jeśli rynek dobrze sobie radzi, należy sprzedać dodatkowe akcje i odłożyć je na stały dochód.

Dlaczego dywersyfikacja inwestycji jest ważna

Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego to technika, która pomaga zmniejszyć ryzyko finansowe. Mając różnorodne inwestycje w różnych branżach i aktywach, nie wkładasz wszystkich jajek do jednego koszyka, a zatem minimalizujesz ryzyko znacznego spadku wartości inwestycji w dłuższej perspektywie.

„Posiadanie alokacji aktywów zmusza Cię do sprzedawania drogich i niskich zakupów bez względu na emocje i warunki rynkowe – powiedział McClanahan.

Istnieje kilka sposobów dywersyfikacji inwestycji. Na przykład, jeśli jesteś młody i nowy w inwestowaniu, Sprung zaleca wpłacenie pieniędzy na plan 401 (k) lub na indywidualne konto emerytalne.

„Najłatwiej zacząć od pojazdu emerytalnego, takiego jak 401 (k). Jeśli 401 (k) nie wchodzi w grę, możesz zajrzeć do indywidualnego konta emerytalnego (IRA) – powiedział Sprung. „Nie znajduj tylko jednej akcji lub jednej firmy do zainwestowania.

Jeśli nie złożyłeś swoich podatków za 2019 rok, masz czas do 15 lipca, aby otworzyć konto IRA i wpłacić roczną składkę. Należy jednak unikać jednoczesnego wprowadzania wszystkich swoich oszczędności na rynek.

„Jeśli masz odłożone 20 000 USD, inwestuj 20–30% tej kwoty raz w miesiącu systematycznie przez kilka następnych miesięcy, aby ułatwić sobie wejście na rynek – powiedział Sprung. Mówi, że strategia pozwala ludziom nadal kupować po niższych cenach, jeśli rynek nie osiągnął jeszcze dna.

Ale co jest lepszą inwestycją długoterminową – akcje czy obligacje? Sprung twierdzi, że akcje osiągają lepsze wyniki w okresie 20 lat.

„10-letni obligacja skarbowa przynosi zaledwie 1,15%, więc jeśli go kupisz i zatrzymasz, zwrot będzie niski – powiedział Sprung. „W większości przypadków młodszym ludziom, którzy mają czas i mogą doświadczyć zmienności, zalecałbym alokację akcji zamiast alokacji obligacji, ponieważ akcje osiągną lepsze wyniki.

Zrób plan, aby Twoje pieniądze rosły w czasie

Prawdopodobnie zadajesz sobie pytanie: ile powinienem odłożyć na inwestycje? Prawda jest taka, że ​​chociaż posiadanie planu gry jest niezwykle ważne, nawet w wieku 20 lat nie ma minimalnej kwoty, aby rozpocząć inwestowanie.

„Wielu młodych ludzi nie inwestuje wcześnie, ponieważ czują, że potrzebują dużej sumy pieniędzy do zainwestowania, ale odłożenie czegoś jest lepsze niż całkowite nie odkładanie – powiedział Sprung. „Użyj kalkulatora inwestycyjnego online, aby z powrotem obliczyć liczbę, abyś mógł zacząć zbierać fundusze na cele emerytalne.

Jeśli to możliwe, Sprung sugeruje wykorzystanie zasady „Najbogatszego człowieka w Babilonie: weź 10% swojej pensji i odłóż ją na bok. Mówi, że im jesteś młodszy, tym ważniejsze jest rozpoczęcie maksymalizacji łączenia (kiedy oryginalna inwestycja generuje zyski).

„Ludzie są rozpraszani przez to, co się dzieje, ale nie chcesz mieć czasu, kiedy wejść na rynek, a kiedy wyjść z rynku – powiedział Sprung. „Im dłużej masz pieniądze na rynku, tym lepiej. W chwili, gdy zaczynasz mierzyć czas na rynku – wtedy masz kłopoty .

Cytowani eksperci

Carolyn McClanahan, CFP, MD

Carolyn McClanahan, CFP i MD, i jest dyrektorem planowania finansowego w Life Planning Partners w Jacksonville na Florydzie. Jej celem jest uproszczenie dwóch przedmiotów, które zna najlepiej – planowania finansowego i medycyny. Śledź ją na Twitterze.

Larry Sprung, CFP

Lawrence Sprung, CFP, jest prezesem i założycielem Mitlin Financial, Inc. Jako prezes Mitlin Financial, Larry kieruje usługami planowania i zarządzania aktywami, a także rozwojem biznesowym firmy. Śledź go na Twitterze.