Jak inwestować w kontrakty terminowe na Bitcoin

Jak inwestować w kontrakty terminowe na Bitcoin
Category: Rzecz Biorąc
16 października 2020

Czym są kontrakty terminowe na Bitcoin?

Kontrakty terminowe na Bitcoin pozwalają inwestorom uzyskać ekspozycję na Bitcoin bez konieczności posiadania bazowej kryptowaluty. Podobnie jak kontrakt futures na towar lub indeks giełdowy, kontrakty terminowe na Bitcoin pozwalają inwestorom spekulować na temat przyszłej ceny Bitcoin. Chicago Mercantile Exchange (CME) oferuje miesięczne kontrakty rozliczeń gotówkowych. Oznacza to, że inwestor pobiera gotówkę zamiast fizycznej dostawy Bitcoin po rozliczeniu kontraktu.

Chicago Board Options Exchange (CBOE) zaoferowała pierwszy kontrakt Bitcoin 10 grudnia 2017 r. I zaprzestała oferowania nowych kontraktów w marcu 2019 r. CME otworzyła swoją platformę kontraktów terminowych na Bitcoin 18 grudnia 2017 r. Oprócz tego futures, oferuje teraz opcje na kontrakty terminowe na Bitcoin. Wcześniejsze 

W międzyczasie Bakkt i Intercontinental Exchange oferują codzienne i miesięczne kontrakty futures na Bitcoin na fizyczną dostawę. Wcześniejsze 

Kluczowe wnioski:

 • Podobnie jak w przypadku kontraktów terminowych na akcje lub towary, kontrakty terminowe na Bitcoin pozwalają inwestorom spekulować na temat przyszłej ceny Bitcoin.
 • CME oferuje miesięczne kontrakty terminowe na Bitcoin do rozliczenia gotówkowego. Wcześniejsze 
 • Bakkt oferuje dzienne i miesięczne kontrakty terminowe na bitcoiny do fizycznej dostawy. Wcześniejsze 
 • CBOE kiedyś oferowało kontrakty terminowe na Bitcoin, ale zaprzestało oferowania nowych kontraktów. Wcześniejsze 
 • Bitcoin jest znany z niestabilnych wahań cen, co sprawia, że ​​inwestycja jest ryzykowna.

Zrozumienie kontraktów terminowych na Bitcoin

Istnieje kilka korzyści z handlu kontraktami terminowymi na Bitcoin zamiast kryptowaluty. Po pierwsze, kontrakty są przedmiotem obrotu na giełdzie regulowanej przez Commodity Futures Trading Commission, co może dać dużym inwestorom instytucjonalnym pewną pewność uczestnictwa. Po drugie, ponieważ kontrakty futures są rozliczane gotówkowo, portfel Bitcoin nie jest wymagany. W transakcji nie odbywa się fizyczna wymiana Bitcoinów. Wcześniejsze 

Poniżej znajdują się szczegóły kontraktu na kontrakty terminowe na Bitcoin oferowane przez CME:

 • Jednostka kontraktowa: 5 bitcoinów, zgodnie z definicją stopy referencyjnej bitcoinów CME CF
 • Notowanie ceny: USD
 • Godziny handlu: od niedzieli do piątku od 18:00 do 17:00
 • Kod produktu: BTC
 • Wymienione kontrakty: Umowy wymienione na 6 kolejnych miesięcy i 2 dodatkowe grudnia
 • Metoda rozliczenia: rozliczone finansowo 

Giełdy Bitcoin

Zmienność bitcoinów jest problemem dla potencjalnych inwestorów i handlowców. Zaufania nie pomagają wydarzenia takie jak upadek Mt. Gox lub wizerunek wyjęty spod prawa Bitcoina wśród rządów. Podczas gdy zmienność może niepokoić niektórych, dla innych ogromne wahania cen stwarzają możliwości handlowe.

Handlowcy i spekulanci wykorzystują te ruchy, kupując i sprzedając cyfrową walutę za pośrednictwem giełdy, takiej jak Coinbase lub Kraken. Giełda bitcoinów działa podobnie do maklerów giełdowych online, w których klienci deponują walutę fiducjarną (lub Bitcoin), aby wykonywać transakcje. Mniejsze giełdy oferują ograniczone usługi, takie jak możliwość zakupu kilku kryptowalut (takich jak Bitcoin, Ethereum i Ripple) oraz portfeli cyfrowych do ich przechowywania. Większe giełdy oferują handel wieloma parami kryptowalut i fiat.

Jak kupować i sprzedawać Bitcoiny

Podobnie jak w przypadku handlu akcjami, handel bitcoinami jest zwykle przeprowadzany poprzez dopasowywanie zleceń kupna i sprzedaży. Te zlecenia wchodzą do księgi zleceń i są usuwane po zakończeniu transakcji wymiany. Na początek inwestorzy powinni zdeponować środki w dolarach amerykańskich, euro lub innej walucie obsługiwanej przez giełdę. Większość giełd akceptuje depozyty za pośrednictwem przelewów bankowych, karty kredytowej lub połączenia konta bankowego.

Niektóre giełdy oferują handel z marżą. Pozwala to traderom na zajęcie długiej lub krótkiej pozycji po kilku wielokrotnościach środków, które mają na depozycie. Konieczne byłoby utrzymanie marginesu na pokrycie ewentualnych strat. Gdy konto jest wyczerpane, posiadacz rachunku otrzymuje wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego.

Specjalne uwagi dotyczące Bitcoin

Giełda Bitcoin (jak każda firma handlowa online) pobiera od klientów opłatę za przeprowadzanie transakcji. Jednak giełdy kryptowalut są narażone na ryzyko związane z włamaniem lub kradzieżą. Ostrożni inwestorzy nie trzymają wszystkich swoich monet na giełdzie. Do przechowywania używają zimnych lub sprzętowych portfeli.

Teraz, gdy kontrakty terminowe na Bitcoin są oferowane przez niektóre z najbardziej znanych rynków, inwestorzy, handlowcy i spekulanci z pewnością skorzystają na tym. Te scentralizowane rynki ułatwią handel w oparciu o prognozy tradera dotyczące cen Bitcoinów, zyskają ekspozycję na ceny Bitcoin lub zabezpieczą istniejące pozycje Bitcoin. Ogólnie rzecz biorąc, dostępność Bitcoin ułatwiła odkrywanie cen i przejrzystość cen, umożliwiła zarządzanie ryzykiem za pośrednictwem regulowanego produktu Bitcoin i dała kolejny impuls do Bitcoin jako akceptowanej klasy aktywów.