Jak sprawdzić, czy kwalifikujesz się do pożyczki Jumbo

17 lutego 2021

Pożyczki Jumbo wchodzą do gry, gdy koszt nieruchomości przekracza limit zgodny z hipoteką: zaczynają się od 417 000 USD w większości części kraju i sięgają nawet 625 501 USD w niektórych droższych obszarach nieruchomości.

Jeśli planujesz zakup drogiej nieruchomości, pożyczka typu jumbo jest realną opcją – ale kwalifikacja jest trudniejsza niż w przypadku tradycyjnego kredytu hipotecznego.

Oto kluczowe czynniki decydujące o kwalifikowaniu się do pożyczki typu jumbo.

Dochód

„Pożyczki typu Jumbo zawsze podlegają większej kontroli niż pożyczki konwencjonalne – powiedział Jeremy David Schachter, doradca hipoteczny i dyrektor oddziału Pinnacle Capital Mortgage Corporation.

Aby kwalifikować się do pożyczki typu jumbo, musisz być w stanie udowodnić, że masz dochód i rezerwy płynne na pokrycie płatności. Tradycyjni pożyczkobiorcy będą potrzebować ostatnich 30-dniowych wypłat i formularzy podatkowych W2 z dwóch lat wstecz, aby udowodnić dochód.

„Samozatrudnieni pożyczkobiorcy nadal będą mieli większe wyzwanie niż pożyczkobiorcy pensji – dodał.

Jeśli jesteś samozatrudniony, przygotuj się na dwuletnie zeznania podatkowe i co najmniej 60 dni wyciągów bankowych. Aby się zakwalifikować, będziesz również potrzebować aktywów płynnych: przygotuj się z sześciomiesięcznymi rezerwami nowych spłat kredytu hipotecznego.

Limity zadłużenia do dochodu

Wiele pożyczek jumbo to kwalifikowane kredyty hipoteczne, system opracowany przez Biuro Ochrony Konsumentów w celu ujednolicenia warunków kredytu hipotecznego. Jeśli ubiegasz się o kwalifikowany kredyt hipoteczny, wskaźnik zadłużenia do dochodów nie może przekroczyć 43%.

Jeśli Twoje długi popchną Cię ponad limit, nadal możesz ubiegać się o niekwalifikowany kredyt hipoteczny, ale pożyczkodawca nadal będzie musiał zweryfikować, czy możesz wygodnie spłacić pożyczkę.

Oceny kredytowe

Ze względu na wyższą wartość tych pożyczek w dolarach wymagania dotyczące oceny kredytowej są wyższe w przypadku dużych wnioskodawców. Według Schachtera będziesz potrzebować co najmniej 680 punktów kredytowych, aby kwalifikować się do większości dużych pożyczek.

Jednak wszyscy pożyczkodawcy ustalają własne wymagania dotyczące zdolności kredytowej, a niektórzy pożyczkodawcy mogą wymagać wyższego wyniku do zatwierdzenia.

Dokumentacja

Kwalifikowane przepisy hipoteczne zwiększyły potrzebę dokumentacji. Chociaż w przeszłości pożyczkobiorcy mogli otrzymać zezwolenie na pożyczkę typu jumbo z ograniczoną liczbą dokumentów, tak już nie jest.

Składając wniosek, musisz dostarczyć dokumentację potwierdzającą wszelkie złożone roszczenia, w tym następujące:

  • Dowód dochodu ze wszystkich źródeł
  • Dowód aktywów płynnych
  • Dokumentacja dotycząca innych posiadanych pożyczek
  • Dowód posiadania aktywów niepłynnych, takich jak inne posiadane nieruchomości

Zaliczka

Chociaż złożenie wniosku może być trudniejsze, pożyczkobiorcy dużych pożyczek mogą liczyć na jedną rzecz: niższe zaliczki.

„W przeszłości 20% do 30% [zaliczki] byłaby potrzebna na dużą pożyczkę, powiedział Schachter. „W dzisiejszych czasach do dobrego kredytu potrzeba tylko 10%.

Należy jednak pamiętać, że wpłacenie mniejszej raty z góry może wpłynąć na warunki kredytu hipotecznego. Przeczytaj uważnie dokumentację hipoteczną.

Zaktualizowany z wcześniejszej wersji przez Gilana Gertza.

Aby uzyskać więcej inteligentnych wiadomości i porad finansowych, przejdź do MarketWatch.