Jak długo trwa wydobycie bitcoina?

Category: Twoja Zdolność
17 lutego 2021

Od razu – nie możesz wydobyć bitcoina. Możesz wydobyć blok bitcoinów.

Aktualizacja luty 2020

Hashrate Bitcoin podskoczył prawie 3x od tego samego czasu w zeszłym roku. Byliśmy przy 43 TH / s, a teraz mamy około 120 TH / s. Dlatego wciąż bijemy rekordy pod względem hashratu, a wraz ze zbliżającą się datą halvingu spada rentowność wydobywania bitcoinów dla małych graczy. Lepiej byłoby wydobyć inny altcoin – sprawdź ten przewodnik, aby zobaczyć, który z nich.

Teraz czytaj dalej, aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienia…

Jak długo wydobywać jednego bitcoina w 2020 roku

Na to pytanie nie ma ustalonej odpowiedzi, ponieważ istnieje coś, co nazywa się trudnością wydobycia. Jest to parametr dynamiczny, który kontroluje moc mieszania potrzebną do wydobycia bloku bitcoin.

Nowe bitcoiny są generowane mniej więcej co 10 minut, ale twoja zdolność do zarabiania tych nowo utworzonych bitcoinów zależy od tego, ile masz mocy obliczeniowej w stosunku do tego, ile mocy obliczeniowej jest w sieci.

Jednym z punktów Bitcoin jest to, że koszt kolejnych bitcoinów stale rośnie. Nie ma więc standardowej trudności: pierwsze były łatwe, ostatnie będą niesamowicie trudne. Wyjaśnijmy kilka punktów:

  • Nie możesz „wydobyć bitcoina. To, co możesz wydobyć, to blok, który jest obecnie nagradzany 12,5 bitcoinami (plus opłaty za zawarte transakcje)
  • istnieje (mniej więcej) ustalona liczba 1800 BTC uzyskiwanych z wydobycia każdego dnia, aż do 2021 roku, gdy nagroda blokowa zmniejszy się o połowę. Monety te można postrzegać jako współdzielone przez całą sieć proporcjonalnie do mocy obliczeniowej każdego gracza.
  • To, co robi większość małych górników (a nawet niektórych dużych), to wydobywanie zbiorcze: przekazujesz swoją moc obliczeniową do puli, która wykonuje faktyczne wydobycie i nagradza cię ułamkiem wydobytego bitcoina. Dzięki temu systemowi zarobisz 1 bitcoin, jeśli włożysz około 1/25 mocy obliczeniowej do wydobycia bloku (w przybliżeniu; szczegóły zależą od reguł puli i opłat transakcyjnych).
  • Problem polega na tym, że trudność Bitcoina stale się dostosowuje, aby średni czas między dwoma blokami był mniej więcej stały i wynosił 5 minut. Co oznacza, że ​​im więcej mocy obliczeniowej zostanie przeznaczone na wydobywanie bitcoinów (łącznie), tym więcej mocy obliczeniowej będziesz potrzebować do wydobywania kolejnych bloków. Doprowadziło to do szalonego wyścigu zbrojeń wśród górników, co oznaczaże obecnie praktycznie niemożliwe jest wydobycie czegokolwiek istotnego za pomocą niespecjalistycznego sprzętu(zwykłe komputery osobiste).

    Górnicy używają teraz ASIC, wyspecjalizowanego sprzętu zaprojektowanego do wydobywania bitcoinów (i kryptowalut z tą samą podstawą kryptograficzną), który nie może zrobić nic innego, ale jest o kilka rzędów wielkości szybszy (i bardziej energooszczędny) niż komputery ogólnego przeznaczenia do tego konkretnego zadania.

Wniosek

Do wydobywania bitcoinów potrzebny jest układ scalony specyficzny dla aplikacji (ASIC), który został stworzony specjalnie do wydobywania bitcoinów.

Aby osiągnąć cały blok (12,5 BTC) z wydobyciem solo w ciągu miesiąca, potrzebujesz około 3000 TH / s.

Łączny hashrate: 14 milionów TH / s podzielone przez 6 * 24 * 365/12 = 4380 bloków miesięcznie = 3000 TH / s

Potrzebujesz więc około 115 sztuk AntMiner S9, które kosztują około 1288 USD za sztukę, czyli 148 120 USD.