Jak przewidzieć przyszłą wartość Bitcoina za pomocą modelu przepływu akcji

17 lutego 2021

Czy jesteś ciekawy przyszłej ceny Bitcoina? To narzędzie Ci w tym pomoże

W tym przewodniku przyjrzymy się jednemu z najlepszych narzędzi analitycznych do przewidywania długoterminowej wartości Bitcoin: modelowi przepływu akcji.

Model przepływu zapasów został pierwotnie zaproponowany przez użytkownika Twittera znanego jako PlanB, mimo że podobne narzędzia były używane w tradycyjnej dziedzinie inwestycji od dziesięcioleci.

To narzędzie może być używane, a proces replikowany również wśród innych kryptowalut Proof-of-Work, ponieważ są one zgodne z podobnymi modelami przepływu zapasów.

Jedyne wymagania, aby model zapasów do przepływów (lub wskaźnik) miał sens, to:

  1. Znana (widoczna i odpowiedzialna) dostawa
  2. Znana maksymalna podaż (preferowana)

Dopóki aktywa należą do powyższych kategorii – takich jak złoto, srebro lub większość metali szlachetnych – możemy zastosować model przepływów między zapasami, aby przewidzieć przyszłą cenę.

Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że ten model ostatecznie przestanie mieć sens, gdy liczba bitcoinów osiągnie maksymalną dostępną podaż.

Sprawdźmy, jak ten model działa i co może nam powiedzieć o przyszłej cenie Bitcoina.

Stosunek zapasów do przepływu

Zasadniczo w modelu przepływu zapasów stan zapasów to wielkość istniejących zapasów lub rezerw aktywów, a przepływ to roczna produkcja. Patrząc na Bitcoin, zapas to liczba krążących Bitcoinów – w chwili pisania tego artykułu jest to blisko 18 milionów – podczas gdy przepływ to liczba Bitcoinów wyprodukowanych w ciągu roku, która obecnie wynosi średnio 657 000 BTC rocznie przy obecna nagroda blokowa w wysokości 12,5 BTC.

Złoto ma najwyższy wskaźnik zapasów do przepływów wynoszący 62, ponieważ osiągnięcie obecnego poziomu zapasów złota zajęłoby 62 lata. Srebro ma stosunek 22, podczas gdy Bitcoin jest obecnie na poziomie 27. Te wysokie wskaźniki zapasów do przepływów sprawiają, że są dobrami pieniężnymi.

Jak wyjaśniono w PlanB:

„Istnieje statystycznie istotna zależność między przepływem zapasów a wartością rynkową. Prawdopodobieństwo, że związek między przepływami zapasów a wartością rynkową jest spowodowany przypadkiem, jest bliskie zeru .

Na zakończenie autor podkreślił, że:

  • Złoto i srebro, które są całkowicie różnymi rynkami, są zgodne z wartościami modelu Bitcoin dla przepływu zapasów.
  • Jest wskazanie na związek prawa władzy.
  • Model przewiduje wartość rynkową Bitcoina na poziomie 1 biliona dolarów po kolejnym halvingu w maju 2020 roku, co przekłada się na cenę bitcoinów na poziomie 55 000 dolarów.

Długoterminowa wartość Bitcoin

Zgodnie z modelem przepływu akcji, mogliśmy zobaczyć, jak cena Bitcoina rośnie po kolejnym wydarzeniu o połowę (lub tuż przed, w zależności od tego, jak ludzie reagują na wiadomości).

Model ten przez ostatnie kilka lat wytrzymał próbę czasu, a cena Bitcoina wciąż wykazuje silną korelację z ilością monet w obiegu w stosunku do liczby monet bitych i hodowanych przez krypto-entuzjastów.

Jeśli ten model będzie nadal spełniał swoje przyszłe przewidywania, oto, co może się stać z Bitcoinem w ciągu najbliższych kilku lat:

  1. Bitcoin może osiągnąć 100000 USD w 2021 roku
  2. Bitcoin może osiągnąć milion dolarów w 2025 roku
  3. Bitcoin może osiągnąć 10000000 $ w 2029 roku

Oczywiście, jeśli kiedykolwiek takie ceny zostaną osiągnięte, poważnie wątpię, by ludzie nie używali już jakiejś formy standardu Bitcoin, biorąc pod uwagę, że łatwiej będzie mierzyć ceny w satoshi niż w BTC lub USD.

Zobaczmy, co przyniesie przyszłość. Czy model przepływu zapasów będzie nadal działał, czy też całkowicie się załamie?