Gdzie powinieneś teraz zainwestować

Category: Musisz Wiedzieć
17 lutego 2021

Starszy redaktor ds. Inwestycji Kiplinger.com, Kyle Woodley, dołącza do naszego podcastu Your Money’s Worth, aby odpowiedzieć na pytania inwestorów dotyczące akcji spółek technologicznych, wyborów i nie tylko. Ponadto nasi gospodarze, Sandy Block i Ryan Ermey, rozmawiają o tym, które dokumenty należy zapisać w nagłych przypadkach – i dzielą się ważnym ogłoszeniem programowym.

Ryan Ermey : Między nadchodzącymi wyborami a, o tak, trwającą pandemią, na rynkach inwestycyjnych panuje niepewność. Guru inwestowania na Kiplinger.com, Kyle Woodley, dołącza do programu, aby odpowiedzieć na palące pytania inwestorów w naszym głównym segmencie. Podczas dzisiejszego programu Sandy i ja omawiamy dokumenty, które będziesz potrzebować na wypadek klęski żywiołowej, i zakończymy program ważnym ogłoszeniem programowym. To wszystko w tym odcinku Your Money’s Worth. Czekać.

 • Długość odcinka: 00:33:00
 • Posłuchaj poprzednich odcinków Your Money’s Worth
 • SUBSKRYBUJ: AppleGoogle PlaySpotifyOvercastRSS

Ryan Ermey : Witaj w programie Your Money’s Worth. Jestem zastępcą redaktora Kiplingera, Ryanem Ermeyem, do którego jak zawsze dołączył starszy redaktor Sandy Block. Sandy, jak się masz?

Sandy Block : W porządku, Ryan. Mam do ciebie pytanie. Gdybyś musiał nagle wyjść z domu z powodu pożaru, wycieku chemikaliów lub czegoś w tym rodzaju, jakie byłyby pierwsze rzeczy, które złapałbyś w drodze?

Ryan Ermey : Prawdopodobnie moje dwa porcelanowe gepardy i mój oprawiony plakat Allena Iversona.

Sandy Block : Myślę, że zamierzałeś powiedzieć – za duży, za duży.

Ryan Ermey : Nie, nie wiem. . . mój paszport i bieliznę. Nie wiem Nie. Zawsze, gdy wybieram się na wycieczkę, jeśli mam zamiar wyjść za drzwi. . . Idę – dobrze – paszport, bielizna. Dobra, wszystko inne, prawdopodobnie mogę obejść się bez, ale te dwie rzeczy, które zawsze mam. Ale to jest temat dzisiejszego programu. Nie paszporty i bieliznę, ale to, co powinieneś zabrać ze sobą, jeśli musisz ewakuować się z domu. Jest to szczególnie aktualne, mam na myśli, że nasze serce jest skierowane do wszystkich mieszkańców Zachodniego Wybrzeża, którym grożą pożary. To także huragany, burze tropikalne, po prostu dzieją się różne niebezpieczne rzeczy. . . lwy, tygrysy i niedźwiedzie. Więc, Sandy,co naszym zdaniem ludzie powinni bezwzględnie zabierać z domu, co w znacznym stopniu wpłynie na ich finanse w życiu?

Sandy Block : Cóż, dobrą rzeczą jest teraz wiele rzeczy, których potrzebujesz, być może już zapisałeś je w postaci cyfrowej. Kiedy zadawałem to pytanie ludziom, zawsze myślę, że naprawdę interesujące jest zapytać ich, co złapią. I mówili „O moje zdjęcia, a ludzie nie mówią już tego tak często, ponieważ wiele osób ma kopie zapasowe wszystkich swoich zdjęć.

Ryan Ermey : Jest w twoim telefonie.

