Jak przesłać Bitcoin bez wyzwalania podatków

Category: Wiele Osób
17 lutego 2021

Rok 2017 mógł być rokiem inwestora kryptowalutowego, a zwroty były ponadprzeciętne. Ale teraz jest 2018, a zainteresowanie kryptowalutą pozostaje wysokie. Teraz może być nawet bardziej mainstreamowe niż w zeszłym roku. Oczywiście podatki są zmartwieniem i są prawdopodobnie trudniejsze niż w zeszłym roku. Po pierwsze, jasne jest, że tak zwane giełdy wolne od podatku 1031 nie mogą już być używane do kryptowalut. Istnieją inne sposoby przesyłania kryptowalut bez uruchamiania podatków, ale nie ma srebrnej kuli. Mimo to jest kilka wartych rozważenia faktów. Na przykład, co powiesz na prezenty?

(Zdjęcie: Chesnot / Getty Images)

Możesz dać krypto jako prezent i nie powoduje to podatku dochodowego. Zgadza się, żadnego podatku dochodowego dla Ciebie jako dawcy i żadnego podatku dochodowego dla odbiorcy. Oczywiście, gdyby odbiorca je przekazał lub sprzedał, byłby wtedy podatek dochodowy . W tym momencie odbiorca musiałby obliczyć zysk lub stratę. Jaka jest jego podstawa podatkowa, skoro był to prezent? Podstawa podatkowa jest taka sama, jak była w Twoich rękach, kiedy robiłeś prezent.

Należy jednak pamiętać, że aby uniknąć podatku dochodowego, prezent musi naprawdę być prezentem. Prawo podatkowe jest pełne przypadków osób, które twierdziły, że coś było prezentem, ale utknęły w podatkach dochodowych. Ponieważ prezenty nie podlegają podatkowi dochodowemu, może wydawać się kuszące, aby spróbować scharakteryzować otrzymywane pieniądze lub mienie jako prezenty. Ale bądź ostrożny: IRS często słyszy wymówkę „to był prezent. IRS raczej nie zostanie przekonany, jeśli nie możesz tego udokumentować.

Biden potwierdza: „Wyeliminuję Twój dług studencki

Bogactwo miliarderów po raz pierwszy w historii osiągnęło 10 bilionów dolarów dzięki rządowemu bodziecowi: UBS

New Apple Leak ujawnia iPhone’a 12 Release Shock

Ponadto IRS zwykle oczekuje, że prezent pojawi się w normalnych okolicznościach, takich jak prezent. Na przykład, jeśli pracodawca lub były pracodawca daje lojalnemu pracownikowi 10 000 dolarów, czy jest to prezent? Nie, to premia traktowana jako wynagrodzenie. Nawet próba udokumentowania tego jako prezentu może tego nie zmienić. Prawdziwe prezenty mogą nie pociągać za sobą żadnych podatków dochodowych , ale mogą wiązać się z podatkami od darowizn . Jeśli dajesz kryptowalutę znajomemu lub członkowi rodziny – tak naprawdę komukolwiek – zapytaj, ile to jest warte. Jeśli wartość prezentu przekracza 15 000 USD, wymagane jest złożenie zeznania podatkowego. W 2018 r. 15 000 USD to kwota tzw. „Rocznego wykluczenia. Możesz wręczać prezenty do tej kwoty każdego roku dowolnej liczbie osób bez konieczności zgłaszania się.

Wszelkie prezenty powyżej kwoty 15 000 USD wymagają zwrotu podatku od prezentów, nawet jeśli nie będziesz musiał płacić żadnego podatku od prezentów. Zamiast płacić podatek od darowizn, zwykle zużywałbyś niewielką część swojego dożywotniego wyłączenia z podatku od darowizn i od nieruchomości. W 2018 roku liczba ta dramatycznie wzrosła. Kwota, którą możesz przekazać bez podatku za życia lub w przypadku śmierci właśnie wzrosła do 11,2 miliona dolarów na osobę. To 22,4 miliona dolarów na parę małżeńską.

A jeśli twój prezent nie jest dla osoby, ale na cele charytatywne? Jeśli dajesz na cele charytatywne, może to być bardzo rozsądne pod względem podatkowym z punktu widzenia podatku dochodowego. Jeśli przekazujesz krypto kwalifikowanej organizacji charytatywnej, zwykle powinieneś otrzymać odliczenie od podatku dochodowego za pełną godziwą wartość rynkową krypto. Jeśli kupiłeś go za 500 $ i przekazałeś darowiznę na cele charytatywne 501 (c) (3), gdy jest wart 15 000 $, powinieneś otrzymać 15 000 $ potrącenia na cele charytatywne.

Co więcej, nie będziesz musiał płacić podatku od zysków kapitałowych ani podatku dochodowego od spreadu 14 500 USD. To dobry interes. To dlatego większość bystrych ludzi – jak myśli Warren Buffett – chce przekazać cenną własność, a nie pieniądze na cele charytatywne. Pamiętaj, że jeśli używasz kryptowalut, aby coś kupić , IRS uważa, że sprzedaż twojego krypto. Musisz obliczyć zysk lub stratę. Mogłeś kupić coś za pomocą kryptowaluty. Ale w trakcie tego dokonałeś sprzedaży .

Zwróć także uwagę na wysiłki związane z egzekwowaniem prawa przez IRS. IRS szuka sprawozdawczą krypto dzięki wezwania, oprogramowanie śledzenia i szkolenie swoich przestępczych agentów IRS. To powinno sprawić, że wiele osób, które w przeszłości mogły być rozluźnione, zacznie uważniej myśleć o 15 kwietnia.