Jak tokenizowany Bitcoin obiecuje przyszłość DeFi

Category: Bitcoin Jest
17 lutego 2021

Wraz z kontynuacją szaleństwa #DeFi pojawił się nowy trend – tokenizowany Bitcoin. Pomyśl o tym nowym elemencie jako cyfrowej reprezentacji posiadanego przez Ciebie Bitcoina, takiego jak cyfrowy certyfikat do zasobu złota, którym możesz teraz handlować, sprzedawać i używać jako zabezpieczenia.

LONDYN, ANGLIA – 15 SIERPNIA: Na tym zdjęciu przedstawiono wizualną reprezentację technologii cyfrowej. [+] waluta Bitcoin tonie w wodzie 15 sierpnia 2018 r. w Londynie w Anglii. Większość walut cyfrowych, w tym Bitcoin, (BTC) Ethereum, (ETH) Ripple (XRP) i Stella (XLM), odnotowały dramatyczny spadek cen w całym 2018 r. W wyniku „ masowej wyprzedaży ”. W grudniu 2017 roku cena BTC osiągnęła 20 000 USD, ale od tego czasu spadła do około 6000 USD. (Ilustracja: Dan Kitwood / Getty Images)

Ale czy Bitcoin nie jest już cyfrowy, pytasz? Tak, ale najwyraźniej nie we „właściwy sposób. Ponieważ większość zdecentralizowanych aplikacji finansowych jest nadal tworzona w oparciu o Ethereum, Bitcoin po prostu nie pasuje do tego ekosystemu. I tak programiści przystąpili do zadania stworzenia „opakowanej wersji Bitcoina, zaczynając od wBTC, renBTC i nowo ponownie uruchomionego tBTC przez Keep Network.

Inwestorzy mogą teraz zamienić BTC na tBTC i używać tego nowego tokena, aby uzyskać dostęp do rynków DeFi na Ethereum. Przy około 60% kapitalizacji rynkowej kryptowalut w BTC, tokenizacja Bitcoin jest potencjalnym katalizatorem dalszego wzrostu na rynkach DeFi.

Uderz w Bitcoin, gdy Portnoy ostrzega, że ​​kryptowaluty to tylko „ jeden wielki schemat Ponzi ”Dwa nowe rachunki w Kongresie zapewniają przejrzystość dla tokenów Blockchain i giełd kryptowalutBitcoin czeka w tym tygodniu szok o wartości prawie 1 miliarda dolarówSieć tbtc.network jest prowadzona przez Matta Luongo, przy wsparciu ponad 50 partnerów: Keep, Summa, Cross-Chain Group, DLT Capital, Paradigm i Andreesen Horowitz.

tBTC twierdzi, że jest w pełni audytowane, otwarte i objęte ochroną przez Nexus Mutual, co pozwala ludziom bezpiecznie wymieniać ich BTC po kursie 1: 1 na tBTC, token ERC-20. Compound i Uniswap należą do zdecentralizowanych platform, które integrują tBTC.

Dyrektor zarządzający Scalar Capital Linda Xie mówi:

„Zdecentralizowana wersja tokenizowanego bitcoina jest kluczem do katalizowania kolejnego etapu rozwoju DeFi. Jestem przekonany, że tBTC oferuje najlepsze rozwiązanie dzięki zaangażowaniu zespołu w bezpieczeństwo, przejrzystość i decentralizację, a także silnej społeczności, która wyrosła wokół projektu.

tBTC działa w sieci Keep, zasilanej tokenami KEEP. Keep jest spółką portfelową venture studio Thesis.

Tokenizacja Bitcoina spotkała się z ostrą krytyką ze strony maksymalistów Bitcoin, którzy twierdzą, że jakakolwiek reprezentacja Bitcoin nie jest „prawdziwym Bitcoinem, ale raczej „IOU i usuwa kluczowe korzyści z posiadania suwerennych aktywów.

Cześć i dziękuję za przeczytanie.

Jeśli natkniesz się na moje artykuły, zauważysz, że piszę o pieniądzach, ekonomii i technologii. Mam JD / MBA i spędziłem

Cześć i dziękuję za przeczytanie.

Jeśli natkniesz się na moje artykuły, zauważysz, że piszę o pieniądzach, ekonomii i technologii. Posiadam tytuł JD / MBA i spędziłem początkowe lata mojej kariery na rynkach kapitałowych, pracując nad fuzjami i przejęciami, produktami pochodnymi, kapitałem podwyższonego ryzyka i kryptowalutami. Wierzę w wzmocnienie pozycji poprzez zlikwidowanie luki w edukacji finansowej i stworzenie równych szans dla następnego pokolenia.