Sandy Block : Myślę, że dotyczy to również wielu dokumentów finansowych. Więc możesz nie być tak bezbronny jak kiedyś. To znaczy, oczywiście pierwszą rzeczą, jakiej chcesz, jest portfel, telefon. Twój portfel będzie zawierał identyfikator, którego będziesz potrzebować. I oczywiście chcesz mieć swój telefon. I dobrze jest mieć trochę gotówki, bo w przypadku prawdziwej katastrofy możesz nie mieć dostępu do bankomatów. Tak więc wiele osób trzyma w domu trochę gotówki tylko z tego powodu. I nie jest złym pomysłem zabranie ze sobą trochę gotówki. Chcesz więc jakieś dokumenty tożsamości, na przykład prawo jazdy, jak wspomniałeś, paszport, akt urodzenia, chociaż prawdopodobnie chciałbyś je przechowywać gdzie indziej. Ty’Będą one potrzebne, jeśli będziesz musiał ustalić swoją tożsamość w instytucjach finansowych, ponieważ musisz ubiegać się o nowe karty kredytowe, potrzebujesz tymczasowej zmiany adresu. Musisz być w stanie się zidentyfikować.

Sandy Block : To, o czym naprawdę chcesz pomyśleć, to mieć albo torbę podróżną, albo cyfrową torbę podróżną, w której przechowujesz wiele innych płyt, które będziesz musiał zrekonstruować. Twoja torba podróżna lub cyfrowa torba podróżna zawierałyby ostatnie sprawozdania finansowe od firm obsługujących karty kredytowe i banków, rachunki emerytalne. Będziesz potrzebować tych informacji, jeśli będziesz ewakuowany na jakiś czas i będziesz musiał skontaktować się z tymi firmami, aby wysłać rachunki na nowy adres lub zorganizować nowy sposób dokonywania płatności lub po prostu śledzić rzeczy.

Sandy Block : Będziesz także chciał mieć, jeśli jesteś właścicielem domu lub nawet jeśli jesteś najemcą i masz ubezpieczenie najemcy, będziesz chciał mieć spis tego, co masz. A najłatwiejszym sposobem na zrobienie tego i zrobienie tego na długo przed katastrofą naturalną jest spacer po domu z telefonem i nagrywaniem wszystkiego. Masz więc nagranie wideo i jest wiele aplikacji, które mogą Ci w tym pomóc. To jest naprawdę ważne. Wielu z tych ludzi na Zachodzie stracili wszystko. Składając wniosek o odszkodowanie, musisz być w stanie wykazać, co masz. A inwentaryzacja wideo znacznie ułatwi sprawę w przypadku szczególnie cennych rzeczy. Chcesz mieć zapis gdzieś zeskanowany do komputera, zarchiwizowany lub w skrytce depozytowej z potwierdzeniem wartości.Jeśli coś jest naprawdę wartościowe – może te gepardy – chcesz mieć oceny. Więc możesz . . .

 • 10 najgorszych rzeczy do trzymania w portfelu

Ryan Ermey : Warte niezliczone fortuny w tym roku.

Sandy Block : Mówię ci, chcesz wycenić tych złych chłopców, ponieważ chcesz być w stanie pokazać, ile byli warci, składając wniosek. Inne rzeczy, które będziesz chciał mieć gdzieś poza domem, z kopią zapasową lub w torbie bagażowej, to twoje dokumenty podatkowe. Zalecamy, aby zachować co najmniej trzy lata, ponieważ tyle czasu ma IRS na przeprowadzenie audytu. Ponownie, wiele osób ma to w Internecie, w porządku. I dokumenty prawne, a jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz samochód. Gdy wychodzisz za drzwi, zabrałbym ze sobą rejestrację samochodu. Nikt nie chce iść po nową rejestrację ani schodzić do DMV w czasie katastrofy. Tytuł samochodu powinien być łatwo dostępny, ponieważ samochód mógł zostać uszkodzony. A jeśli Twój ubezpieczyciel zadeklaruje całkowitą stratę, będziesz chciał mieć te informacje.

Sandy Block : I wreszcie, będziesz chciał mieć gdzieś dostęp do twoich aktów własności – znowu dla właścicieli domów – akt własności i dokumenty hipoteczne. A dla wszystkich dokumenty dotyczące planowania spadku, testament, pełnomocnictwo do opieki zdrowotnej, pełnomocnictwo i inne dokumenty prawne. Tak jak powiedziałem, albo miej je w torbie, którą możesz złapać, gdy idziesz, albo przechowuj je wszystkie gdzieś, gdzie możesz się do nich dostać, ponieważ naprawdę trudno jest to odtworzyć, szczególnie jeśli twój dom jest zniszczony.

