Gdzie inwestuje Azjatycki Bank Lokaty Infrastrukturalnych

Gdy wyczerpią się finanse z UE, nowe środki na inwestycje mogą przyjechać z Azji

Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) ma rozszerzyć działalność o finansowanie lokaty w Polsce. - Według 2020 roku, gdy wyczerpią się środki z UE, finansowanie z AIIB zostanie bardzo ciekawą opcją - mówi Radosław Pyffel, polski przedstawiciel banku.

Pierwotnie AIIB powołano do opłacania inwestycji w Azji. Pyffel podkreśla jednak, że instytucja ta siłą rzeczy wpisała się w koncepcję Nieznanego Jedwabnego Szlaku. - Polska odgrywa w Nowym Jedwabnym Szlaku bardzo istotną funkcje, ponieważ przez nasz teren wiedzie najszybsze połączenie wraz z Chin do Europy - mówi Pyffel.

Dodaje, że za 10 latek obraz Polski całkowicie się zmieni. Może to nastąpić za sprawą Centralnego Portu Lotniczego, nowych centrów logistycznych, udrożnienia i połączenia Wisły i Odry. - Dzięki temu możemy odgrywać rolę spichlerza Azji, czy zostać środku rozładunkowym na resztę Europy. Kluczowe będą tu bez wątpienia decyzje polityczne. Pieniądze znajdą się na pewno, m. in. właśnie w AIIB - dodaje polski ambasador banku.

Tagi: banki Chiny Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Odbiorców. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem punkt widzenia o likwidacji OFE. W jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, ma możliwość uniknąć kary. Wystarczy aktywny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę na aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Koncepcja Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Deutsche Bank: Gospodarka Wielkiej Brytanii nie wydaje się być w złym stanie