Do czego można wykorzystać pożyczkę osobistą?

Category: Kredytowej Może
17 lutego 2021

Pożyczka osobista może być przeznaczona na prawie wszystko, czego chce pożyczkobiorca. Pożyczkodawcy nakładają kilka ograniczeń na pożyczki osobiste, co czyni je atrakcyjną opcją dla osób chcących spłacić dług lub zrealizować inne cele finansowe.

Wiele lub wszystkie przedstawione firmy zapewniają LendEDU rekompensatę. Dzięki tym prowizjom zapewniamy naszym klientom bezpłatną usługę. Odszkodowanie, wraz z godzinami dogłębnych badań redakcyjnych, określa, gdzie i jak firmy pojawiają się w naszej witrynie.

Pożyczki osobiste to wszechstronne narzędzie finansowe, z którego możesz korzystać na prawie wszystko, co chcesz.

Zaciągając pożyczkę osobistą, składasz wniosek w banku, spółdzielni pożyczkowej lub pożyczkodawcy online. Jeśli zostaniesz zatwierdzony, możesz pożyczyć kwotę, którą spłacisz w określonym czasie. Zapłacisz odsetki i będziesz mógł wykorzystać fundusze według własnego uznania.

Pożyczki osobiste różnią się od innych rodzajów pożyczek, które zaciągasz, takich jak hipoteka lub pożyczka samochodowa, ponieważ są niezabezpieczone, co oznacza, że ​​nic nie stanowi zabezpieczenia pożyczki.

Pożyczkodawca ma tylko twoją obietnicę spłaty, dlatego przed udzieleniem pożyczki osobistej sprawdza twoją zdolność kredytową i dochody.

Na tej stronie:

Najpopularniejsze zastosowania pożyczek osobistych

Ponieważ pożyczki osobiste są tak wszechstronne, pożyczkobiorcy zaciągają tego typu pożyczki z wielu różnych powodów. Jeśli jednak nadal zastanawiasz się, do czego służą pożyczki osobiste, oto dziewięć najczęstszych powodów, dla których ludzie uzyskują pożyczkę osobistą.

1) Spłata wyższego zadłużenia odsetkowego

Pożyczki osobiste mają zazwyczaj niższe oprocentowanie niż karty kredytowe. Jeśli masz duże zadłużenie na karcie kredytowej, możesz spłacić to, co jesteś winien, spłacając pożyczkę osobistą.

Ta strategia refinansowania karty kredytowej może nie tylko potencjalnie obniżyć koszty odsetek i zaoszczędzić pieniądze, ale może również znacznie ułatwić spłatę zadłużenia, jeśli jesteś w stanie spłacić wiele kart kredytowych za pomocą jednej pożyczki osobistej. Będziesz wtedy mieć do zrobienia tylko jedną miesięczną płatność zamiast wielu planów płatności z wieloma wierzycielami.

Jeśli masz jakiekolwiek inne zadłużenie z wysokimi stopami procentowymi, możesz je również spłacić za pomocą pożyczki osobistej. Możesz również skorzystać z pożyczki osobistej, aby skonsolidować wiele form zadłużenia w jedną, łatwiejszą w zarządzaniu pożyczkę.

2) Pokrycie kosztów leczenia

Lądowanie w szpitalu lub radzenie sobie z niespodziewaną chorobą może być niezwykle kosztowne – zwłaszcza, że ​​odliczenia od kosztów ubezpieczenia zdrowotnego dramatycznie wzrosły w ostatnich latach. Dla tych, którzy mają trudności z opłaceniem rachunków medycznych, rozwiązaniem może być pożyczka osobista. Pożyczka osobista może pozwolić na bezzwłoczne uzyskanie potrzebnego leczenia i spłacenie z czasem kosztów leczenia.

3) Ulepszenia domu

Może być konieczna modernizacja domu lub naprawa domu – co może być problemem, jeśli nie masz gotówki na kosztowną przebudowę.

Możesz wziąć pożyczkę pod zastaw domu lub linię kredytową pod zastaw domu, które mają zwykle niższe oprocentowanie niż pożyczki osobiste. Odsetki od pożyczki pod zastaw domu lub linii kredytowej mogą również podlegać odliczeniu od podatku, pod warunkiem, że wykorzystujesz wpływy z pożyczki na ulepszenia domu. Ale kiedy pożyczasz pod zastaw domu, korzystając z tego rodzaju pożyczek, narażasz swój dom na ryzyko, w przeciwieństwie do pożyczki osobistej, która nie jest zabezpieczona przez Twój dom.