Ryan Ermey : Racja. Więc zastanawiam się, czy są pewne rzeczy. . . coś takiego jak dokumenty podatkowe lub cokolwiek innego, co wydaje mi się czymś, co można łatwo zapisać w postaci cyfrowej. . . podczas gdy niektóre rzeczy, wyobrażam sobie, że potrzebujesz rzeczy fizycznej.

Sandy Block : Racja. Akt urodzenia, tytuł do samochodu, może dokumenty hipoteczne. Nadal bym je skanował, tak po prostu.

Ryan Ermey : Racja, to nie boli.

Sandy Block : Ale myślę, że masz rację. Właściwie to właśnie przechodziłem przez to z niektórymi samochodami w naszej rodzinie i musiałem znaleźć tytuły i właściwie trzymamy je w sejfie, ale jest kilka rzeczy, których będziesz potrzebować oryginałów, ale coraz częściej inne rzeczy, których prawdopodobnie można uniknąć, mając kopie zapasowe dokumentów cyfrowych. Ale masz rację. Jest kilka rzeczy. Twoje prawo jazdy, będziesz chciał je mieć. Nie chcesz mieć kopii swojego prawa jazdy. Chcesz mieć swoje prawdziwe prawo jazdy. To samo z paszportem

Ryan Ermey : Na twojej karcie ubezpieczenia społecznego, która do dziś jest tylko kawałkiem papieru, tylko kawałkiem tektury, nielaminowanej, nic.

Sandy Block : Kręcić się.

Ryan Ermey : Zawsze jestem przerażony, że przypadkowo go zniszczę lub zostawię gdzieś jako zakładkę. Nie wiem W każdym razie, nawet jeśli się nie martwisz, po prostu daj sobie spokój. Zacznij tworzyć cyfrowe kopie tych dokumentów, aby w przypadku katastrofy, i mamy nadzieję, że tak się nie stanie. Ale jeśli tak się stanie, po prostu poczujesz się o wiele lepiej, że jesteś przygotowany na coś takiego, aby nie włóczyć się po domu, próbując jednocześnie zebrać inne rzeczy. A więc doskonała rada. Z pewnością mamy wiele z tych porad na stronie internetowej, więc umieścimy je w notatkach z programu. I Sandy, wszystkie fantastyczne rzeczy. I wiesz co, myślę, że mogę zostawić gepardy za sobą.

 • 14 rzeczy, które musisz mieć do domowego zestawu ratunkowego

Ryan Ermey : Czy akcje spółek technologicznych są w bańce? Odpowiedź na to pytanie inwestora i nie tylko z Kylem Woodleyem po przerwie.

Ryan Ermey : Wróciliśmy i jesteśmy tutaj z ulubieńcem fanów, guru inwestowania Kyle’em Woodleyem z Kiplinger.com. Kyle, bardzo dziękuję za przybycie.

Kyle Woodley : Hej, miło tu być jak zawsze.

Ryan Ermey : Pomyślałem więc, że dzisiaj możemy po prostu porozmawiać o kilku palących kwestiach inwestycyjnych, które mam, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że patrzymy na dość dużą niepewność na nadchodzących rynkach i to pasuje do mojego pierwszego pytania. Nie uwierzyłbyś w to? Spodziewamy się dużej zmienności między radzeniem sobie z pandemią, zbliżającymi się wyborami i wszystkim innym. Jakie są sposoby, w jakie ludzie mogą zabezpieczyć swoje portfele, jeśli spodziewają się zmienności na rynku?

Kyle Woodley : Więc to będzie wydawać się oczywiste i przesadzone, ale najlepszym sposobem zabezpieczenia się przed zmiennością jest zbudowanie zdywersyfikowanego portfela. Tak więc w różnych sektorach, regionach, klasach aktywów, funduszach i akcjach, siedzisz w tym portfelu i wprowadzasz zmiany tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Więc porzucam akcje, których historia jest wyraźnie zmieniona na gorsze, ale niektórzy ludzie lubią być trochę bardziej aktywni ze swoim portfelem, więc mam kilka innych myśli.

