Facebook - skup akcji własnych za 6 mld dol.

Facebook wykupi własne akcje za sześć mld dol. Po jednego razu pierwszy w swojej historii

Facebook ogłosił wykup osobistych akcji za ok. 6 mld dol. To dość niecodzienne w przypadku spółek tego rodzaju.

O planowanym wykupie własnych działaniu wiemy z dokumentów kompleksowych w SEC (amerykańska komitet papierów wartościowych i giełd).

Facebook zakomunikował, hdy własne akcje od udziałowców zacznie skupować w pierwszym kwartale 2017 r. Firma nie określiła czasu trwania programu.

To dość niecodzienny krok dla przedsiębiorstw technologicznych w rodzaju Facebooka. Zwykle, zamiast zwracać pieniądze inwestorom, szukają raczej sposobności do wydania gotówki przy ramach inwestycji i przyspieszania wzrostu. To pierwszy skup własnych akcji w relacji Facebooka.

Firma ma ok. 26 mld dol. w gotówce i krótkoterminowych papierach wartościowych. Wcześniej w poniższym miesiącu cena akcji spadła o ok. 8 proc., gdy Facebook zakomunikował udziałowcom, że tempo wzrostu przychodów spadnie w nadchodzących kwartałach, a rok 2017 stanie się "rokiem agresywnych inwestycji".

Przypomnijmy, w trzecim kwartale Facebook zanotował ponad szóstej mld dol. przychodów. Aż 84 proc. tej sumy stanowiły wpływy z reklamy mobilnej. Zysk netto wyniósł 2, 4 mld dol.

Przy okazji przy osobnym oświadczeniu Facebook ogłosił, że Jas Athwal, szef działu księgowego, odchodzi spośród pracy po 9 czasach spędzonych w firmie.

Tagi: facebook akcje skup akcji Mark Zuckerberg Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” tuż przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli jakiś człowiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przekształca nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zwiać spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie

Aplikacja telewizyjna Facebooka