Ile można zarobić na wydobywaniu bitcoinów?

17 lutego 2021

Wiele osób jest zdezorientowanych, czy wydobywanie bitcoinów jest nadal warte tego biorąc pod uwagę jego zapotrzebowanie na moc i szybkość, dużą konkurencję i rosnącą trudność. W tym artykule zobaczysz dziś rentowność wydobywania bitcoinów.

Czy wydobywanie bitcoinów jest opłacalne ? Czy powinienem to zrobić?

Często słyszę te pytania od wielu entuzjastów kryptowalut. Wydobywanie bitcoinów to jeden z najpopularniejszych sposobów zarabiania darmowych bitcoinów, więc zrozumiałe jest, dlaczego wielu jest nim zainteresowanych.

Według wielu wydobywanie bitcoinów nie jest już opłacalne! Ale mówię wam, to wciąż jest satysfakcjonujące, zależy tylko od waszych maszyn.

Wydobywanie bitcoinów to drogi sposób na zarabianie darmowych bitcoinów. Wydobywanie wymaga potężnej platformy do wydobywania bitcoinów oraz mocnego i niezawodnego źródła zasilania. Musisz zainwestować w potężny sprzęt, aby wydobycie było satysfakcjonujące.

Wydobywanie ASIC

ASIC oznacza układ scalony specyficzny dla aplikacji . Oznacza to, że chip wewnątrz tych górników jest przeznaczony specjalnie do wydobywania i nie może wykonywać żadnych innych zadań w przeciwieństwie do GPU i CPU.

Układy ASIC i górnicy mogą wydobywać tylko określony algorytm .

Oto przegląd twoich wydatków i rentowności wydobywania bitcoinów z różnymi górnikami ASIC.

Górnicy muszą pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, więc najlepiej jest wziąć pod uwagę zużycie energii przez górnika. W tym przykładzie kilowat na godzinę (kWh) jest wyceniony na 0,10 USD, ponieważ jest to cena uśredniona. Po prostu określ, ile kWh jest w Twojej okolicy i zaktualizuj obliczenia. Jeśli zapłacisz mniej, kwota podana powyżej zostanie zmniejszona.

Należy pamiętać, że wydatki na Internet i przestrzeń nie są obliczane . Niektórzy mają wolne miejsce, ale inni muszą wynająć. Jeśli tak, po prostu dodaj te wydatki w kwocie pokazanej poniżej.

Biorąc pod uwagę zużycie energii i miesięczne wydatki, jest to Twój potencjalny dochód.

Wydobywanie GPU

Oprócz używania ASIC i procesora , możesz używać kart graficznych (GPU). Tak, jeśli masz komputer do gier z dobrą dedykowaną kartą graficzną, możesz go użyć do wydobywania bitcoinów.

W tym roku Radeon i Nvidia wypuszczają karty, które mogą wydobywać Bitcoiny po porównywalnych stawkach.

Nvidia GTX 1070 może kosztować od 699 do 850 dolarów . Jeśli używasz tego do grania przez 4 godziny, możesz przeznaczyć to na wydobywanie na pozostałe 20 godzin. Według Jasona Evangelho z Forbes, po kilku miesiącach godziny spędzone na wydobywaniu bitcoinów zamieni się w czysty zysk.

Biorąc pod uwagę, że wydobywasz tylko przez 20 godzin, to 83% dnia. Najprawdopodobniej otrzymasz 1,18 USD dziennie. Dostaniesz około 430 $ rocznie. W ciągu 19 miesięcy Twój GPU 1070 całkowicie się opłaci.

„Obecnie wydobywam za pomocą GTX 1060 i GTX 1070 i mogę ręczyć za te szacunkowe zyski. W rzeczywistości, jeśli podkręcisz swoje karty, będą one nieco wyższe – napisał.

Czy więc wydobywanie bitcoinów jest tego warte? Oczywiście, że jest!

Przykłady konfiguracji wydobywania bitcoinów

Oto różne przypadki, w których możesz osiągnąć duży zysk . Należy jednak pamiętać, że inni naprawdę wydają pieniądze na swoje maszyny, aby uzyskać te imponujące nagrody. Sprawdź to poniżej i przekonaj się, jak możesz czerpać zyski z wydobywania bitcoinów.

GTX 1080 TiW przypadku sześciu kart GTX 1080 Ti każdy ma 11 GB pamięci RAM . Ale zużywają tak dużo energii, około 300 watów każdy . Może mieć łącznie 1900 watów całkowitego zużycia energii.

W tej konfiguracji wykorzystuje 1000-watową moc EVGA SuperNova, aby zapewnić wystarczającą moc do kart graficznych. Oprócz tego wykorzystuje 8 GB pamięci DDR4, procesor Intel Celeron G3900 Skylake Dual-Core 2,8 GHz LGA 1151 i dysk SSD o pojemności 120 GB, aby wszystko szybko uruchomić.

Wykorzystuje również 6 maszynek do golenia, aby podłączyć każdą kartę graficzną do portów PCI Express i zainwestować w nową płytę główną, która może obsługiwać wszystkie te karty jednocześnie. Miał też futerał na platformę górniczą, który pomieści wszystko.

Po skonfigurowaniu platformy do wydobywania bitcoinów i zainstalowaniu oprogramowania do wydobywania bitcoinów, znajdź dobry hash i może on natychmiast zarobić 42 USD, co już jest dużo pieniędzy. Jeśli ta kwota zostanie pomnożona przez 30, miesięczne zarobki z wydobywania bitcoinów wyniosą 1260 USD. Jeśli tak się stanie, roczny zysk z wydobywania bitcoinów wyniesie 15 120 USD.