Kyle Woodley : Moim ulubionym zabezpieczeniem po dziś dzień pozostaje ProShares Short S&P 500 ETF (SH). Krótko mówiąc, jeśli S&P 500 spadnie o 1% w ciągu dnia, SH wzrośnie o 1%. niewielkie alokacje to świetny sposób na złagodzenie spadków na szerokim rynku w krótkim okresie bez porzucania długoterminowych udziałów. Lubię też Reality Shares DIVCON Dividend Defender ETF (DFND).

Ryan Ermey : Uwielbiam sprytny symbol – DFND.

Kyle Woodley : Więc to jest oparte, a właściwie wszystkie z nich są tak naprawdę, jeśli wejdziesz na ich stronę, ale jest to oparte na zastrzeżonym systemie oceny dywidend DIVCON, który został stworzony przez Erica Ervina z Reality Shares. W efekcie analizuje się różne wskaźniki, takie jak przepływy pieniężne, zyski, wzrost, historyczny wzrost dywidendy i kilka innych wskaźników. Określa prawdopodobieństwo wzrostu, utrzymania lub nawet obniżenia dywidendy dla akcji. Przekonasz się, że jest to ogólnie świetny system do identyfikowania firm zdrowych finansowo. Więc to, co robi DFND, polega na tym, że 75% długich spółek najprawdopodobniej zwiększy swoje dywidendy, a następnie 25% krótkich akcji, które najprawdopodobniej zmniejszą ich dywidendy – w sposób nadmiernie upraszczając. Stawia na dobre akcje i na złe. Od szczytów rynkowych w lutym do minimów z marca,strata funduszu 15% w porównaniu z 34% w przypadku S&P 500. Jak dotąd w 2020 r. ETF ma łączny zwrot przekraczający 13% w porównaniu z około 5% w przypadku S&P 500.

Sandy Block : Więc, Kyle, akcje spółek technologicznych były w tym roku naprawdę szalone, a niektórzy zarządzający funduszami zaczynają zmniejszać swoje przydziały i zaczynamy słyszeć słowo „B. Czy akcje technologiczne są w bańce?

Kyle Woodley : Bańka może być trochę szorstka. Czy w tej chwili trwają wydarzenia w stylu bańki? Tak. Tak, są. Tak więc wczoraj pisaliśmy o firmie Snowflake (SNOW) zajmującej się infrastrukturą chmurową . SNOW wszedł na giełdę i szybko się podwoił, co dało mu wartość rynkową około 70 miliardów dolarów. Firma ta wygenerowała 242 miliony dolarów przychodu w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku.

 • 14 najlepszych akcji technologicznych, których nie ma na Twoim radarze

Ryan Ermey : Z „M.

Kyle Woodley : To milion z „M. Przy średniej wartości rynkowej wynoszącej 70 miliardów dolarów, 242 miliony dolarów przychodów. Teraz reporterka Bloomberg TV, Sonali Basak, wskazała na Twitterze, że Snowflake jest wart mniej więcej tyle samo, co jego główny bankier Goldman Sachs. Teraz przychody netto Goldmana w pierwszej połowie roku wyniosły 22 miliardy dolarów. Więc takie rzeczy powodują, że środowisko jest lodowate. Będąc tutaj nieco poważniejszym, S&P 500 w rzeczywistości zbliża się do szczytów w swoim przednim PE, które utrzymywał tuż przed załamaniem dot comów. Liz Ann Sonders ze Schwaba zwróciła uwagę dziś rano, że zyski cenowe do wzrostu lub PEG, które faktycznie uwzględniają wzrost, biorąc pod uwagę zyski w czasie, stały się paraboliczne. Dzisiejszy sektor technologiczny jest jednak zupełnie inny niż sektor technologiczny z przeszłości, jeśli myślisz o bańce internetowej z 2000 roku.Więc Apple (AAPL) Microsoft (MSFT) Facebook (FB), zgłaszają naprawdę znaczące zyski i generują ogromne ilości gotówki.

