Federalna ulga podatkowa na energię słoneczną: odpowiedzi na wszystkie pytania

Category: Twojej Okolicy
17 lutego 2021

Zaktualizowano 29 września 2020 r

Federalna ulga podatkowa na energię słoneczną, znana również jako ulga podatkowa na inwestycje słoneczne lub ITC, jest najważniejszą zachętą do wykorzystania energii słonecznej dostępną w Stanach Zjednoczonych. Jeśli zainstalujesz panele słoneczne przed końcem 2020 roku, otrzymasz ulgę podatkową w wysokości 26% kosztu Twojej instalacji słonecznej.

Ulga podatkowa jest stosowana do federalnego podatku dochodowego i może znacznie zmniejszyć, a nawet wyeliminować to, co jesteś winien! Istnieją jednak pewne zasady i wytyczne, które określają, kto może ubiegać się o kredyt.

Na tej stronie:
 • Historia kredytu słonecznego
 • Jak to działa?Kto się nadaje?Jak to odebrać?Poniższy artykuł zawiera informacje o tym, kto może ubiegać się o ulgę podatkową na energię słoneczną, jak to działa i jakie czynniki mogą wpłynąć na Twoje uprawnienia.

  Historia federalnego kredytu słonecznego

  Z technicznego punktu widzenia istnieją dwie różne ulgi podatkowe od energii słonecznej: jedna dla instalacji mieszkalnych i jedna dla instalacji komercyjnych. W większości przypadków ludzie nazywają je po prostu „ulgą podatkową na energię słoneczną lub ITC.

  Po raz pierwszy uchwalony w 2005 r. Jako część ustawy o polityce energetycznej z 2005 r., Ulga podatkowa dotycząca energii słonecznej rozpoczęła się jako ulga podatkowa w wysokości 30% kosztów instalacji systemu paneli słonecznych.

  Ulga podatkowa miała wygasnąć w 2007 r., Ale jej popularność i sukces w rozszerzaniu branży solarnej doprowadziły do ​​jej przedłużenia w 2008 r.

  W 2015 r. Ponownie przedłużono ulgę podatkową od energii słonecznej. Wraz z tym przedłużeniem Kongres wprowadził harmonogram „zmniejszania ulgi podatkowej w czasie. Oto rozkład harmonogramu:

  • 2016-2019: Ulga podatkowa pozostaje równa 30% kosztu instalacji słonecznej dla właścicieli domów i firm.
  • 2020: Ulga podatkowa spada do 26% kosztu instalacji słonecznej dla właścicieli domów i firm. 2021: Ulga podatkowa spada do 22% kosztu instalacji słonecznej dla właścicieli domów i firm. 2022 i później: Federalna ulga podatkowa wygasa w przypadku domowych instalacji słonecznych. Komercyjni właściciele energii słonecznej mogą kwalifikować się do ulgi podatkowej w wysokości 10% kosztu układu słonecznego.Jak działa federalna ulga podatkowa na energię słoneczną?

   W całym 2020 r. Ulga podatkowa na energię słoneczną jest równa 26% kosztów instalacji systemu słonecznego.

   Na przykład instalacja paneli słonecznych w budynkach mieszkalnych o mocy 6 kW (kW) w Kalifornii kosztuje około 16 080 USD. Kredyt dla tego systemu wyniósłby 26% z 16 080 USD, czyli 4180 USD.

   Ulga podatkowa na energię słoneczną obniża całkowity koszt instalacji tego systemu do zaledwie 11 899 USD!

   Zobacz szacunkowe koszty i ulgi podatkowe dla paneli słonecznych na konkretnym dachuDo końca 2020 r. Federalna ulga podatkowa na energię słoneczną wyniesie 26% kosztów instalacji systemu słonecznego, zanim zmniejszy się do 22% w 2021 r. I całkowicie wygaśnie w przypadku instalacji mieszkaniowych w 2022 r. Po 2021 r. Firmy mogą otrzymać 10% podatku. Kredyt na instalację paneli słonecznych.

   To, czy możesz ubiegać się o pełną kwotę kredytu, zależy od kilku czynników.

   Kto kwalifikuje się do federalnej ulgi podatkowej na energię słoneczną?

   Każdy, kto płaci za instalację paneli słonecznych w swoim domu lub firmie, którą jest właścicielem, może ubiegać się o ulgę podatkową na energię słoneczną, o ile ma obowiązek podatkowy w roku instalacji. Musisz także być właścicielem systemu paneli słonecznych, aby kwalifikować się do ulgi podatkowej. Jeśli zdecydujesz się na zakup energii słonecznej w ramach umowy PPA dotyczącej energii słonecznej lub leasingu.

   Zasadniczo oznacza to, że jeśli jesteś winien podatek dochodowy w tym samym roku instalacji i jesteś właścicielem paneli słonecznych, kwalifikujesz się do ulgi podatkowej.

   Pamiętaj, że nie możesz wziąć kredytu większego niż kwota należnych podatków, ponieważ ITC jest „bezzwrotną ulgą podatkową. Możesz jednak ubiegać się o kredyt przez ponad rok i przenieść pozostałą kwotę na następny rok.

   Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, co kwalifikuje się do federalnej ulgi podatkowej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym często zadawanych pytań ITC.

   Jak ubiegać się o federalną ulgę podatkową od energii słonecznej?

   Aby ubiegać się o kredyt mieszkaniowy, wypełnij formularz 5695 wraz z formularzem 1040 podczas składania zeznań podatkowych. Instrukcje dotyczące formularza 5695 są dość łatwe do naśladowania i zawierają arkusz roboczy, który pomoże Ci dowiedzieć się, jaką część kredytu możesz ubiegać się w tym roku.

   Oto linki do dwóch głównych dokumentów na rok podatkowy 2019:

   Federalna ulga podatkowa na energię słoneczną sprawia, że ​​energia słoneczna jest bardziej dostępna

   Federalne zachęty podatkowe, takie jak ulga podatkowa na energię słoneczną, sprawiają, że energia słoneczna jest tańsza i bardziej opłacalna dla przeciętnego właściciela domu.

   Należy zauważyć, że aby uzyskać pełne 26% ulgi podatkowej, system musi zostać „oddany do użytku do końca 2020 r. IRS nie definiuje, co oznacza „miejsce do użytku, ale można bezpiecznie założyć że dzieje się tak, gdy system jest w pełni połączony, a narzędzie zezwala na działanie.

   Oznacza to, że wybranie teraz energii słonecznej jest najlepszym sposobem na zagwarantowanie najwyższych możliwych oszczędności. W takim razie nie skracasz go zbyt blisko z federalnymi terminami kredytowania podatku słonecznego.

   Sprawdź recenzje instalatorów solarnych w Twojej okolicy i poproś o spersonalizowaną ocenę swojej nieruchomości i opcji energetycznych.