Dlaczego powinienem zainwestować?

Category: Jeśli Chcesz
17 lutego 2021

Giełda to maszyna do budowania bogactwa

Giełda nowojorska po raz pierwszy otworzyła swoje podwoje 200 lat temu. Dało to jednostkom możliwość bezpośredniego przejmowania własności w przedsiębiorstwach.

W ciągu następnych dwóch stuleci giełda stała się najbardziej niezawodnym i dostępnym sposobem gromadzenia bogactwa przez jednostki w czasie. Nawet uwzględniając recesje, depresje i wzloty i upadki gospodarki, średni skonsolidowany zwrot z inwestycji zapewniany przez 500 największych firm w Ameryce wynosił około 10% rocznie od czasu utworzenia S&P 500 w 1928 roku.

Ale ceny rzeczy, które kupujemy, zwykle rosną tylko o około 2-3% rocznie. Więc jeśli zwiększasz swoje oszczędności o 10%, podczas gdy rzeczy, które chcesz kupić, stają się tylko 3% droższe, z czasem powiększasz bogactwo.

To jeden z podstawowych powodów, dla których warto inwestować w akcje. Przez długi czas akcje stale przewyższały wszelkie inne opcje inwestycyjne – wtym obligacje, złoto, nieruchomości, Bitcoiny, znaczki i gotówka upchana pod materacem.

Znajdowanie sygnału w szumie

Ale jest jeden ważny haczyk: 10% rocznie to „długoterminowa średnia. Oblicza się go, patrząc na to, gdzie jest dziś indeks S&P 500 i porównując go z tym, gdzie był dawno temu.

W naszym codziennym życiu jest mnóstwo emocjonalnych ruchów – zarówno w górę, jak iw dół! – to ma miejsce w tej środkowej strefie. Istnieją programy informacyjne dotyczące finansów, które mówią o tym, jak rynek będzie „szybował lub „kruszył siękażdego dnia. W mediach dominują nagłówki polityczne, gospodarcze i społeczne. Nagłówki te wpływają na emocje inwestorów, co bezpośrednio wpływa na ogólne zwroty na rynku.

Bardzo rzadko zdarza się również, że zapasy rosną dokładnie o 10% rocznie. W 2008 roku rynek spadł o 37%. W 2019 roku wzrósł o 31%. Jest tam mnóstwo wariacji. A to może przynieść bardzo rozczarowujące wyniki, jeśli musisz wyciągnąć swoje pieniądze z inwestycji zaledwie rok później.

Dlatego głosimy o znaczeniu długoterminowego inwestowania. Jeśli jesteś w stanie zainwestować w dobre firmy, a następnie na kilka lat wyciszyć hałas, zazwyczaj skorzystasz na złożonych efektach giełdy bez narażania się na emocjonalne nadużycia.

Dzięki starannym badaniom i analizom możliwe jest znalezienie śmietanki w tych średnich z szerszego rynku. Niektóre firmy są najlepiej przygotowane do kapitalizacji na swoich unikalnych rynkach, co może prowadzić do nadmiernych zwrotów z inwestycji. Pomyśl tylko, ile Apple, Microsoft i Amazon indywidualnie przyczyniły się do „całkowitego zwrotu rynku w ciągu ostatniej dekady!

Podejście naszego zespołu polega na uważnym obserwowaniu tego, co dzieje się w świecie biznesu. Koncentrując się na innowacjach, staramy się maksymalizować zwroty z inwestycji, znajdując najlepsze możliwości na giełdzie.

Inwestowanie powinno być osobiste

Podkreślamy również znaczenie inwestowania jako rzeczy osobistej. Znasz swoje cele finansowe i tolerancję na ryzyko lepiej niż ktokolwiek inny. Dlatego zachęcamy do inwestowania w firmy, które również będą odpowiadały Twoim preferencjom.

Na przykład, jeśli jesteś na emeryturze i szukasz stałego miesięcznego dochodu, możesz być najbardziej zainteresowany firmą o ugruntowanej pozycji, która wypłaca swoje zyski w postaci dywidend. Dla Ciebie może to oznaczać kwartalne wypłaty czeki w bardzo niezawodny sposób.

Jeśli jesteś nieco bardziej tolerancyjny na ryzyko, możesz rozważyć mniejsze firmy z większym potencjałem wzrostu w miarę zmian rynków. Dobrze zapowiadający się użytkownicy często mogą czerpać korzyści z nowych i rozwijających się trendów. Amazon w pełni wykorzystał nowe nawyki zakupowe ludzi w Internecie. Netflix stworzył najwyższej jakości bibliotekę cyfrową, aby skorzystać z szybkiego przesyłania strumieniowego multimediów.

Innymi słowy, każdaakcjajest powiązana z konkretnąfirmą, a każda firma jest częścią większejbranży. Nieustannie przeszukujemy te branże, aby znaleźć najbardziej prawdopodobnych zwycięzców.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu, niedawno opublikowaliśmy przewodnik krok po kroku dotyczący kupowania akcji oraz glosariusz który zawiera definicje typowych terminów inwestowania .

Dlaczego 7investing?

Nasza strona będzie oferować siedem najlepszych pomysłów na giełdzie za 17 USD miesięcznie. Uważamy, że nasze zalecenia mogą przynieść korzyści różnym osobom na wiele różnych sposobów:

  • Jeśli już aktywnie kupujesz akcje, nasze rekomendacje są pomysłami inwestycyjnymi, które można natychmiast zrealizować.
  • Jeśli masz doradcę finansowego zarządzającego swoimi pieniędzmi, nasze typy są początkami rozmów, które można rozważyć w przypadku Twojego istniejącego, zdywersyfikowanego portfela.Jeśli interesują Cię innowacje, nasze raporty i wywiady przedstawiają kilka najnowszych technologii i osiągnięć na rynku.Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak analizować firmy, nasze raporty dokładnie opisują, w jaki sposób oceniamy firmy i jakich konkretnych rzeczy szukać.Jeśli jesteś zupełnie nowy w inwestowaniu i to wszystko wydaje się przytłaczające, czytaj wszystko, co publikujemy przez sześć miesięcy, a następnie zadziw się, ile się nauczyłeś.Nie możemy się doczekać, aby podzielić się z wami tą niesamowitą podróżą. Dziękujemy za zainteresowanie 7investing!

    Przejmij kontrolę nad swoją finansową przyszłością!

    Wypróbuj 7investing już dziś!

      Nasze najlepsze pomysły, które naszym zdaniem są przydatne, KUPUJĄ na giełdzie. Nasze pełne badanie, które wyjaśnia, dlaczego kupujemy, i pomaga Ci stać się lepszym inwestorem. Nasza przejrzysta wydajność, która pokazuje, jak radzi sobie każdy z naszych typów w czasie rzeczywistym.