Kyle Woodley : Spójrz na kompozyt NASDAQ. To nie jest sektor technologiczny, ale jest to najbardziej zaawansowany technicznie z głównych indeksów. W 2000 r. Osiągnął szczytowy wskaźnik ceny końcowej do zysków na poziomie około 175. Obecnie, według danych Wall Street Journal, NASDAQ jest obecnie blisko 25-krotności ostatnich 12-miesięcznych zysków. To wciąż wysoka wartość, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę czynniki wpływające na dość niskie dochody w drugim kwartale wielu z tych firm. I można zobaczyć, jak ludzie czerpią zyski z technologii, aby ścigać bardziej wrażliwe ekonomicznie akcje po uderzeniu szczepionki. Tak więc technologia nadal może ulec znacznemu cofnięciu. Myślę, że bańka to zbyt mocne słowo.

Ryan Ermey : Cóż, rozmawialiśmy, że wcześniejsza bańka technologiczna była ceną za gałki oczne na stronie internetowej. Ocena jest nieco bardziej zgodna, ale technologia z pewnością wygląda na kosztowną. Nie oznacza to, że wszyscy jako inwestorzy nie mamy ani jednego czy dwóch akcji pet tech. Zawsze chciałem cię tutaj zapytać, Kyle, nie ukrywałem, że kocham Amazon (AMZN). Mówiłem o tym wcześniej w podcastie i uwielbiam Twilio (TWLO), ponieważ poleciłem go za 32 USD za akcję dla tych z Was, którzy słuchają. Poszukaj tego symbolu giełdowego i dowiedz się, ile byłoby to teraz warte. Powinienem był go kupić, kiedy go poleciłem. Zawsze uwielbiam akcje, które szybko rosną po ich poleceniu i sprawiają, że wyglądam elegancko. Są tam’Czy są jakieś akcje technologiczne, w które po prostu wierzysz?

Kyle Woodley . . . cokolwiek tu powiem, już przyznałem, że będę ścigał zawyżone ceny, jeśli mam teraz jakąś technologię.

Ryan Ermey : Reszta z nas też.

Kyle Woodley : W porządku, więc to nie będzie strasznie błyszczące. Jestem w Amazon.com od kilku lat. Obecnie jest w trakcie korekty. Zatem korekta to 10% spadek od szczytu. To mniej o 12% od początku miesiąca. Ostatnio kupiłem jeszcze kilka akcji. Nie licząc jakiegoś egzogennego szoku, po prostu nie wiem, co staje na drodze Amazona. Jeśli dostaniemy szczepionkę, to pewnie kilka osób pójdzie do sklepów, ale Amazon dokonał tu tak wielu inwazji w ciągu ostatnich kilku miesięcy, nie tylko w branży detalicznej, ale także sprowadzając ludzi do Amazon Prime, ponieważ potrzebują lepszej rozrywki w domu, korzystania z technologii chmurowych, ponieważ wszyscy pracują zdalnie, więc biura muszą pracować cyfrowo.

Kyle Woodley : Został również zmuszony do nauczenia się znacznie więcej i ulepszenia swoich działań właśnie przez próbę ognia w sytuacji COVID. Więc Amazon nadal wygląda dla mnie dobrze. Kupuję na pullbackach. Zapasy chipów są tutaj wykupione, ale trudno nie lubić NVIDII (NVDA), która właśnie kupiła Arm Holdings, która jest projektantem chipów z SoftBank. Oraz zaawansowane mikro urządzenia (AMD). Te też lubię na dłuższą metę. Właściwie jestem długi AMD. NVIDIA jest jedną z tych, w których ciągle się kopie, ponieważ ciągle powtarzam, że może wycofuję się, a potem po prostu tego nie zrobiłem.

Ryan Ermey : I nie wycofuje się.

