Czy spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe są teraz tak bezpieczne, jak banki?

Category: Jeśli Możesz
17 lutego 2021

Każdy kryzys finansowy wiąże się z wieloma teoriami spiskowymi i fałszywymi wiadomościami, ale jest jedna plotka, którą słyszę wielokrotnie w ciągu ostatnich kilku tygodni. Istnieje pogląd, że spółdzielcze kasy pożyczkowe nie są tak bezpieczne jak banki i niestety ludzie lubią to powtarzać. I narasta w następstwie obecnego kryzysu.

Przejdźmy od razu do rzeczy: spółdzielcze kasy pożyczkowe są tak samo bezpieczne jak banki – niezależnie od tego, co ma do powiedzenia Twój współpracownik lub kuzyn.

Jednak z pewnością istnieją pewne różnice, o których należy pamiętać.

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe a banki: jak ubezpieczone są twoje pieniądze

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć i rozumieć o bankach i spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, jest to, że obie firmy ubezpieczają zdeponowane środki do określonych limitów. Jeśli chodzi o rachunki w zwykłym banku, Twoje fundusze są ubezpieczone do limitów przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów, która jest wspierana przez rząd. Z drugiej strony, w przypadku kont unii kredytowych, fundusze są ubezpieczone przez fundusz National Credit Union Share Insurance, który ma również wsparcie ze strony rządu USA.

Trump włącza wybaczenie pożyczki studenckiej do najnowszej propozycji stymulatora, sygnalizując jej szeroki apelCzy McConnell powstrzyma umowę stymulacyjną Trumpa?Biden potwierdza: „Wyeliminuję Twój dług studenckiOba programy wynoszą do 250 000 USD na każdego deponenta w każdej instytucji. Jeśli masz więcej pieniędzy na depozycie, możesz również rozłożyć swoje konta na wiele instytucji, aby zapewnić ochronę ubezpieczeniową na kwoty do 250 000 USD w każdej z nich.

Co dokładnie gwarantują te programy ubezpieczeniowe? Oba programy zapewniają ochronę na wypadek upadku banku lub kasy. Na przykład w przypadku ubezpieczenia FDIC FDIC przejmuje zadanie inwentaryzacji aktywów banku i sprzedaży ich w celu spłaty zadłużenia. Obejmuje to roszczenia dotyczące depozytów w banku, w tym depozytów przekraczających pułap ubezpieczenia 250 000 USD, jeśli to możliwe.

Ochrona pieniędzy zdeponowanych w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych działa tak samo, według wewnętrznych dokumentów kas. „Wspólne ubezpieczenie oferowane przez NCUSIF chroni członków przed stratami w przypadku upadku federalnej kasy pożyczkowej – podaje NCUA w broszurze internetowej zatytułowanej „Jak Twoje konta są ubezpieczone federalnie. „Możesz śmiało przystąpić do spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych i prowadzić z nimi interesy, ponieważ żaden członek nigdy nie stracił ani grosza z kont ubezpieczonych przez NCUSIF.

Jaka jest różnica między SKOK-ami a bankami

Skoro zdeponowane pieniądze w kwocie do 250 000 USD są bezpieczne zarówno w bankach, jak i spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, jakie są główne różnice między nimi?

Pod wieloma względami banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe są bardzo podobne. W końcu obie oferują szeroką gamę produktów, od rachunków czekowych i oszczędnościowych po certyfikaty depozytowe, kredyty samochodowe, pożyczki studenckie i pożyczki mieszkaniowe.

Największą różnicą jest to, że spółdzielcze kasy pożyczkowe są organizacjami typu non-profit, będącymi własnością członków, które istnieją po to, aby świadczyć usługi swoim członkom (tj. Państwu). Być może będziesz musiał spełnić określone kryteria, aby dołączyć do unii kredytowej lub zostać zaproszony na podstawie posiadanej przynależności. Na przykład wiele osób przystępuje do spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych w oparciu o zatrudnienie lub fakt, że członek rodziny jest już klientem. Możesz również dołączyć do unii kredytowej na podstawie miejsca zamieszkania lub przynależności do grupy, takiej jak szkoła lub związek zawodowy.

W niektórych przypadkach spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe mogą również oferować swoim klientom konkurencyjne stopy procentowe i lepsze warunki, więc warto je sprawdzić, jeśli masz możliwość przystąpienia i potrzebujesz dostępu do kont czekowych lub oszczędnościowych lub musisz pożyczyć pieniądze z jakiegoś powodu. Jednak nigdy nie należy zakładać, że unia pożyczkowa zaoferuje lepszą ofertę, ponieważ nie zawsze tak jest.

Należy również pamiętać, że wiele banków internetowych ma tendencję do wyrzucania z wody zarówno tradycyjnych banków, jak i spółdzielczych kas pożyczkowych, jeśli chodzi o niektóre produkty finansowe, takie jak internetowe konta oszczędnościowe i pożyczki osobiste. Niektóre banki oferują również bonusy za rejestrację bankową, które mają zachęcić Cię do wypróbowania ich usług, a te bonusy mogą być warte realizacji, jeśli i tak zamierzasz wypróbować nowy bank i jeśli możesz spełnić ich minimalne saldo konta lub wymagania dotyczące bezpośredniej wpłaty .

Czy powinieneś wybrać spółkę kredytową czy bank?

Chociaż zarówno spółdzielcze kasy pożyczkowe, jak i banki mogą zapewnić bezpieczeństwo Twoich pieniędzy, z pewnością należy rozważyć kilka czynników, jeśli nie masz pewności, z jaką instytucją chcesz współpracować.

Na początek duże banki oferują całkiem fantastyczne funkcje, w tym strony internetowe z różnymi funkcjami i wysoko oceniane aplikacje mobilne. Jeśli chcesz mieć możliwość korzystania z bankowości w podróży, wpłacania czeków za pomocą telefonu i zdobywania nagród na posiadanych kartach kredytowych, duży bank może być najlepszym sposobem, aby uzyskać wszystko, czego potrzebujesz z jednego miejsca.

Jednak spółdzielcze kasy pożyczkowe mają zwykle znacznie lepszą obsługę klienta i mogą oferować bardziej osobiste podejście, niż można by oczekiwać od dużego banku, który ma tysiące oddziałów w całym kraju. Powszechnie wiadomo również, że spółdzielcze kasy pożyczkowe mogą mieć bardziej wyrozumiałe standardy, jeśli chodzi o zatwierdzanie ich produktów pożyczkowych, i że możesz kwalifikować się do wyższych stawek na tradycyjnych kontach oszczędnościowych.

Podsumowanie

Ostatecznie to od Ciebie zależy, gdzie chcesz złożyć wniosek o pożyczkę lub założyć konto czekowo-oszczędnościowe. Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi, która odpowiadałaby każdemu, i są plusy i minusy bez względu na to, którą drogą wybierzesz.

Na szczęście możesz mieć pewność, że zarówno banki, jak i spółdzielcze kasy pożyczkowe są bezpieczne do wysokości 250 000 USD na deponenta i na instytucję. Bez względu na to, co stanie się z gospodarką, możesz mieć pewność, że odzyskasz swoje pieniądze do tych limitów, jeśli bank lub unia pożyczkowa się wycofają.