Jak działają opłaty agenta nieruchomości i brokera

Category: Tylko Wtedy
17 lutego 2021

Myślisz o kupnie lub sprzedaży domu? Jest to poważna decyzja finansowa i będziesz chciał zminimalizować koszty zakupu domu lub zmaksymalizować swój potencjał podczas sprzedaży domu.

(Aby uzyskać więcej informacji na temat kupowania domu, zobacz: Przewodnik dla początkujących nabywców domu) .

Opłaty brokerskie

Większość domów jest sprzedawana z pomocą pośrednika lub pośrednika w obrocie nieruchomościami, przy czym transakcje na sprzedaż przez właściciela zajmują około 7-11% rynku. Ponieważ agenci pracują na prowizjach, płacą oni tylko wtedy, gdy dom zostanie sprzedany i nie otrzymują płatności do momentu rozliczenia. Ten agent będzie dla ciebie ciężko pracował. (Aby uzyskać więcej informacji, zobacz: jaka jest różnica między agentem nieruchomości, brokerem i pośrednikiem w obrocie nieruchomościami? )

Większość agentów pobiera prowizję w wysokości 6%. Zwykle dzieli się je na agenta sprzedaży (agenta wystawiającego) i agenta kupującego. Jednak te pełne 6% nie jest dzielone wyłącznie między agenta wystawiającego i agenta kupującego. Broker notujący i pośrednik kupującego również biorą udział w prowizji.

Jeśli zamierzasz zatrudnić agenta, zdecydowanie zalecamy zbadanie jego historii. Jeśli ten agent ma świetne doświadczenie, warto zapłacić premię, co w istocie oznacza zapłacenie pełnej prowizji. Jeśli nie możesz znaleźć agenta z dużym doświadczeniem, spróbuj przynajmniej wynegocjować prowizję.

Wskazówki dotyczące kupującego

Jeśli kupujesz dom i planujesz skorzystać z usług agenta, musisz wykonać kilka czynności, aby upewnić się, że podejmujesz dobre decyzje. (Aby uzyskać więcej informacji, zobacz, jak wybrać odpowiedniego pośrednika w obrocie nieruchomościami ).

 • Rozejrzyj się za agentem o najlepszej reputacji. Płacenie premii za kogoś, kto może uzyskać najlepszą ofertę, może zaoszczędzić tysiące dolarów lub więcej.
 • Negocjuj prowizje. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, gdy pracujesz z agentem wysokiego szczebla, który uzasadniłby pełną prowizję, ponieważ agent ten pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.Nie ujawniaj agentowi, ile jesteś skłonny zapłacić za dom, oferując sprzedającemu znacznie niższą kwotę. Agent może wykorzystać te informacje na swoją korzyść, jeśli bardziej zależy mu na prowizji.Skorzystaj z www.naeba.org, strony internetowej National Association of Exclusive Buyer Agents. Ta strona pomoże Ci znaleźć agentów kupujących, którzy nie są powiązani z agentami sprzedających. Jest to również dobry sposób na znalezienie agenta kupującego, który pracuje według struktury opłat, a nie prowizji.Uważaj na listy inspektorów dostarczane przez agentów kupujących. Agent kupującego i inspektorzy na tej liście mogą mieć wspólny interes, który nie przynosi korzyści – możliwe, że inspektor nie ujawni rzeczywistych szkód w domu, ponieważ agent kupującego chce prowizji przy zakupie domu i inspektora chce powtórzyć transakcje od agenta kupującego.Porady dotyczące sprzedaży

  Jeśli sprzedajesz dom, możesz również nie korzystać z usług agenta. Ceny są kluczem do sukcesu, jeśli sprzedajesz dom samodzielnie. Możesz wynająć niezależnego rzeczoznawcę za około 200 USD, aby upewnić się, że prawidłowo wycenisz dom.

  Ile pieniędzy zaoszczędzisz? Załóżmy, że skorzystałeś z usług agenta i zapłaciłeś 6% prowizji za 200 000 $ domu. To aż 12 000 dolarów. Jeśli zamiast tego skorzystałeś z niezależnego rzeczoznawcy za 200 USD plus załóżmy, że 200 USD na reklamę, to właśnie zaoszczędziłeś 11600 USD.

  Sprzedaż domu bez agenta wiąże się z wyzwaniami, takimi jak poświęcony czas, a także wiedza niezbędna do poruszania się po procedurach i umowach dotyczących nieruchomości. A jeśli masz niezwykłą nieruchomość lub rynek jest miękki, możesz długo czekać.

  Podsumowanie

  Kupno lub sprzedaż domu to jedna z największych transakcji finansowych, jakich dokonuje większość ludzi. Ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób agenci nieruchomości na każdym końcu umowy otrzymują wynagrodzenie. W ten sposób możesz zdecydować, czy zatrudnienie agenta, czy samemu jest dla Ciebie najlepszym wyborem.