Kyle Woodley : Biorąc pod uwagę, że świat ewoluuje pod względem wszechobecności ich produktów. Lubię je od dłuższego czasu. Lubię też DocuSign (DOCU). To nazwa markizy w technologii podpisu cyfrowego. W rzeczywistości zrezygnowałem ze swojej pozycji podczas wrześniowego skoku, ponieważ osiągamy irracjonalne poziomy entuzjazmu. I od tego czasu spadła o jedną czwartą swojej wartości. Więc tak, ja. To wciąż drogie, ale zbliżamy się do bardziej uzasadnionych wycen za te pieniądze, więc przyjrzę się temu ponownie. Ale szczerze mówiąc, większość mojej ekspozycji technologicznej odbywa się w rzeczywistości poprzez fundusze giełdowe.

 • Kip ETF 20: Najlepsze tanie fundusze ETF, jakie możesz kupić

Sandy Block : Więc chłopaki, ostatnim razem, kiedy kupiłem akcje technologiczne, był AOL. Naprawdę wypadło naprawdę dobrze, ponieważ kupiliśmy go, gdy się zawieszał i sprzedawaliśmy za mniej niż książkę i od tego czasu przeszedł wiele iteracji od tego czasu. Ale ja, Kyle, wolę kupować kosz. A co z tymi funduszami ETF? Uwielbiamy Kiplinger ETF 20, ale czy są jakieś fundusze ETF, może jakieś niejasne, którymi jesteś szczególnie podekscytowany?

Kyle Woodley : Jasne. Zacznę więc od wcale niejasnego, o którym wszyscy powinni już słyszeć. A jeśli nie, spójrz. Wiele informacji o moich technologiach zdobywam dzięki Invesco QQQ Trust (QQQ).

Ryan Ermey : Z Qs.

Kyle Woodley : To inwestuje w NASDAQ 100, na którym znajdują się Apple, Amazon, Facebook i wszystkie inne. Zasadniczo więc, jeśli chcesz uzyskać „szeroką ekspozycję na rynku, ale przy naprawdę dużym nachyleniu technologicznym, Qs są dobrym rozwiązaniem. Mam jednak również mniejsze pozycje w kilku mniej znanych ETF-ach. Jednym z nich jest fundusz ETF Direxion Work From Home (WFH), o którym rozmawialiśmy już wcześniej. Oraz fundusz ETF ARK Innovation (ARKK). Teraz ten ostatni fundusz jest aktywnie zarządzanym funduszem ETF, którego obecnie nie ma wielu, ale rośnie. Firma zamierza inwestować w przełomowe technologie w czterech obszarach. A więc technologia genomowa, przemysłowa, internet nowej generacji i FinTech lub technologia finansowa. Fundusz jest zarządzany przez Katherine Wood, która w tym roku bije wszystkich. ARKK jest trzecim najlepiej działającym, nielewarowanym funduszem kapitałowym ETF. Innymi słowy, trzy X biotechnologie lub cokolwiek innego, żaden z nich, po prostu stare zapasy. Jest to trzeci z najlepszych wyników w 2020 r., 83,5% zwrotów z wczoraj.

 • Uruchamia się fundusz ETF Work From Home (WFH): Co musisz wiedzieć

Ryan Ermey : Mój Boże.

Kyle Woodley : Więc z ciekawości chcesz spróbować, jakie są liczby jeden i dwa?

Ryan Ermey : Coś, co trzyma Teslę i niewiele więcej?

Kyle Woodley : Więc w przypadku jednego z nich miałbyś rację. Tak więc ETF numer jeden i numer dwa do tej pory w 2020 roku to ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) z 83,7% zwrotów od początku roku oraz ARK Genomic Revolution ETF (ARKG) na jednym włosku nad moim, ten ARK, osiem 83,5%, zaledwie włos powyżej 83,5%. Więc chyba nie jestem wcale taki mądry. Jestem na trzecim miejscu w rankingu Katherine Woods. . . dobrze?

Sandy Block : Nieźle sobie radzi.

Kyle Woodley : Rzecz w ARK jest taka. W rzeczywistości jest to połączenie motywów w ARKW, ARKG i dwóch innych funduszach ARK. Więc hej, nie radzę sobie dobrze ze względu na dywersyfikację, co?