Możesz zdecydować, że nie chcesz ponosić kosztów uzyskania pożyczki pod zastaw domu lub linii kredytowej pod zastaw domu – co może obejmować opłacenie wyceny domu i kosztów zamknięcia pożyczki – więc uzyskanie pożyczki osobistej może być bardziej sensowne dla ty.

Pożyczka osobista nr 1 w rankingu LendEDU

 • Stawki już od 3,49%
 • Oceń program Beat Guarantee
 • Minimalna ocena kredytowa 660

4) Aby zareagować na nagły wypadek

Sytuacje kryzysowe zdarzają się zbyt często i niestety wiele osób nie ma funduszu awaryjnego, więc nie są przygotowani do reagowania, gdy nagle potrzebują gotówki. Chociaż możesz obciążyć koszty awaryjne kartą kredytową, uzyskanie pożyczki osobistej może być znacznie mniej kosztowne.

Dodatkowo, zamiast zadłużenia na karcie kredytowej, którego spłata może trwać latami, jeśli spłacisz tylko minimum, Twoja pożyczka zostanie spłacona zgodnie z ustalonym harmonogramem zgodnie z warunkami ustalonymi z pożyczkodawcą. Wiele pożyczek osobistych ma okres spłaty od trzech do pięciu lat, więc będziesz dokładnie wiedzieć, ile czasu zajmie uwolnienie się od długu.

Jest wielu pożyczkodawców, którzy mają szybki proces składania wniosków i szybko udostępniają fundusze, więc nie zakładaj, że uzyskanie dostępu do gotówki z pożyczki osobistej zajmie zbyt dużo czasu, gdy nadejdzie sytuacja nadzwyczajna.

5) Pokrycie kosztów pogrzebu

Niestety pogrzeby mogą być bardzo kosztowne, a wiele osób nie ma pieniędzy, aby za nie zapłacić. Ostatnią rzeczą, o którą chcesz się martwić po śmierci bliskiej osoby, jest to, jak pokryć koszty godnego pochówku.

Pożyczka osobista może zapewnić środki potrzebne do pokrycia kosztów pogrzebu, a także związanych z tym kosztów, takich jak działka cmentarna.

6) Naprawa lub konserwacja pojazdu

Kiedy potrzebujesz samochodu, aby dostać się do pracy lub wypełnić obowiązki rodzinne, nie możesz sobie pozwolić na bez niego. Niestety konserwacja i naprawy samochodu mogą być kosztowne. A jeśli czekasz z poprawkami, problemy zwykle się pogarszają.

Wzięcie pożyczki osobistej, aby pomóc Ci w przywróceniu samochodu na drogę, może być mądrą decyzją, zwłaszcza jeśli w innym przypadku nie byłbyś w stanie dokonać napraw, których potrzebujesz, aby nadal mieć transport.

7) Pokrycie kosztów przeprowadzki

Przeprowadzka może pomóc w obniżeniu kosztów mieszkaniowych, dzięki czemu można mieć więcej miejsca w budżecie, znaleźć lepszą przestrzeń dla rodziny lub skorzystać z nowych możliwości zawodowych.

Niestety, czasami przeprowadzka może być bardzo kosztowna. Przeprowadzka na duże odległości może kosztować wiele tysięcy dolarów, ale nawet przeprowadzki lokalne są często droższe, niż większość ludzi zdaje sobie sprawę.

Kiedy musisz przeprowadzić się i martwisz się, jak opłacić rachunki za przeprowadzkę, pożyczka osobista może zapewnić potrzebne środki.

8) Na wakacje

Zaciągnięcie pożyczki osobistej na opłacenie wakacji zwykle nie jest najlepszym wyborem finansowym, ponieważ płacisz odsetki za coś, co nie jest naprawdę konieczne. Mimo to często bardziej odpowiedzialne finansowo jest wykorzystanie pożyczki osobistej na sfinansowanie wakacji niż korzystanie z karty kredytowej z wyższym oprocentowaniem.

