G2A. COM wyróżnione w „Inicjatorze Innowacji”

Specjalne wyróżnienie przyznane przez redakcję Business Insider Nasz kraj podczas trzeciej gali "Inicjatora Innowacji Newsweeka" powędrowało do firmy G2A. COM, spółki zajmującej się m. in. płatnościami online i architekturą aukcyjną, na której jesteśmy wstanie sprzedawać gry wideo.

W środę 7 czerwca 2017 roku w Środku Nauki Kopernik w Stolicy odbyła się po jednego razu trzeci gala "Inicjatora Nowinek Newsweeka", podczas której ogłoszono zwycięzców konkursu. Przystąpić do odwiedzenia niego mogły firmy, które odniosły sukces dzięki wykorzystywaniu innowacji i które stale wdrażają takie rozwiązania pomiędzy innymi w sferze strukturze przedsiębiorstwa, marketingu czy aktywności społecznej.

Wyróżnienie od redakcji Business Insider Nasz kraj powędrowało do firmy G2A. COM.

– G2A. COM to firma, która patrzy na świat oczami innowatorów – powiedział Łukasz Grass, redaktor naczelny Business Insider Polska i dodał:

Jej szybki progres wziął się z wdrażania nowych pomysłów, a nie tylko kopiowania gotowych wzorców. Tylko w ten strategia polskie firmy mogą stawać w szranki z największymi na świecie. Albo także tymi największymi na ziemi już być, jak to posiada miejsce w przypadku G2A. COM.

W zespole najbardziej innowacyjnych firm po Polsce oprócz G2A. com znalazły się także Alior Bank, i-systems, Smart Fluid, Hector. 24., mReh i IDH (InDaHash) Media Limited.

Czym zajmuje się G2A. COM?

G2A. COM to globalny ekosystem zbudowany wokół dwóch podstawowych wyrobów:

  • G2A Marketplace,
  • G2A PAY.

G2A Marketplace to podest aukcyjna zaprojektowana specjalnie do odwiedzenia sprzedaży dóbr cyfrowych takich jak gry wideo bądź programy użytkowe. Korzysta z niej 13 milionów odbiorców, którzy mogą wybierać spośród ofert 270 tysięcy sprzedawców z całego świata.

G2A PAY to międzynarodowa bramka płatności stworzona dla nowoczesnych biznesów online. Dostarcza jedno rozwiązanie umożliwiające akceptację ponad 200 globalnych jak i również lokalnych metod płatności. Inne projekty w ekosystemie to G2A 3D – podest do drukowania 3D, Blunt Force – pierwszoosobowa gra akcji stworzona w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) przez G2A Dev Studio, G2A Gear – specjalna strefa spośród ubraniami i akcesoriami dla fanów gier i nie zaakceptować tylko, a także G2A Direct – usługa pozwalająca twórcom gier na zrobienie własnego sklepu na platformie G2A.

"Inicjator Innowacyjności Newsweeka"

Wyróżnienie wręczono podczas gali "Inicjatora Innowacji". Co to takiego? Celem konkursu wydaje się promocja innowacyjności na polskim rynku. Organizator konkursu wówczas tygodnik „Newsweek Polska”, zaś partnerem merytorycznym jest firma doradcza PwC. Chcemy wyłonić i docenić te koordynacjekonfederacje, konfiguracje, federacje, instytucje, unie, technologie, hierarchie, dla których innowacyjność wydaje się być motorem działania.

Do udziału w konkursie zapraszane są wszystkie organizacje prowadzące działalność innowacyjną niezależnie od rozmiaru, formy własności i sektora gospodarki. Zgłoszenia zostały ocenianie w 4 działach:

– duże firmy działające powyżej 2 latek;

– małe jak i również średnie przedsiębiorstwa powyżej dwóch lat;

– startupy (firmy utworzone nie wcześniej niż 2 lata zanim rokiem podlegającym ocenie);

– innowacyjny projekt roku kalendarzowego – przedsięwzięcie realizowane razem przez naukę i interes.

Do konkursu zapraszane są małe i średnie firmy, duże przedsiębiorstwa, świat edukacji oraz startupy, które odniosły konkretne sukcesy rynkowe dzięki inwestowaniu w działalność innowacyjną i konsekwentnie dalej ją rozwijają, wykorzystują prowadzenie robót badawczo – rozwojowych do wprowadzania na rynek świeżych produktów i usług, stworzyły nowe rozwiązania, technologie, towary i usługi wprowadzone później na rynek. Uczestnicy wprowadzają innowacyjne rozwiązania w domenie organizacji przedsiębiorstwa, marketingu, bądź związane z działalnością społeczną, a dzięki efektywnie przeprowadzonemu procesowi innowacyjności zwiększają osobisty udział w rynku, dochody z i rentowność, a po konsekwencji zyskują przewagę nad konkurentami.

Wyboru w największym stopniu innowacyjnych firm dokonała Kapituła składająca się z pracownik biznesu, nauki oraz instytucji publicznych.

W Kapitule zasiadają Dariusz Ćwiklak (szef działu Biznes tygodnika „Newsweek Polska”), Łukasz Grass (redaktor naczelny Business Insider Polska), Krzysztof Klincewicz (profesor Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego), Beata Tylman (dyrektor w zespole Innowacje i B+R, dopłaty i ulgi w przedsiębiorstwie doradczej PwC), Dariusz Żuk (prezes i współtwórca Naszego kraju Przedsiębiorczej – think tanku działającego w obszarze przedsiębiorczości) i Tomasz Gałaszkiewicz (Brand Manager BMW).

Tagi: innowacje startupy firmy Polska Komentując korzystasz z przybory Facebooka. Publikowane komentarze będą prywatnymi opiniami Użytkowników. By zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Przepis i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się u dołu adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może unikać kary. Wystarczy czynny żal

AUTOPROMOCJI Skraj bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker ryzykuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Wydawca Altus TFI usłyszał oryginalne zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Agencji bankowej i kilkunastu pracowników. Idzie o aferę GetBack

Notowanie