 • 7 aktywnie zarządzanych funduszy ETF do kupowania za Edge

Ryan Ermey : To z pewnością droga. Bylibyśmy więc niedbali, gdybyśmy pozwolili ci odejść przed rozpoczęciem wyborów. Dla ludzi, którzy w tym samym czasie obserwują sondaże i rynki, jakie są inwestycje, których spodziewasz się dobrze, jeśli Demokraci obejmą urząd, a które powinny skorzystać na dalszym przywództwie Republikanów.

Kyle Woodley : Tak, jasne. Więc wszyscy w domu, śmiało się zrelaksujcie. Uspokój się. Wszystko będzie dobrze. Nie będziemy rozmawiać o polityce. Porozmawiamy tylko o polityce. Nawiasem mówiąc, analitycy zajmują się tym już od jakiegoś czasu. Pamiętam raporty, które zaczęły napływać nawet pod koniec 2019 r., Które sektory giełdowe zrobiłyby to, na podstawie którego głównego kandydata, ale naturalnie ta analiza naprawdę zaczyna się zaostrzać teraz, gdy mamy oficjalnego kandydata Demokratów i jego różne propozycje polityczne wychodzą na jaw.

Kyle Woodley : A jeden z moich długoletnich współpracowników, Charles Sizemore, przyglądał się ostatnio potencjalnym zwycięzcom zarówno w ramach scenariusza prezydentury Bidena, jak i reelekcji Trumpa. Więc teraz trochę o nich pomówię.

Ryan Ermey : Świetnie . Tak, myślę, że możemy obecnie wyeliminować akcje Beto O’Rourke. Nie sądzę, żeby wygrał.

Sandy Block : Ale Kanye. . .

Kyle Woodley : Nie zajmowaliśmy się tam akcjami Green Party, tak źle na nas.

Sandy Block : akcje Kanye. Po prostu mówię.

Kyle Woodley : Och, akcje Kanye.

Ryan Ermey : Cóż, to Tesla. To wciąż Tesla.

Kyle Woodley : Więc pójdziemy dalej i zaczniemy od notowania, akcje Trumpa. Spółki finansowe jako całość skorzystają na kolejnych czterech latach Trumpa. Republikańskie administracje są po prostu bardziej przyjazne dla banków niż demokratyczne w ogóle, ale co ważniejsze, druga kadencja Trumpa uniemożliwiłaby odwrócenie obniżek podatków od osób prawnych wynikających z ustawy o obniżkach podatków i zatrudnieniu. Dlatego Biden proponuje podniesienie podatku od osób prawnych do 28%. . . analitycy Woods twierdzą, że pochłonęłoby to około 9% zysków z Bank of America (BAC) i około 4,1% z zysków JP Morgan (JPM). Więc możesz spodziewać się czegoś w rodzaju ulgi, jeśli Trump zostanie ponownie wybrany.

 • Wybory 2020: plany podatkowe Joe Bidena

Kyle Woodley : Lockheed Martin (LMT) to kolejna, która czuje, że Trump dobrze gra. Republikańskie administracje wydają się być bardziej skłonne do wydawania pieniędzy na obronę. Tak więc blokowanie na kolejne cztery lata powinno całkiem dobrze przejść dla LMT. Ale wyjaśnijmy. Lockheed ma przystępną cenę. Oferuje przyzwoitą wydajność. To przetrwała na dłuższą metę. Więc jeśli Trump zostanie wykluczony, niekoniecznie musisz przeskakiwać na statek, jeśli już posiadasz te akcje. Tak więc nawet w najlepszym scenariuszu dla Demokratów, który wygrywa Prezydencję, Izbę Reprezentantów, Senat, Biden prawdopodobnie napotka na tyle umiarkowany opór, że nie będzie w stanie powiedzieć pełnego Zielonego Nowego Ładu, ale nie błąd. Prezydencja w Biden prawdopodobnie nadal będzie w stanie przeforsować niektóre inicjatywy związane z zieloną energią i inne inicjatywy ukierunkowane na środowisko. To powinno być dobrodziejstwem dla Brookfield Renewable Partners LP (BEP). A to po prostu posiada portfel różnych aktywów zielonej energii. To jest elektrownie wiatrowe, słoneczne, wodne i kilka innych rzeczy.

