Alma Market ma prawie 200 mln złotych straty. Notowania spadają

Alma Market podała wyniki finansowe za 2016 rok. Utrata netto z działalności kontynuowanej wyniosła 197, 8 mln zł wobec 98, cztery mln zł straty przy 2015 roku.

Prezes spółki Rafał Dyląg wyjaśnia, że o ile w pierwszej połowie 2016 roku kalendarzowego Alma realizowała ogłoszone poprzez siebie plany, to po załamaniu się płynności finansowej w sierpniu ubiegłego roku i złożeniu przez ówczesny zarząd wniosku o wszczęcie postępowania sanacyjnego, na skutek rozwleczenia tego procesu, kwestii skomplikowały się.

- Pomimo, że 10 stycznia 2017 r. nastąpiło opłacenie emisji akcji serii H i podwyższenie kapitału zakładowego o 5, 5 mln złotych, to kwota ów nie zapewniłaby możliwości przewodzenia działalności operacyjnej i bieżącego regulowania swoich zobowiązań, jakie możliwości jest podstawą procesu sanacji w okresie do zatwierdzenia układu sanacyjnego z wierzycielami a mianowicie mówi ł Dyląg.

W tej sytuacji zarządca masy sanacyjnej 30 stycznia 2017 roku złożył morał o umorzenie postępowania sanacyjnego. 10 lutego 2017 roku Sąd wydał postanowienie na temat umorzeniu postępowania sanacyjnego spółki, które nie uprawomocniło się jednak z uwagi na fakt, że do Trybunału wpłynęło zażalenie wierzyciela dzięki to postanowienie - objaśnia prezes Almy.

Foto: Biznes Onet Alma a mianowicie notowania w dniu 22 marca Tagi: Alma Sklep wielkopowierzchniowy giełda Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może ustrzec się kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Skraj bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Wydawca Altus TFI usłyszał oryginalne zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Agencji bankowej i kilkunastu pracowników. Rozchodzi o aferę GetBack

Notowanie