Jak inwestować na rekordowo wysokim poziomie

Category: Stóp Procentowych
17 lutego 2021

Nie daj się oszukać, aby po prostu kupować bezkrytycznie.

W końcu się wydarzyło. Giełda osiągnęła nowy rekord, a teraz wszyscy walczą o to, czy oznacza to koniec imponującej hossy, czy dopiero początek znacznie większej. Jednak podczas gdy zadaniem telewizji finansowej jest przekształcanie każdego codziennego ruchu w wydarzenie medialne, Twoja strategia inwestycyjna musi trwać nie tylko dzisiaj lub jutro, ale także w przyszłym roku i do końca życia. Biorąc pod uwagę akcje na niespotykanych dotąd wysokościach, jaki jest właściwy ruch dla Twoich pieniędzy?

Walka z chęcią zrobienia czegoś innego

Dla tych z Was, którzy mają już solidny plan inwestycyjny, odpowiedzią jest prawdopodobnie nic. Najlepsze plany obejmują strategie, które mniej koncentrują się na codziennych wycenach, a bardziej na długoterminowych trendach. Tak więc chociaż obserwowanie rekordowo wysokich cen akcji może wywołać niewielkie zdarzenie, takie jak przywrócenie równowagi w portfelu w celu ograniczenia ryzyka, prawdopodobnie nie obejmowałoby to poważnych zmian w strukturze Twoich inwestycji, ani w kierunku hurtowej wyprzedaży akcji. wprowadzać na rynek w całości lub wrzucić wszystkie wolne pieniądze na akcje w nadziei na kolejną przewagę w okresie byka.

Niestety miliony inwestorów nie mają solidnego planu inwestycyjnego. Z powodu krachu na rynku w 2008 i 2009 roku, który całkowicie wystraszył wielu inwestorów z akcji, ostatnie cztery lata były straconą szansą. Oczekiwanie na długo oczekiwaną korektę okazało się bezowocną nadzieją, ponieważ akcje wzrosły, a po drodze nastąpiły tylko krótkie przerwy.

Jeśli więc zastanawiasz się, co zrobić w świetle rekordowych wyników Dow, oto kilka pomysłów do rozważenia.

Wskazówka 1: Znajdź ścieżkę do portfela inwestycyjnego z akceptowalnym ryzykiem.

Najprostszym sposobem inwestowania jest wykorzystanie strategii alokacji aktywów, która dzieli Twoje pieniądze na różne rodzaje inwestycji. Utrzymując połączenie tych wszystkich – z wyższymi alokacjami w akcje dla bardziej agresywnych inwestorów i niższymi dla bardziej konserwatywnych inwestorów – możesz wybrać kurs, który będzie podążał przez całą karierę inwestycyjną.

Trzeba przyznać, że w tej chwili każda inwestycja wiąże się z ryzykiem. W przypadku akcji wycena jest niepokojąca, mimo że zyski spółek również są najwyższe w historii. Obligacje mogą wydawać się bezpieczniejsze, ale groźba wyższych stóp procentowych może sprawić, że dzisiejsi nabywcy obligacji pożałują swojego czasu. Nawet gotówka wiąże się z ryzykiem, ponieważ tendencje do dewaluacji dolara w porównaniu z innymi walutami i najniższe stopy procentowe, które nawet nie nadążają za inflacją, powoli osłabiają Twoją siłę nabywczą.

Gdy już zdecydujesz się na właściwą kombinację inwestycji, następnym krokiem jest ustalenie, co musisz kupić i sprzedać, aby to wdrożyć. Jeśli jesteś bogaty w gotówkę, ale denerwujesz się rynkiem, poświęć więcej czasu na zwiększenie ekspozycji na akcje, dokonując regularnych, powtarzających się inwestycji, zamiast kupować jednorazowo. Jeśli jednak czujesz się bardziej komfortowo z podejściem „ jedno i gotowe ”, nie wahaj się zrobić kwoty ryczałtowej – historycznie okazało się, że jest to lepsze posunięcie częściej niż nie.

Wskazówka 2: Nawet na wysokim rynku wciąż są okazje.

To, że jeden z głównych punktów odniesienia osiąga wysoki poziom, nie oznacza, że ​​wszystko jest drogie. Zakupy w zrujnowanych zakątkach rynku mogą przynieść sprytne zakupy.

Jednym z takich obszarów są towary. Globalne spowolnienie bezkrytycznie uderzyło w wiele obiecujących firm w dziedzinie energii i zasobów naturalnych, ponieważ obawy przed nadprodukcją i nadwyżką podaży spowodowały nawis na niegdyś gorących rynkach. Ale jeśli wzloty na rynku dokładnie odzwierciedlają odbicie gospodarcze, to najlepsze firmy w tych sektorach powinny rozkwitnąć. National Oilwell Varco (NYSE: NOV) może skorzystać na wyższym poziomie działalności związanej z energią, ponieważ będzie to oznaczać sprzedaż większej ilości rur i innych materiałów wiertniczych, które zapewnia firmom poszukiwawczym i wydobywczym. Podobnie Joy Global (NYSE: JOY) i Caterpillar (NYSE: CAT) mogą zyskać na zwiększonym popycie na ciężki sprzęt, którego potrzebują firmy górnicze do wydobywania zasobów naturalnych. Jednak wszystkie te akcje dobrze radzą sobie z rocznymi rekordami i mają rozsądne wyceny.

Jeśli nie lubisz zabaw towarowych, możesz znaleźć inne możliwości. Kluczem do sukcesu jest zacząć myśleć jak inwestor wartościowy i zdać sobie sprawę, że kieszenie dobrej wartości wciąż czekają na odkrycie.

Wskazówka 3: Przycinaj niezrównoważone, wysoko latające stada.

I odwrotnie, jeśli rynek podbił akcje niewiarygodnie, obniżenie pozycji ma sens – ale tylko wtedy, gdy uważasz, że jego zyski są nie do utrzymania.

Zbyt często inwestorzy ignorują to zastrzeżenie i sprzedają szybko rozwijające się akcje na wczesnym etapie cyklu. Priceline.com (NASDAQ: BKNG) niezliczoną ilość razy przedstawiał inwestorom istotne powody do wyprzedaży, zwłaszcza podczas wielkiej recesji w 2008 i 2009 roku. Jednak przewaga konkurencyjna firmy utrzymywała się, prowadząc do znacznie większych zysków niż konkurenci z branży.

Nie sprzedawaj więc automatycznie tylko dlatego, że akcje są na rekordowych poziomach. Najlepszym powodem do sprzedaży jest zagrożenie dla Twojej długoterminowej tezy inwestycyjnej związanej z akcjami.

Zachowaj spokój i inwestuj na

rynku. Rynek jest na rekordowo wysokim poziomie, ale nikt nie wie, co dzieje się później. Najlepszą rzeczą do zrobienia w tej chwili jest uzyskanie planu, który będzie można realizować nie tylko dzisiaj, ale także w przyszłości, bez względu na kierunek rozwoju akcji.

W każdy poniedziałek i środę oglądaj felietony Dana na temat emerytur, inwestowania i finansów osobistych. Możesz śledzić go na Twitterze @DanCaplinger.