Kyle Woodley : Biden chce także uczynić Stany Zjednoczone światowym liderem w produkcji pojazdów elektrycznych. A więc bum, teraz możemy przez chwilę porozmawiać o Tesli (TSLA). Wydaje się, że jest to naturalny beneficjent. Tesla oczywiście nie jest już jedynym graczem EV. Nie przez długi czas. Większość głównych firm ma hybrydy, a nawet pełną gamę pojazdów elektrycznych. A ci, którzy ich nie dodają, ale Tesla jest o milę najbardziej znaną, czystą firmą EV EV. Tak więc administracja Bidena prawdopodobnie doda trochę energii do tej historii wzrostu.

Ryan Ermey . . . Administracja Bidena lub Kanye. Cóż, posłuchaj, bardzo dziękuję za przybycie, Kyle. Zawsze kochamy Cię mieć na sobie. Miejmy nadzieję, że wszyscy wyciągnęli swoje długopisy i papiery, aby zdjąć te symbole. Jeśli nie, przewiń do tyłu i posłuchaj tego ponownie. Chyba nie musisz przewijać do tyłu.

Kyle Woodley : Cofnij łodygę.

Sandy Block : Ile masz lat? Włóż ołówek do kasety.

Ryan Ermey : Cofnij to. Wrzuć kasetę do magnetowidu i wciśnij. . . odciągnij kciuk do tyłu, posłuchaj ponownie. Pobierz odcinek. Oceniaj, recenzuj i subskrybuj całość. Kyle, bardzo dziękuję za przybycie. Zawsze przyjemność.

Kyle Woodley : Bardzo dziękuję za zaproszenie. Miłego.

Ryan Ermey : Po przerwie czekajcie na ogłoszenie o dużej zmianie w podcastu.

Ryan Ermey : Wróciliśmy i przed wyjazdem powiedzieliśmy, że pod koniec odcinka będzie ogłoszenie programowe. I to jest dość poważny i smutny dla mnie, czyli to, że wyjeżdżam.

Sandy Block : Wiem, wiem. I nie wiem, jak przeszedłem przez pierwszą część tego podcastu. Smutny.

 • 11 Akcje wypłacające dywidendy, o których powinieneś pomyśleć dwa razy

Ryan Ermey : Więc przyjąłem stanowisko gdzie indziej. Aby znaleźć inne rzeczy, nad którymi pracuję, możesz oczywiście śledzić mnie na Twitterze @RyanErmey. Ale to naprawdę słodko-gorzki moment dla mnie, nie tylko podcast, ale także Kiplingera, który od dawna jest moją zawodową rodziną. Zacząłem zaraz po college’u. Nie zaraz po college’u. Czekałem na stoliki, byłem cateringiem i tym podobnymi rzeczami. Ale mój pierwszy prawdziwy koncert po college’u odbył się u Kiplingera, miałem 22 lub 23 lata i wyjeżdżam tuż przed moimi 30. urodzinami. Kiedy zaczynałem, nie wiedziałem nic o finansach osobistych, kiedy zaczynałem. Oczywiście miałem pewne doświadczenie w pisaniu i pewne doświadczenie w dziennikarstwie, ale pamiętam, że dokładnie badałem, czym jest luzowanie ilościowe, aby móc o tym wspomnieć w wywiadzie,tak żebym mógł chytrze wrzucić to tam: „O tak, chcę wyjaśnić złożone koncepcje, na przykład luzowanie ilościowe. Jest coś, o czym po prostu myślę w sposób naturalny.

Sandy Block : I to, co pamiętam Ryan, to to, że było to takie orzeźwiające, ponieważ A, ty byłeś młody, a my nie. B, byłeś facetem i. . . Pamiętam jedną funkcję, nad którą pracowaliśmy, w której mieliśmy kilka zdjęć i wciągnęliśmy cię w to, ponieważ mówimy „potrzebujemy tutaj faceta.