Bitcoin jest najwyżej w historii

Bitcoin szaleje - był najwyżej w historii, w tej chwili bańka pęka. Kilkanaście procent w dół

Notowania bitcoina przebiły w czwartek1140 dol, tym samym bijąc poprzedni rekord z listopada 2013 r. - donosi Bloomberg. Dzień później kurs spadł o ponad kilkanaście procent, by pod jego skraj przekroczyć granicę 1000 dolarów.

Kurs bitcoina szalał. W czwartek rano kosztował najwięcej w historii, a jego kapitalizacja rynkowa przekraczała 16, 1 mld dol.

Jedak w przeciągu dnia jego kurs drastycznie zaczął spadać. W najgorszym momencie kryptowaluta traciła w porządku. 21 proc., a do niej wartość spadła poniżej 900 dol.

Kilka minut wystarczyło, żeby bitcoin stracił ok. 250 dol.

Foto: Stooq. pl Notowania bitcoina z godz. 16. 24

Później jednak nastąpiła stabilizacja kryptowaluty, której wartość przekroczyła 1000 dolarów.

Bitcoin an ograniczenie zwyczajnych walut

Jeszcze dzisiaj rano kryptowaluta była na swoich historycznych maksimach. Ogólnie jednak sytuacja jak i również tak wygląda dość pozytywnie. W ciągu ostatnich pięć miesięcy bitcoin zyskał w porządku. 60 proc. Skądże taka popularność wirtualnej waluty?

Jako bezpośrednią przyczynę analitycy wskazują zwłaszcza ograniczenia płynności zwyczajowych walut po Chinach, Indiach i Wenezueli. W tych pierwszych władze monetarne dokonały celowego wyschnięcia płynności na rynku jednodniowych pożyczek, co bardzo mocno osłabiło pozycje spekulantów, grających na osłabienie chińskiej waluty.

Foto: Bloomberg. com Notowania bitcoina od 2013 roku

Co więcej, tamtejszy urząd regulacyjny wzmocnił opieka nad celem zakupu walut, m. in. wyłączając możliwość zakupu zagranicznej nieruchomości. Banki muszą raportować transfery od niższej kwoty niż wcześniej, tj. 200 tys. juanów (ok. 28 tys. euro). Handlowanie dolarami było utrudnione, ludzie boją się o swoje oszczędności, toteż też zwracają się w stronę wirtualnych walut.

Z kolei w Indiach w listopadzie rząd 1 dekretem unieważnił dwa najpopularniejsze nominały banknotów: 500 jak i również 1000 rupii. Indie tymże samym wycofały z rynku 85 proc. gotówki z obiegu. Ma to wesprzeć m. in. walczyć z kontrabandą nielegalnych przepływów pieniężnych i łapówkami. Podobny powód wycofania pieniędzy o największych nominałach wystosował rząd Wenezueli.

Bitcoin najlepszy w 2016 r.

Ale to nie wszystko. Osoby kupujące bitcoiny mogą także obawiać się izolacjonistycznej strategii Donalda Trumpa, zwróceniu się przeciwko wolnemu handlowi i wszelkim ograniczeniom, jakie rządy będą nakładały na tradycyjne waluty.

Powodów wydaje się być pewnie i jeszcze większą ilość wiadomości. Niemniej, jeśli traktowalibyśmy bitcoina jak zwyczajną walutę, wówczas bezsprzecznie przyniósł on najbardziej liczną stopę zwrotu w 2016 r. - na poziomie 126 proc. Żadna inna waluta świata nie przyniosła takowego zysku. Na kolejnym miejscu uplasował się brazylijski real ze stopą zwrotu rzędu 21, 9 proc.

Foto: The Money Project Waluty z najogromniejszą i najmniejszą stopą zwrotu w 2016 r. Tagi: bitcoin kryptowaluta waluty Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie

Barclays Capital: deflacja w eurostrefie może być długa jak i również szkodliwa Ze świata