Jak podziękować za prezenty z funduszy, których darczyńcy polecili

Category: Który Jest
17 lutego 2021

Nie masz pewności, jakie są fundusze od dawców lub co zrobić, gdy Twoja organizacja otrzyma od nich prezent? Oto krótki przewodnik, z którego możesz skorzystać.

Przegląd

Fundusz zarządzany przez darczyńców, zwany inaczej DAF, jest narzędziem dobroczynnym utworzonym przez instytucje takie jak firmy inwestycyjne lub fundacje społeczne. Niektóre z największych pojazdów DAF znajdują się w Fidelity, Schwab i Vanguard. Sposób, w jaki to działa, polega na tym, że darczyńca przekazuje datek na cele charytatywne do funduszu, któremu powierzono darczyńców, i otrzymuje natychmiastowe korzyści podatkowe.

Następnie, gdy darczyńca nie ma już prawnej kontroli nad pieniędzmi w swoim DAF, może zalecić przekazanie dotacji z funduszu na cele charytatywne. W przeciwieństwie do fundacji (publicznych i prywatnych), fundusze doradzane przez darczyńców nie muszą co roku przekazywać organizacjom non-profit.

Istnieje coraz większe prawdopodobieństwo, że Twoja organizacja otrzyma prezent od firmy DAF, ponieważ według National Philanthropic Trust roczne składki na fundusze zajmujące się obsługą darczyńców wyniosły w 2015 r. 22,26 mld USD, a DAF to jedne z największych organizacji charytatywnych w kraju.

Czego oczekiwać

Gdy otrzymasz prezent od funduszu, którego darczyńcy doradzą, prawdopodobnie będzie mu towarzyszył list o następującej treści:

Z przyjemnością przekazujemy grant w wysokości 1000 $ dla ABC ORGANIZATION do wykorzystania na CEL. Grant ten został przyznany na polecenie doradcy funduszu za pośrednictwem funduszu obsługującego darczyńców w Fundacji XYZ.

Doradca funduszu: Jane Doe

Nazwa funduszu: Jane Doe Family Fund

Należy pamiętać, że nie jest konieczne wysyłanie do Fundacji XYZ żadnego pokwitowania podatkowego ani listu potwierdzającego i prosimy o nie dodawanie Fundacji XYZ do listy mailingowej.

Czek jest wystawiany bezpośrednio z publicznej organizacji charytatywnej, takiej jak Fidelity Charitable, więc na czeku nie będzie widać nazwiska darczyńcy.

Wprowadzenie prezentu

Aby nagrać prezent, wykonaj następujące czynności:

Wpisz prezent pod rekordem funduszu, któremu darczyńcy doradzają. Oto dlaczego: Podczas gdy indywidualny darczyńca zalecił wysłanie tej darowizny, ostateczną decyzją i podziałem pieniędzy zarządza fundusz, któremu doradza darczyńca.

Wpisz miękki kredyt w rekordzie osoby, która poleciła wysłanie prezentu. Oto dlaczego: miękki kredyt służy do śledzenia i stewardowania osób wspierających, którzy mogą nie wręczać prezentów bezpośrednio, ale mają znaczny wpływ na decyzję o przekazaniu prezentu Twojej organizacji – tak jak w przypadku funduszu, którego darczyńcy doradzają.

Należy zauważyć, że przepisy IRS zabraniają darczyńcy wypełnienia lub zmniejszenia salda zastawu z wpłatą z funduszu, któremu doradza darczyńca.

Przyjmowanie prezentu

Nie musisz wysyłać paragonu podatkowego ani listu potwierdzającego do samego funduszu, któremu doradza darczyńca. Ważne jest jednak, aby wyrazić wdzięczność osobie, która poleciła grant. Możesz utworzyć szablon listu, który jest specjalnie używany do tego celu. Pamiętaj o następujących kwestiach:

  • Wyraź swoją wdzięczność za dotację przyznaną za pośrednictwem funduszu, z którego korzysta darczyńców. Ten list jest okazją do podziękowania i zarządzania osobą, która poleciła dotację.
  • Czy nie obejmują podatku odliczeniu języka zwolennikiem otrzymał odliczenia od podatku, gdy włożyli pieniądze do funduszu dawcy poinformowani.Oto krótki przykład:

    Dziękujemy za polecenie, abyśmy otrzymali hojną dotację w wysokości 1000 USD za pośrednictwem funduszu zajmującego się obsługą darowizn w XYZ Foundation. Otrzymaliśmy dotację, a fundusze te znacząco wpłyną na życie bezdomnych dzieci w naszej społeczności.

    Jeszcze raz dziękuję za tak wielką troskę o misję Organizacji ABC. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie.

    WniosekW związku ze wzrostem funduszy polecanych przez darczyńców ważne jest, aby ustanowić procedury rejestrowania i uznawania tych prezentów oraz osób, które je polecają.