Dlaczego pożyczkodawcy odrzuciliby Twój wniosek o pożyczkę – i co należy zrobić później?

Category: Naszych Partnerów
17 lutego 2021

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Kiedy liczysz na pożyczkę osobistą, która pomoże Ci sfinansować zakup lub skonsolidować zadłużenie, denerwujące jest, że Twój wniosek o pożyczkę został odrzucony. Niestety zdarza się to wielu potencjalnym pożyczkobiorcom.

Ważne jest, aby zrozumiećdlaczegoTwój wniosek o pożyczkę może zostać odrzucony, a także poznać opcje dalszego postępowania. Ten przewodnik zawiera wgląd w problemy finansowe, które prowadzą do odrzucenia, a także kilka wskazówek, co należy zrobić po odmowie pożyczki.

Dlaczego pożyczkodawcy kredytów osobistych odrzuciliby Twój wniosek?

Oto kilka z najczęstszych powodów, dla których pożyczkodawca może odrzucić wniosek o pożyczkę:

 • Twoja ocena kredytowa jest zbyt niska:dla pożyczkodawców Twoja ocena kredytowa wskazuje, jakie jest prawdopodobieństwo, że spłacisz swoje długi w całości i na czas. Jeśli Twój wynik kredytowy jest niski, może to być spowodowane błędami finansowymi, takimi jak brak spłaty zadłużenia, brak jeszcze historii kredytowej lub szkodliwy błąd w raporcie kredytowym.
 • Twój dochód jest zbyt niski:pożyczkodawcy nie pozwolą ci pożyczyć więcej, niż uważają, że możesz sobie pozwolić na spłatę. Jeśli ubiegasz się o pożyczkę, której spłata przekracza Twoje możliwości, odmowa jest nieunikniona.Twój dochód jest zbyt nieregularny: pożyczkodawcy chcą również mieć wystarczającą pewność, że będziesz nadal zarabiać wystarczająco dużo, aby spłacać pożyczkę w czasie. Jeśli właśnie zmieniłeś pracę i masz długą historię nieregularnych zarobków, pożyczkodawca może niechętnie udzielić ci pożyczki.Masz już zbyt duże zadłużenie: jeśli pożyczyłeś dużo pieniędzy w stosunku do tego, co zarabiasz, pożyczkodawcy obawiają się, że będziesz mieć problemy ze spłatą tego, co jesteś winien.Ostatniozłożyłeśwniosek o tony kredytu:niektórzy pożyczkodawcy postrzegają to jako czerwoną flagę, gdy ubiegałeś się o wiele nowych kredytów w ciągu ostatnich kilku tygodni lub miesięcy. Martwią się, że wpadasz w kłopoty i nie chcą skończyć z trzymaniem torby, jeśli nie możesz nadążyć ze wszystkimi spłatami długu.W informacjach o zgłoszeniu występują niespójności:Jeśli podasz szczegóły dotyczące swoich dochodów, które nie zgadzają się z danymi sprawdzanymi przez pożyczkodawcę, pożyczkodawca może odrzucić wniosek z obawy, że nie przyszedłeś.Pożyczkodawca nie może zweryfikować informacji zawartych we wniosku:Pożyczkodawcy niewierzą Ci tylko na słowo, kiedy podasz szczegółowe informacje o swoich dochodach lub zadłużeniu. Jeśli nie mogą zweryfikować podanych przez Ciebie informacji finansowych – na przykład patrząc na zeznania podatkowe lub rozmawiając z pracodawcą – możesz odmówić pożyczki.Co zrobić, jeśli pożyczkodawca odrzuci Twój wniosek

  Kiedy pożyczkodawca odrzuci wniosek o pożyczkę z powodu raportu kredytowego, pożyczkodawca musi dostarczyć „Zawiadomienie o działaniu niepożądanym. To jest powiadomienie, że informacje z Twojego pliku kredytowego zostały wykorzystane przeciwko Tobie. W tym zawiadomieniu pożyczkodawcy muszą wyjaśnić, na czym polegał problem i powiedzieć, jak skontaktować się z biurem informacji kredytowej, które dostarczyło informacje.

  Jeśli Twoja pożyczka została odmówiona z innego powodu, pożyczkodawcy zwykle informują Cię, jaki był problem, kiedy otrzymujesz powiadomienie o odmowie – ale nie zawsze. Jeśli pożyczkodawca nie poda informacji, ale musisz zrozumieć dokładny powód odrzucenia, możesz spróbować zadzwonić i zapytać, ale nie ma gwarancji, że pożyczkodawca ujawni wszystkie szczegóły w procesie podejmowania decyzji.