Jeśli musisz pożyczyć na wakacje, ponieważ w przeciwnym razie przegapisz coś ważnego, na przykład ślub członka rodziny, rozważ rozważenie opcji pożyczki osobistej. Wielu pożyczkodawców oferuje pożyczki osobiste w wysokości zaledwie 1000 USD, więc nie będziesz musiał pożyczać więcej niż to konieczne.

Postaraj się, aby saldo pożyczki było jak najniższe, a jeśli możesz odłożyć wakacje do czasu, gdy będziesz w stanie zapłacić gotówką, rozważ zrobienie tego.

9) Zapłacić za wesele

Wesela kosztują fortunę i być może będziesz musiał wymyślić gotówkę, aby zapłacić za ten wyjątkowy dzień. Jeśli to zrobisz, pożyczka osobista może być niedrogim rozwiązaniem na pokrycie kosztów ślubu. Jednak podobnie jak w przypadku wakacji, powinieneś starać się pożyczyć minimum, ponieważ nie chcesz rozpoczynać życia małżeńskiego z dużym długiem.

>>Czytaj więcej : Pożyczki ślubne

Inne sposoby wykorzystania pożyczki osobistej

Jak wspomniano, pożyczki osobistej można przeznaczyć na prawie wszystko. Mamy wiele stron, które omawiają wykorzystanie pożyczki osobistej na określone wydatki. Sprawdź je poniżej:

 • Aby zapłacić za opłaty prawne
 • Zakup ATV
 • Zakup skuterów wodnych
 • Zakup kosiarki
 • Zakup skutera lub motoroweru
 • Układanie lub naprawianie podjazdu
 • Zakup broni palnej
 • Płacenie za operacje plastyczne lub zabiegi kosmetyczne
 • Płacenie za IVF
 • Płacenie za pracę dentystyczną
 • Wykończenie piwnicy
 • Płacę za nowy dach
 • Płacenie za kształtowanie krajobrazu
 • Kupowanie złota lub srebra
 • Kupno food trucka
 • Płacenie za jednostkę klimatyzacji
 • Przebudowa łazienki
 • Dokonanie przedpłaty za swój dom
 • Kupowanie prezentów świątecznych
 • Kupowanie prezentów na święta
 • Kupowanie łodzi
 • Płacenie za koszty adopcyjne
 • Konsolidacja kart kredytowych
 • Zakup basenu
 • Płacenie za szambo
 • Płacenie kaucji
 • Zakup skutera śnieżnego
 • Zakup akwarium
 • Kupowanie szopy na zewnątrz
 • Kupowanie paneli słonecznych
 • Zakup małego domu
 • Finansowanie hydrauliczne

Na co nie można wykorzystać pożyczki osobistej

Chociaż możesz wykorzystać pożyczkę osobistą na prawie wszystko, co chcesz, większość pożyczkodawców ma pewne ograniczenia i może zapytać we wniosku o pożyczkę, na co planujesz przeznaczyć pieniądze, aby upewnić się, że nie wykorzystasz ich z zabronionych powodów.

Niektóre z rzeczy, które pożyczkodawcy zwykle zabraniają ci korzystania z pożyczek osobistych, obejmują:

 • Opłacanie czesnego: pożyczkodawcy zwykle nie chcą pożyczać studentom, którzy chcą opłacić ich edukację, ponieważ pożyczki osobiste nie są objęte wszystkimi zabezpieczeniami, jakie zapewnia pożyczkodawca. Pożyczki studenckie prawie nigdy nie mogą zostać umorzone w przypadku bankructwa, co jest ważne dla pożyczkodawców, ponieważ studenci bez dochodów mogliby się poważnie zadłużyć i po prostu nie spłacać pożyczek. Pożyczki osobiste podlegają spłacie, więc pożyczkodawcy generalnie zdecydowali, że udzielanie pożyczek osobistych na pokrycie czesnego jest zbyt ryzykowne.
 • Nielegalne działania : nie możesz pożyczać środków z osobistej pożyczki do wykorzystania w nielegalnych przedsięwzięciach. Jeśli chciałeś założyć firmę produkującą nielegalne narkotyki, nie możesz wykorzystać pożyczki osobistej jako kapitału początkowego.
 • Hazard: Nie możesz zaciągnąć pożyczki osobistej w celu wykorzystania środków w kasynie lub w innych grach losowych.