Firmy zajmujące się kryptowalutami zatrudniają osoby z Wall Street

Firmy prowadzące wymianę kryptowalut szukają pomocy Wall Street

Firmy zajmujące się wymianą kryptowalut szukają specjalistów, jacy pomogą w trakcie budowy infrastruktury na kwitnącym obecnie rynku kryptowalut. Ci specjaliści pochodzić są najprawdopodobniej z Wall Street. Najnowszym tego przykładem jest firma DRW i jej dział wymiany kryptowalut – Cumberland.

Firma zatrudniła ostatnio Helin Gao, jaka w Goldman Sachs zajmowała się transakcjami typu swap. Tak wynika z maili, do których dotarła amerykańska redakcja Business Insidera, natomiast które wysłany zostały do odwiedzenia pracowników Cumberland. DRW pragnie najwyraźniej powiększyć dział. Wyszukują obecnie tradera i programisty.

Cumberland wystartował bezpośrednio w 2014 roku. Pozwala na wymianę walut jezdnią elektroniczną lub w placówkach. Zajmuje się też ogromnymi operacjami na bitcoinach.

Hehmeyer Trading, firma spośród Chicago, która zajmuje się transakcjami z użyciem nakładów własnych, również poszukuje programisty. W ogłoszeniu na LinkedIn możemy przeczytać, że wyszukuje kogoś do "budowy jak i również utrzymania systemów do umowy i przygotowania strategii przy kontekście rynków kryptowalut.

DV Chain, dział DV Trading, który zajmuje się kryptowalutami, to kolejny podmiot na tym rynku. Poszukuje programisty, który pomoże zbudować nową generację platformy. Prezes DV Chain, Garrett See, powiedział amerykańskiej redakcji Business Insidera, że nie wyszukują koniecznie kogoś z doświadczeniem w blockchainie czy kryptowalutach. Przyznał, że chodzi na temat osoby, które mają jednakże doświadczenie ze światem tradingu. A takie osoby, pracowały zwykle dla gigantów z Wall Street.

Technologia z Wall Street po świecie kryptowalut

See powiedział, hdy firma skupia się w tej chwili na poprawie interfejsu między systemami transakcji a giełdami wymiany kryptowalut, takimi jak na przykład Coinbase. Jego zdaniem tęskni tam możliwości znanych z tradycyjnych giełd.

Zobacz też: Uważaj w DasCoin! Polskie Stowarzyszenie Bitcoin ostrzega przed nową "wirtualną walutą"

– Adaptujemy oprogramowanie znany z tradycyjnej strony www biznesu i wdrażamy gryzie na rynki kryptowalut – powiedział See.

Dodał, że giełdy kryptowalut funkcjonują inaczej. Jego zdaniem są wciąż "stronami internetowymi" jak i również brakuje im poważnej wielkości znanej z tradycyjnych parkietów. Przez rosnące ceny kryptowalut, w ciągu jednego poranka łączna wartość transakcji umie przekraczać nawet 26 milionów dolarów. Firmy tradingowe szukają zatem sposobów dzięki usprawnienie swojej technologii.

Niedawno serwery Krakena, kantoru wymiany kryptowalut, padły w weekend z powodu wzrostu liczby transakcji. Kraken także szuka kogoś, kto zainteresuje się platformami tradingowymi.

Josiah Hernandez, dyrektor ds. strategii w CoinSource, wytwórcy bankomatów z bitcoinami spodziewa się, że te miejsca zajmą osoby z Wall Street.

Niewiele osób z branży technologicznej będzie w stanie szybko nauczyć się spraw dotyczących budowaniem zbytów i zachowaniem płynności finansowej – powiedział.

Cboe i CME, giganci branży finansowego, ogłosili ostatnio, hdy wprowadzą produkty związane wraz z transakcjami na kryptowalutach. Traderzy będą mogli obstawiać ewentualne ceny bitcoina – któregoż to cena zresztą poszybowała w ostatnich dniach. Najprawdopodobniej inne firmy z Wall Street mocniej włączą się w temat kryptowalut.

Ekspert podatkowy: rejestracja działalności po Czechach nic nie odmieni Pieniądze