  Ascent wybiera najlepsze pożyczki osobisteSzukasz pożyczki osobistej, ale nie wiesz od czego zacząć? Wybrane przez Ascent najlepsze pożyczki osobiste pomagają zdemistyfikować dostępne oferty, abyś mógł wybrać najlepszą dla swoich potrzeb.

  Jeśli znasz powód odmowy pożyczki, możesz podjąć kroki w celu rozwiązania konkretnego problemu. Na przykład, jeśli odmówiono Ci pożyczki z powodu problemu z kredytem, ​​powinieneś:

  • Uzyskaj kopię raportu kredytowego, aby sprawdzić, czy nie ma błędów i jakie negatywne informacje zostały opublikowane.
  • Jeśli wystąpią błędy, zakwestionuj nieścisłości z trzema głównymi biurami kredytowymi – TransUnion, Equifax i Experian. Zostanie przeprowadzone dochodzenie iw ciągu mniej więcej 30 dni zostanie podjęta decyzja. W wielu przypadkach niedokładne informacje zostaną usunięte.Rozważ skontaktowanie się z wierzycielami i poproszenie ich o usunięcie negatywnych informacji. Wierzyciele nie muszą usuwać negatywnych informacji, jeśli są poprawne, ale jeśli popełniłeś błąd i dokonałeś jednej spóźnionej płatności, możesz napisać list z dobrą wolą do swojego wierzyciela i zapytać, czy byłby skłonny to zrobić. Jeśli tak, może to znacznie poprawić twoją zdolność kredytową.Spłać dług. Jeśli Twoja ocena kredytowa jest niska, ponieważ wykorzystujesz zbyt dużo dostępnego kredytu, spłata części zadłużenia może doprowadzić do wzrostu wyniku.Pracuj nad budowaniem kredytu. Jeśli nie miałeś jeszcze czasu na zbudowanie kredytu lub masz negatywne informacje w swoim raporcie, możesz poprawić swój wynik poprzez odpowiedzialne zachowanie w zakresie zaciągania pożyczek. Obejmuje to dokonywanie terminowych płatności na wszystkie konta kredytowe. Jeśli nie masz jeszcze żadnego kredytu, spróbuj ubiegać się o zabezpieczoną kartę lub kartę studencką, aby móc zacząć budować kredyt.Jeśli Twoja pożyczka została odmówiona z innych powodów, możesz spróbować rozwiązać problem – ale podejście, które podejmiesz, będzie zależało od przyczyny odmowy. Możesz na przykład uzupełnić brakujące informacje lub przesłać nowy wniosek z dokładniejszymi szczegółami. Możesz też pracować stale w swojej obecnej pracy, aby rozwinąć stabilną historię zatrudnienia, lub spróbować zwiększyć swoje dochody, podejmując się pracy na boku.

   Jeśli musisz odbudować swój kredyt, zwiększyć dochody lub rozwinąć historię stabilnego zatrudnienia, może to zająć trochę czasu – więc zazwyczaj będziesz musiał poczekać miesiące, a nawet lata, zanim będziesz gotowy ponownie ubiegać się o pożyczkę. Jeśli potrzebujesz finansowania od razu, możesz spróbować złożyć wniosek u innego pożyczkodawcy, który może mieć luźniejsze wymagania kwalifikacyjne, lub możesz spróbować ubiegać się o mniejszą pożyczkę, do której możesz się łatwiej kwalifikować.

   Inną opcją jest próba ubiegania się o pożyczkę u wykwalifikowanego cosignera. Jest to najszybszy sposób na uzyskanie zgody na pożyczkę po wcześniejszej odmowie, ale musisz znaleźć kogoś, kto nie tylko ma dobry kredyt, ale jest również skłonny do współtworzenia i współodpowiedzialności za Twój dług – a to jest wielka prośba.

   Radzenie sobie z odmową pożyczki

   Istnieje wiele powodów, dla których możesz odmówić udzielenia pożyczki osobistej – i wiele kroków, które możesz podjąć, aby odpowiedzieć na odmowę i zwiększyć swoje szanse na uzyskanie zezwolenia w przyszłości. Musisz tylko zrozumieć powody odrzucenia i zaplanować, jak stać się bardziej wykwalifikowanym pożyczkobiorcą, aby następnym razem złożyć wniosek.

   Nasze wybory najlepszych pożyczek osobistych na 2020 rok

   Sprawdziliśmy rynek, aby przedstawić naszą krótką listę najlepszych dostawców pożyczek osobistych. Niezależnie od tego, czy chcesz szybciej spłacić dług, obniżając stopę procentową, czy też potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, aby dokonać dużego zakupu, te najlepsze w swojej klasie typy mogą pomóc Ci osiągnąć Twoje cele finansowe. Kliknij tutaj, aby uzyskać pełne zestawienie naszych najlepszych typów.